• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » اسناد ۵۰ سال فعالیت سیا منتشر شد
  کد خبر : 1982564

  اسناد ۵۰ سال فعالیت سیا منتشر شد

     قانون الزام به انتشار اسناد محرمانه در آمریکا ، اسناد سیا را منتشر کرد سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) حدود ۱۲ میلیون صفحه سند درباره فعالیت این سازمان از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰ را منتشر کرد. خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرد این فایل‌ها در سایت سازمان سیا قابل دسترسی هستند. اسناد منتشره شامل گزارش‌هایی درباره…

  ۴۸

   

   قانون الزام به انتشار اسناد محرمانه در آمریکا ، اسناد سیا را منتشر کرد

  سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) حدود ۱۲ میلیون صفحه سند درباره فعالیت این سازمان از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰ را منتشر کرد. خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرد این فایل‌ها در سایت سازمان سیا قابل دسترسی هستند. اسناد منتشره شامل گزارش‌هایی درباره امور سیاسی و عملیات اطلاعاتی می‌شوند. علاوه بر این بخشی از فایل‌ها تا حدی فعالیت سیا در دوره جنگ ویتنام و کره و همچنین جنگ سرد را آشکار می‌کند.
   
  علاوه بر این، اسناد مذکور شامل اسنادی درباره ارتباط سیا با برنامه احتمالی مطالعه اشیای پرنده ناشناس (بشقاب پرنده‌ها) و برنامه موسوم به «دروازه‌های ستاره‌ای» می‌شوند که در چارچوب آن، درباره توانایی‌های روانی انسان و چگونگی استفاده از آن‌ها تحقیق می‌شد.
   
  جوزف لامبرت، رئیس اداره اطلاعات سازمان سیا اعلام کرد: «برای دسترسی به این اسناد تاریخی دیگر محدودیت جغرافیایی وجود نخواهد داشت.»
   
  پیشتر این اسناد فقط در آرشیو ملی آمریکا، واقع در شهر کالج‌پارک در ایالت مریلند، قابل دسترسی بودند.
   
  علاوه بر این، سازمان سیا محرمانگی تعدادی از اسناد درباره روش‌های شکنجه استفاده شده علیه افراد مظنون به تروریسم، حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر و همچنین اسناد مربوط به مشاهده اشیای پرنده ناشناس (بشقاب پرنده ها) در سراسر جهان را لغو کرده است.

  منبع: ایسنا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.