• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » مدیریت بیش از ۲۰۰ هزار مگاوات برق با راه‌اندازی دیسپاچینگ دوم
  کد خبر : 1980651

  مدیریت بیش از ۲۰۰ هزار مگاوات برق با راه‌اندازی دیسپاچینگ دوم

    به گزارش ایران ویج حمید چیت‌چیان وزیر نیرو در جمع مدیران شرکت‌های توزیع برق کشور با اشاره به لزوم ارتباط تنگاتنگ میان نیروهای صف و ستاد در صنعت برق کشور، اظهار داشت: کل صنعت برق یک واحد منسجم و به‌هم پیوسته است و یک حادثه یا مشکل در یک نقطه از این صنعت در…

  ۹۶

   

  به گزارش ایران ویج حمید چیت‌چیان وزیر نیرو در جمع مدیران شرکت‌های توزیع برق کشور با اشاره به لزوم ارتباط تنگاتنگ میان نیروهای صف و ستاد در صنعت برق کشور، اظهار داشت: کل صنعت برق یک واحد منسجم و به‌هم پیوسته است و یک حادثه یا مشکل در یک نقطه از این صنعت در کشور می‌تواند سایر بخش‌های این صنعت را متأثر سازد.

  وی در ادامه افزود: تمام اجزا تولید، توزیع، انتقال و البته مصرف تأثیرهای بالایی روی همدیگر دارند و صرف وجود اسامی متفاوت برای این بخش‌ها به معنای تقطیع وظایف در میان آن‌ها نیست.

  وزیر نیرو تصریح کرد: بخش توزیع، پیشانی صنعت برق کشور است و چنانچه بیش از ۳۰ میلیون مشترک برق کشور با مشکلی روبرو باشند یا درخواستی داشته باشند، بطور مستقیم به شرکت‌های توزیع مراجعه می‌کنند.

  وزیر نیرو ادامه داد: امروزه صنعت برق در دنیا از صنایع پیشرو در حوزه فناوری است، شرکت‌های توزیع برق ما نیز بایستی با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها هزینه‌های تمام شده خدمات را پایین آورده و بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

  وی تشریح کرد: دنیا در زمینه کاهش تلفات به دستاوردهای بسیار خوبی دست پیدا کرده، شرکت‌های توزیع ما نیز در طی سه سال گذشته کارهای بسیار بزرگی در این حوزه انجام دادند و توانستند میزان تلفات را از ۱۵ درصد به حدود ۱۱ درصد کاهش دهند که امیدواریم این میزان در ماه‌های آتی به کمتر از ۱۰ درصد نیز برسد.

  چیت‌چیان تأکید کرد: شرایط پسابرجام فرصت بسیار خوبی را در اختیار صنعت برق قرار داده است، در حالی که در شرایط تحریم شرکت‌های درجه دوم و سوم دنیا پاسخگوی نیازهای ما در این صنعت نبودند؛ اما امروز با وجود برجام شرکت‌های معتبر دنیا برای ارائه پیشنهادات به صنعت برق ما پیشگام هستند.

  وی افزود: یکی از مواردی بسیار مهم و البته حساس برای کشور استفاده از همین ظرفیت پسابرجام برای راه اندازی دیسپاچینگ دوم است که خوشبختانه شرکت‌های معتبر دنیا در این حوزه در حال همکاری با ما هستند و این مرکز جدید قادر خواهد بود تا ظرفیت ۲۰۰ هزار مگاوات را مدیریت کند.

  وزیر نیرو بیان کرد: طراحی داشبوردی برای رصد حرکت و فعالیت شرکت‌ها می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف و اولویت‌های تعیین شده یاری کند.

  وی تصریح کرد: فاینانس خارجی از ظرفیت‌های مغفول در شرکت‌های توزیع است و بایستی از طریق توجه به این ظرفیت زمینه تسریع و گسترش خدمات توزیع برق در کشور را فراهم کرد.

  چیت چیان در پایان گفت: مردم و مشترکین ولی نعمت ما هستند و همه مسئولان در صنعت آب و برق بایستی نهایت سعی خود را برای رضایت مردم از خدمات ارائه شده، انجام دهند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.