• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , ورزشی » ورزشکارانی که پس ازمرگ هم غریبند +تصویر
  کد خبر : 1981127

  ورزشکارانی که پس ازمرگ هم غریبند +تصویر

  ورزشکارانی که پس ازمرگ هم غریبند +تصویرReviewed by Aryan♥ on Jan 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هیجار ،سعید گودرزی کوهنورد الیگودرزی صبح روز جمعه ۲۴ دی ماه بر اثر سقوط از قله  "کول جنو " از ارتفاعات اشترانکوه بعلت صدمات مغزی جان باخت ….

  ورزشکارانی که پس ازمرگ هم غریبند +تصویرReviewed by Aryan♥ on Jan 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هیجار ،سعید گودرزی کوهنورد الیگودرزی صبح روز جمعه ۲۴ دی ماه بر اثر سقوط از قله  "کول جنو " از ارتفاعات اشترانکوه بعلت صدمات مغزی جان باخت .

  این حادثه در همان ساعات اولیه  در شبکه های اجتماعی پخش شد و پیامهای تسلیتی از سوی مسئولین ،ورزشکاران و مردم شهرستان برای وقوع  این حادثه صادر شد و پیکر این  مرحوم در روز یکشنبه  26  در گلزار اکبر علی شهرستان  به خاک سپرده شد.

  عکس،تصویر،سعید گودرزی،کوهنورد الیگودرزی،سقوط کوهنورد الیگودرزی

  ولی اظهارات رئیس هیات کوهنوردی لرستان تنها یک روز بعد از وقوع این حادثه تعجب بسیاری از ورزشکاران و مردم شهرستان را برانگیخت .

  کوهنورد سقوط کرده کارآزموده و آموزش دیده نبوده /صعود خارج از برنامه‌های هیات بود

   سیدآرش قیاسیان ؛ رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی لرستان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سقوط این کوهنورد در اشترانکوه اظهار کرد: سه نفر برای این کار به‌صورت آزاد و بدون هماهنگی با هیأت اقدام نمودند که این کار خارج از برنامه‌های ما بوده و برای کوه‌پیمایی به دامنه‌های اشترانکوه رفته‌اند که متأسفانه این اتفاق رخ داد.

  وی ادامه داد: هیچ‌کدام از این سه نفر جزء کوهنوردی‌های آموزش‌دیده و کارآزموده نبوده و در قالب هیچ گروه کوهنوردی هم نیستند.

  عکس،تصویر،سعید گودرزی،کوهنوردالیگودرزی

  قیاسیان با بیان اینکه آنان فاقد تجهیزات لازم کوهنوردی بوده‌اند، اضافه کرد: متأسفانه مرحوم سعید گودرزی که از فرهنگیان بازنشسته بوده از فاصله ۷۰ متری به دره‌ی برفی سقوط و بر اثر ضربه‌مغزی جانش را از دست داد.

  رئیس هیأت کوهنوردی لرستان یادآور شد: قله «کول جنو» اشترانکوه خیلی فنی و سخت است و فقط کوهنوردان آزموده و ماهر می‌توانند به این قله صعود کنند.

  وی خاطرنشان کرد: مرحوم گودرزی جزو بیمه‌شدگان هیأت کوهنوردی الیگودرز نبوده است.

  قیاسیان تأکید کرد: افرادی که قصد کوهنوردی دارند باید با هماهنگی هیأت‌های شهرستانی، فراگیری آموزش‌های لازم، با تجهیزات کافی و آگاهی از مکان کوه‌ها و قله‌ها اقدام کنند.

  عکس،تصویر،سعید گودرزی،کوهنوردالیگودرزی

  بیانیه اداره ورزش الیگودرز وچند سوال از رئیس هیأت کوهنوردی لرستان

  اداره ورزش وجوانان الیگودرز درخصوص این اظهارات واکنش نشان داد طی اطلاعیه ای ارسالی برای این پایگاه خبری اعلام نموده است:

  شادروان سعید گودرزی سالیان متوالی در صعودهای ورزشی استانی و خارج از استان شرکت داشته‌ است  وباید  نسبت به اظهارات رئیس هیأت کوهنوردی لرستان چندین سوال از وی پرسیده شود و به همه آنها پاسخ دهد.  

  ۱- چرا حضور زنده‌یاد در مراسم بزرگداشت کوهنوردان سایر شهرستان‌ها در آن مقطع، قانونی و ایشان جزء کوهنورد لرستان بحساب می آمد ولی  حال که جان خود را در کوهستان از دست داده  از لیست کوهنوردان استان خارج می‌شود و او را یک کوهنورد غیرحرفه‌ای می‌خوانید؟!

  ۲-سوال دوم چرا کوهنوردانی که از دیگر شهرها جان خود را از دست داده شما دست‌به‌قلم نشده وبا رسانه‌ها را در جریان موضوعات قرار نداده اید ؟!

  ۳-آیا حضور مرحوم گودرزی  در برنامه‌های امدادرسانی به کوهنوردان حادثه‌دیده و تلاش وی  در این زمینه در گذشته غیرقانونی بوده و اگر غیرقانونی بوده چرا از حضور ایشان به دلیل مبتدی بودن جلوگیری بعمل نیامد؟!

  ۴-زمانی که زنده‌یاد جهت ترمیم و تجهیز پناهگاه کول‌جنو به سختی همراه سایر کوهنوردان به بالا بردن مصالح ساختمانی و آهن‌آلات موردنیاز فعالیت می‌نمود  شما (آقای قیاسیان) کجا بودید؟

  مگر غیر از این نیست که این فعالیت‌ها را رزومه کاری هیات کوهنوردی استان لرستان قرار داده و اعتبارات از انجام این قبیل پروژه‌ها از طریق فدراسیون کوهنوردی و ادارات مربوط دریافت و هیچ سهمی از آن اعتبارات نصیب هیات شهرستان الیگودرز نشده و یقیناً نخواهد شد.

  عکس،تصویر،سعید گودرزی،کوهنوردالیگودرزی

  لذا یادآور می‌شود که بیمه مرحوم گودرزی در تاریخ ۲۳ خردادماه به نام فدراسیون کوهنوردی صادر گردیده است وایشان در تمام برنامه صعودهای زمستانه هیات استان از جمله قالی کوه، الوند همدان، دماوند، شاهان کوه بختیاری با هیات استان همراه بوده است و ضمناً شادروان دارای مدرک کارآموزی کوهپیمایی می‌باشد.

  در پایان از رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی لرستان تقاضا داریم گروه‌های کوهنوردی دارای مجوز در استان لرستان را معرفی تا از این پس علاقه‌مندان به کوه جهت آموزش کوهنوردی به‌صورت حرفه‌ای مراجعه نمایند.

  رئیس هیأت کوهنوردی لرستان از اظهارات خود ابراز پشیمانی کرد وعذرخواهی نمود

  حسین علی شفیعی رئیس اداره ورزش وجوانان الیگودرز در گفت وگو با هیجار  گفت : متاسفانه اظهارات رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی لرستان بر اساس گزارشهای نادرست وبدون هماهنگی با اداره ورزش شهرستان  بوده است .

  شفیعی،رئیس اداره ورزش وجوانان الیگودرز،عکس،تصویر

  بیانیه این اداره جهت جلوگیری ازضایع شدن حقوق مرحوم سعید گودرزی  بوده می باشد .

  وی ادامه داد : قبل از مراسم خاکسپاری آقای قیاسیان با تماس تلفنی ضمن پشیمانی از اظهارات خود از خانواده مرحوم گودرزی عذرخواهی و در مراسم خاکسپاری این مرحوم  نیز شرکت نمود.

  صعود وفعالیتهای کوهنوردان الیگودرز به نام وکام هیئت کوهنوردی استان

  شفیعی اضافه کرد :متاسفانه تا کنون هیچ اعتباری از سوی هیات کوهنوردی جهت فعالیتهای ورزشی به اداره ورزش و جوانان الیگودرز اختصاص داده نشده ولی هرگونه صعود وفعالیتهای  ورزشکارن کوهنورد الیگودرزی  به نام وکام  هیئت کوهنوردی استان به حساب آمده است .

  حالا باید این سوال از مسئولین ورزش استان نیز  پرسیده شود قبل از بیان هر مطلبی در این خصوص نباید  اطلاعات اولیه را کسب  نموده  و سپس اظهار نظر نمایند ؟

  همچنین در زمانی که  جامعه ورزشی و مسئولین شهرستان  تلاش برای ابرازهمدردی با خانواده مرحوم  را دارند این اظهارات نمکی بر داغ این خانواده نمی باشد ؟

  آیا در هیئت کوهنوردی استان بانک اطلاعاتی از مدارک، بیمه ، دوره های آموزشی طی شده و …. از ورزشکاران وجود نداشته که چنین اظهار نظر می کنند ؟

  چرا باید رئیس کوهنوردی استان مصالبی را بیان نمایند وبعد از گذشت  کمتر از ۲۴ساعت از بیان آنها عذر خواهی وابراز پشیمانی نماید؟

  ورزشکاران ،مسئولین و  پایگاه خبری الیگودرز منتظر پاسخگویی وهمچنین اقدامات لازم  اداره ورزش جوانان استان در این خصوص می باشد  ؟ 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.