• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » مردم تهران در «روز هوای پاک» هم «هوای ناپاک» تنفس می‌کنند
  کد خبر : 1982423

  مردم تهران در «روز هوای پاک» هم «هوای ناپاک» تنفس می‌کنند

    کیفیت هوای تهران برای سومین روز مستمر و در روز «هوای پاک» در «شرایط ناسالم» قرار گرفت و به سالمندان، گروههای حساس و بیماران توصیه می‌شود تا از منزل خارج نشوند؛ امروز شهرری آلوده‌ترین و اتوبان محلاتی سالم‌ترین مناطق تهران هستند. به گزارش ایران ویج؛ کیفیت هوای استان تهران امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه…

  ۴

   

  کیفیت هوای تهران برای سومین روز مستمر و در روز «هوای پاک» در «شرایط ناسالم» قرار گرفت و به سالمندان، گروههای حساس و بیماران توصیه می‌شود تا از منزل خارج نشوند؛ امروز شهرری آلوده‌ترین و اتوبان محلاتی سالم‌ترین مناطق تهران هستند.

  به گزارش ایران ویج؛ کیفیت هوای استان تهران امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه مصادف با روز ملی هوای پاک و برای سومین روز مستمر برای گروههای حساس ناسالم شد.

  عدد ۱۲۳ شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون نشان می‌دهد که گروههای حساس، بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و میانسالان نباید در محلهای شلوغ و آلوده شهر تردد کنند.

  این آلودگی هوا که از صبح روز دوشنبه در کلان‌شهرها و تهران ایجاد شده در ساعتهای آتی نیز ادامه می‌یابد و کارشناسان سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده‌اند که مردم کلانشهرها تا پایان هفته هوای ناسالم را استنشاق کنند.

  در حال حاضر منطقه ۲۰ تهران (شهرری) با عدد شاخص ۱۵۲ آلوده‌ترین و منطقه ۱۴(اتوبان شهید محلاتی) با عدد ۷۸ سالم‌ترین نقطه پایتخت  محسوب می‌شود؛ عدد شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهر تهران به ‌‌شرح ذیل است:

  منطقه دو(سعادت آباد) : ۱۲۵
  منطقه ۲۰(شهرری): ۱۵۲
  منطقه ۱۸(شادآباد): ۱۳۵
  منطقه ۶: ۱۴۰
  منطقه یک(اقدسیه):۱۰۵
  منطقه ۱۰: ۱۱۲
  منطقه ۱۳(پیروزی): ۱۳۶
  منطقه چهار: ۹۳
  منطقه هفت: ۱۲۸
  منطقه ۱۱: ۱۲۱
  منطقه هشت: ۱۲۰
  منطقه ۲۱: ۱۲۵
  منطقه پنج: ۸۵
  منطقه ۲۲: ۸۶
  منطقه ۱۴(شهید محلاتی): ۷۸
  منطقه ۹(فتح): ۸۲
  منطقه ۱۵(مسعودیه): ۱۵۰

  بنابر تمهیدات اندیشیده شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

  در شرایطی که کیفیت هوا برای گروههای حساس و یا عموم جامعه ناسالم می‌شود کارشناسان توصیه بر عدم تردد و عبور و مرور بیماران، زنان باردار، گروههای حساس، سالمندان و کودکان در محلهای شلوغ و پرتردد را دارند.

  سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرده که سکون هوا و جو نسبتاً پایدار تا انتهای هفته در تهران و کلانشهرهای بزرگ و صنعتی باقی بماند و روند آلودگی هوا افزایش پیدا کند.

  مردم تهران تا روز ۲۹ دی ماه سال ۹۵ بیست و یکمین روز هوای ناسالم را تجربه کرده‌اند و تعداد روزهای آلوده همچنان رو به افزایش است. 

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.