• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اخبار خودرو » ۶۲درصد از آلودگی هوا به خودرو ها اختصاص دارد/ ۲میلیون متر مکعب آب مصرفی نیروگاه
  کد خبر : 1984512

  ۶۲درصد از آلودگی هوا به خودرو ها اختصاص دارد/ ۲میلیون متر مکعب آب مصرفی نیروگاه

  ۶۲درصد از آلودگی هوا به خودرو ها اختصاص دارد/ ۲میلیون متر مکعب آب مصرفی نیروگاهReviewed by Aryan♥ on Jan 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فردیسان، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان البرز عصر روز پنج شنبه ۳۰ دی ماه در حاشیه بازدید از نیروه گاه قائم…

  ۶۲درصد از آلودگی هوا به خودرو ها اختصاص دارد/ ۲میلیون متر مکعب آب مصرفی نیروگاهReviewed by Aryan♥ on Jan 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فردیسان، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان البرز عصر روز پنج شنبه ۳۰ دی ماه در حاشیه بازدید از نیروه گاه قائم به مناسبت سالروز هوای پاک گفت: گازهای خروجی به صورت دوره ایی پایش می شوند و برای ارتقاء سطح کیفی هوا نیازمند سیستم پایش برخط واحد تصفیه در این نیروگاه هستیم.

  حسین محمدی با بیان این که حدود۶۰ تا ۷۰ درصد سوخت مصرفی نیروگاه هدر می رود،اظهار کرد: مالکین نیروگاه در حال فعالیت و پیگیری هستند و امید داریم با افزایش راندمان کاری این نیروگاه محصولات بیشتری را تولید کند.

  وی در این باره گفت:در حال حاضر ۲میلیون متر مکعب در نیروگاه مصرف آب داریم که با انجام اقدامات پیش بینی شده ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی خواهیم داشت.

  مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان البرز گفت:با توجه به موقعیت زیست محیطی فعلی استان البرز گرد و غبار و ریزگرد ها باعث ایجاد فرسایش بادی ۱۰درصدی در استان شده است.

  وی با اشاره به این که کنترل فرسایش بادی بر عهده ی وزارت جهاد کشاورزی است‌،عنوان کرد:برطبق مصوبات دولت دستور العمل های اجرایی برای کاهش فرسایش باد برعهده وزارت جهادکشاورزی است و طبق سالهای گذشته طی چندسال آینده ریزگرد ها روبه افزایش است.

  محمدی یکی دیگر از عوامل آلودگی هوا را وجود متحرک ها و خودرو برشمرد و افزود:۶۲درصد از الودگی هوا به خودرو ها اختصاص یافته است.

  همچنین افزود : ناوگان حمل و نقل عمومی ۴۰ تا ۸۰ درصد از الودگی هوا را به خود اختصاص است.

  وی نوسازی حمل و نقل عمومی از اصلی ترین گام ها برای کاهش الودگی هوا دانست و ادامه داد: اقدام به نصب کاتالیز بر وسایل حمل نقل عمومی در دستور کار قرار گرفته است و اعتبار سازی در این زمینه در حال بررسی و انجام است.

  همچنین ادامه داد : در گذشته نیروگاه ۱۵ درصد از الودگی هوا را به خود اختصاص داده بود که این درصد امروزه در حال کاهش است.

  مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان البرز عنوان کرد:این نیروگاه مجهز به سیستم های فیلتراسیون است.

  همچنین اضافه کرد : در سال جاری ۳۵درصد کیفیت الودگی هوا نسبت به سال ۹۲ بهتر شده است.

  وی کمک و برنامه ریزی مسئولین را حائز اهمیت خواند و ادامه داد:برنامه ریزی های مناسب برخی مسئولین کمک به رشد ۸۵درصدی فیزیکی دارد و اقدامات انجام شده در راستای کاهش الودگی هوا، درخصوص ارتقاع کیفیت خودرو های تولیدی با هماهنگی و همکاری سازمان محیط زیست انجام شده است .

  وی در پایان تصریح کرد :تیر ماه سال جاری تولیدات و سفارش خودرو ممنوع اعلام شده است و این امر در بهبود یافتن سود بازرگانی خودرو های برقی و هیدرولیک نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.