• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » پشت پرده خرید، اهداف انتخاباتی است/ این خرید مشکل ۵ درصد از جامعه را حل می‌کند/ هزینه خرید چندین برابر هزینه ساخت آن است
  کد خبر : 1980084

  پشت پرده خرید، اهداف انتخاباتی است/ این خرید مشکل ۵ درصد از جامعه را حل می‌کند/ هزینه خرید چندین برابر هزینه ساخت آن است

  پشت پرده خرید، اهداف انتخاباتی است/ این خرید مشکل ۵ درصد از جامعه را حل می‌کند/ هزینه خرید چندین برابر هزینه ساخت آن استReviewed by Aryan♥ on Jan 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خاورستان، به ورود یک فروند هواپیما…

  پشت پرده خرید، اهداف انتخاباتی است/ این خرید مشکل ۵ درصد از جامعه را حل می‌کند/ هزینه خرید چندین برابر هزینه ساخت آن استReviewed by Aryan♥ on Jan 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خاورستان، به ورود یک فروند هواپیما به داخل کشور اشاره کرد و گفت: هدف دولت از تبلیغ ورود یک فروند هواپیمای ایرباس، بیشتر جنبه تبلیغاتی و بهره برداری از برجام را دارد.

   

  وی افزود: دولت می خواهد در مردم امیدواری ایجاد کند که برجام باعث شد ما بتوانیم هواپیمایی را از خارج بخریم و وارد کشور کنیم؛ در واقع این بهره برداری تبلیغاتی هم به نفع برجام و هم اهداف انتخاباتی است.

   

  این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: نمی توان گفت ورود این هواپیما، واقعا هدف حل مشکل هوایی فرسوده کشور بوده است.

   

  ترقی ادامه داد: از طرفی دیگر، در نوع قرارداد ابهاماتی وجود دارد و شروطی برای استفاده از این هواپیما مبنی بر اینکه "هیچ کدام از عواملی که تحریم شدند توسط آمریکا نباید سوار هواپیما بشوند و از هواپیما استفاده کنند؛ تعهد بعضی از قطعاتی که استفاده دوگانه دارد" گذاشتند اما در مجموع آنچه قابل تامل این است که مشکل حمل و نقل هوایی در کشور به لحاظ اولویت، اولویت اول مردم ما نیست.

   

  وی گفت: مقام معظم رهبری در خرداد ماه سال جاری، بعد از مطرح شدن خرید هواپیمای بوئینگ و ایرباس، فرمودند "در حل مشکلات مردم باید اولویت بندی صورت بگیرد"؛ اولویت با رفع تورم، بیکاری و حل مشکلات معیشتی در داخل کشور است.

   

  کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: مشکل هواپیما مشکلی نیست که در اولویت باشد و دولت بخواهد به شرط تملیک اموال، این پول را تامین بکند و به خارجی ها بدهد.

   

  ترقی با تاکید بر اینکه اصل قرارداد خرید هواپیما ایرارداتی داشته و عدم تناسب با اقتصاد مقاومتی دارد، افزود: این قراردادی که برای خرید هواپیما بسته شده؛ چندین برابر ساخت هواپیما و آوردن تکنولوژی به داخل کشور بوده و ۱۰۰ هزار شغل برای خارج ایجاد می کند.

   

  وی بیان کرد: متاسفانه از خرید هواپیما، بهره برداری انتخاباتی و تبلیغاتی می شود و این کار را حتی اگر قصد خدمت به مردم باشد را زیر سوال برده است.

   

  وی اظهارکرد: برخی از خبرها حاکی از این است که این هواپیما نو نیست، این ها خیلی منصفانه نیست این هواپیما نو است و قابل استفاده در فرودگاه های بزرگ کشور است اما قشر خاصی استفاده می کنند که این مشکل  پنج درصد جامعه را حل کرده است و مشکل عمده مردم نیست.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.