• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , ورزشی » ضرورت احداث پایگاه‎های قهرمانی جودود در کردستان/ آینده جودوی کردستان را روشن می‌بینم
  کد خبر : 1980687

  ضرورت احداث پایگاه‎های قهرمانی جودود در کردستان/ آینده جودوی کردستان را روشن می‌بینم

  ضرورت احداث پایگاه‎های قهرمانی جودود در کردستان/ آینده جودوی کردستان را روشن می‌بینمReviewed by Aryan♥ on Jan 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، اگر دنبال کننده اخبار جودوی کردستان باشید، حتما در خبرگزاری‌ها و سایت‌های مختلف از تعطیلی خانه جودو و مشکلات اخیر این هیأت مطالبی را مطالعه کرده‌اید….

  ضرورت احداث پایگاه‎های قهرمانی جودود در کردستان/ آینده جودوی کردستان را روشن می‌بینمReviewed by Aryan♥ on Jan 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، اگر دنبال کننده اخبار جودوی کردستان باشید، حتما در خبرگزاری‌ها و سایت‌های مختلف از تعطیلی خانه جودو و مشکلات اخیر این هیأت مطالبی را مطالعه کرده‌اید.

  در بررسی‌ رتبه‌بندی‌های فدراسیون جودو که در سایت فدراسیون منتشر شده است، نام استان کردستان را در ردیف نوزدهم جدول خواهیم یافت و این رتبه با توجه به ظرفیت‌های این استان در بحث قهرمانی‌ها و استعدادهای سرشار در این رشته قطعا جایگاه نامناسبی است.

  برای شناخت بهتر و دقیق‌تر از فعالیت‌های هیأت جودو و ورزشکاران ‌موفق در این رشته با عادل ناصرآبادی جودوکار مریوانی که اکنون در اردوهای تیم ملی حضور دارد، گفت‌گویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

  فارس: جناب آقای ناصرآبادی شما از ورزشکاران خوب رشته جودوی استان هستید و وضعیت جودو به خوبی آشنا هستید، توضیح مختصری در خصوص رشته ورزشی جودو بیان بفرمایید.

  رشته جودو به دو صورت کاتا و کمیته است که مسابقات کاتا بیشتر جنبه سمبلیک دارد و برای نمایش تکنیک‌ها و اصول پایه بکار می‌رود، اما مسابقات کمیته که مقبولیت بیشتری دارد همان مسابقاتی است که در المپیک و در ۷ وزن برگزار می‌شود.

  فارس: با توجه به علاقمندی بسیاری از کودکان و نوجوانان برای فعالیت در این رشته، چه شرایط بدنی نیاز است تا شخصی وارد این رشته شود و شما از چه زمانی جودو را آغاز کردید؟

  جودو از جمله ورزش‌های گلاویزی است که برای پرداختن به آن نیاز به سلامتی کامل جسمی و داشتن بدنی ورزیده است و تقریبا تمامی فاکتورهای آمادگی جسمانی در آن دخیل هستند.

  بنده ورزش را از سن ۱۱ سالگی شروع کردم و به دلیل انتخاب نکردن رشته‌ای تخصصی، سال‌ها در سر درگمی مانده بودم تا اینکه آقای حامد جولایی مدیرکل فعلی ورزش و جوانان استان کردستان که آن زمان مدیر تربیت بدنی شهرستان مریوان بود، پیشنهاد فعالیت در رشته جودو را به من دادند و من از سن ۱۶ سالگی این رشته را به صورت تخصصی با استعدادیابی آقای بختیار کرداری و مربیگری وی در مریوان دنبال کردم.

  فارس: نخستین مقام ورزشی که کسب کردید چه بود و واکنش اطرافیان چه تاثیری در ادامه این راه داشت؟

  نخستین عنوان بنده در رده سنی جوانان، قهرمانی استان بود که سرآغازی شد برای ادامه فعالیت بنده در این رشته ورزشی مهیج و اطرافیان نیز واکنش مثبت و خوبی نسبت به این مساله داشتند و مشوق من در این زمینه بودند.

  فارس: از مدال‌ها و عناوینی که بعدا موفق به کسب آن شدید بیشتر بگویید.

  در طول سال‌های فعالیتم در این رشته ورزشی موفق به کسب دو مدال نقره جوانان کشوری، ۳ مدال برنز قهرمانی بزرگسالان کشور، برنز دانشجویان کشور، دو مدال نقره نیروهای مسلح کشور، مدال برنز مسابقات بین‌المللی جام زیتون ارمنستان، نقره ترنومنت بین‌المللی سوریه، حضور چند دوره در لیگ برتر جودو، چندین دوره حضور در اردوهای تیم ملی رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان‌، طلای امید چند جانبه در اصفهان و حضور در اردوهای بین‌المللی گرجستان، تونس و بلاروس از جمله عناوینی بود که در طول چند سال گذشته کسب کرده‌ام.

  فارس: با توجه به اینکه شما هم‌اکنون در تهران به سر می‌برید تمرینات رشته جودو در استان چه تفاوتی با مرکز دارد؟

  تفاوت زیادی دارد خصوصا از لحاظ سخت‌افزاری و حمایت‌های مالی، در تهران هر ورزشکاری که عنوانی کسب کند از لحاظ مالی و معنوی از او تقدیر می‌کنند، اما وضعیت در استان کردستان به گونه‌ایی دیگر است، به طور مثال در سال‌ جاری بنده را بدون هیچ دلیلی برای شرکت در مسابقات کشوری خبر نکردند که این نشان از ضعف مدیریتی و شخصی‌‌نگری در هیأت قبلی جودو داشت که همین شخصی‌نگری در مدیریت یکی از بزرگترین عوامل سرخوردگی ورزشکاران است.

  فارس: و چه میزان جودوی کردستان با استانداردهای جهانی فاصله داریم؟

  کمبودها را بیشتر باید با سطح کشور مقایسه کرد، چون نسبت به خیلی از استان‌ها جایگاه مناسبی نداریم، هر چند که مربیان مجربی در سطح استان وجود دارند که البته با روی کار آمدن آقای درخشان رئیس جدید فدراسیون و تجربیات ملی و بین‌المللی خیلی خوبی که در زمینه مدیریتی جودو دارند تغییر و تحولات خوبی در حال شکل گیری است که در قطعا در این بخش استان کردستان بی بهره نخواهد ماند.

  فارس: با توجه به اینکه سال‌های زیادی از عمر خود را صرف ورزش کرده‌اید، آیا جایگاه ورزشکاران در استان رعایت می‌شود؟

  متاسفانه آنچنان که باید قدردانی صورت نگرفته و در هیات قبلی اکثر هزینه‌ها به گردن خود ورزشکاران می‌افتاد و ما برای شرکت در مسابقات استانی تمامی هزینه‌ها را خومان پرداخت می‌کردیم، حتی برای اعزام به مسابقات، یک دست لباس هم‌رنگ به ورزشکاران تیم نمی‌دادند و در طول این سال‌ها که عناوین مختلف کسب کرده‌ام با وجود اینکه تنها مدال‌آور استان بودم کسی از من تجلیل نکرد.

  فارس: از سوی اداره کل ورزش و جوانان نیز کاری انجام نمی‌گرفت؟

  البته اداره کل ورزش و جوانان استان در این زمینه مساعدت‌هایی در حد وسع خودش به هیات استان داشت، اما متاسفانه به دلیل برخی مسائل این اعتبارات شامل حال ورزشکاران نمی‌شد.

  فارس: آینده جودوی استان را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

  استان کردستان استعدادهای فراوانی در ورزش بخصوص در رشته جودو دارد و برای حمایت از این استعدادها و ظرفیت‌ها نیاز است، پایگاه‌های قهرمانی احداث شود و حمایت‌های همه جانبه مسوولین بر ورزشکاران افزایش یابد تا شاهد آینده‌ایی روشن برای این رشته در استان باشیم.

  فارس: کمبودهای جودوی استان را در چه بخش‌هایی می‌بینید و آیا هیات جودو ورزشکاران را حمایت می‌کنند؟

  هیات قبلی در انحصار عده‌ای خاص بود و شرایط برای همه برابر نبود در حال حاضر هیات قبلی برکنار شده و سرپرست جدید هیات جودو استان نیز معرفی شده است که تجربیات زیادی در زمینه مدیریتی جودو دارد و فردی دانشگاهی است، به هر حال باید رو به آینده نگریست و گذشته‌ها را فراموش و سعی کنیم که به سمت بهتر شدن قدم برداریم.

  فارس: به عنوان سوال پایانی، بفرمایید آینده جودوی استان کردستان را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

  روی کار آمدن رئیس جدید فدراسیون جودو که شخصی کارکشته در زمینه جودو و مدیریت جودو هستند و متعاقب آن سرپرست جدید استان، ان‌شاءالله شاهد چشم‌انداز روشنی در سطح استان خواهیم بود و باید تمامی ورزشکاران، مربیان و پیشکسوتان در این راستا تلاش کنند که جودوی استان کردستان به جایگاه واقعی خود دست یابد.

  و سخن پایانی…

  در پایان از اداره کل ورزش و جوانان استان و مدیریت شهرستان مریوان که مشوق خوبی برای بنده در رسیدن به این جایگاه بوده‌اند و همچنین از هیرش نوری و بختیار کرداری که مربی من در این سال‌ها بودند و زحمات زیادی را تحمل کردند و در مقطعی از زندگی ورزشی من را راهنمایی و یاری کردند، تشکر می‌کنم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.