• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصاد داخلی » کمیته دفاع از حقوق خبرنگاران خواستار قطع حمایت بانک جهانی از قرقیزستان شد
  کد خبر : 1980023

  کمیته دفاع از حقوق خبرنگاران خواستار قطع حمایت بانک جهانی از قرقیزستان شد

  کمیته دفاع از حقوق خبرنگاران خواستار قطع حمایت بانک جهانی از قرقیزستان شدReviewed by Aryan♥ on Jan 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «کمیته بین‌المللی دفاع از حقوق خبرنگاران» از بانک جهانی درخواست کرده تا زمان آزادی «اعظم‌جان عسکراف» فرد محکوم شده در قرقیزستان، حمایت‌های مالی خود از…

  کمیته دفاع از حقوق خبرنگاران خواستار قطع حمایت بانک جهانی از قرقیزستان شدReviewed by Aryan♥ on Jan 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «کمیته بین‌المللی دفاع از حقوق خبرنگاران» از بانک جهانی درخواست کرده تا زمان آزادی «اعظم‌جان عسکراف» فرد محکوم شده در قرقیزستان، حمایت‌های مالی خود از این کشور را متوقف نماید.

  بر اساس این گزارش، در درخواست کمیته‌ بین‌المللی دفاع از حقوق خبرنگاران با اشاره به اینکه بانک جهانی یکی از حامیان مالی اصلی بیشکک می‌باشد، آمده است: بانک جهانی در راستای توسعه و رشد پایدار در اقتصاد قرقیزستان همکاری می‌کند که بدون تأمین حاکمیت قانون، احترام به حقوق بشر و آزادی رسانه‌ها دستیابی به این مهم ممکن نیست.

  مقامات این نهاد، بازداشت و حبس ابد عسکراف را نه تنها بی‌احترامی به وظایف بین‌المللی قرقیزستان بلکه الگوی درخشان عدم حاکمیت قانون و احترام به حقوق شهروندی در این کشور می‌دانند.

  این در حالی است که عسکراف با حکم دادگاه عالی قرقیزستان به اتهام قتل یک مقام انتظامی، تحریک افکار عمومی و شرکت در درگیری‌های قومی سال ۲۰۱۰ به حبس ابد محکوم شده و با وجود شواهد زیاد اثبات‌کننده جنایت وی، هنوز هم این موضوع عامل فشار نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و کمیته بین‌المللی دفاع از حقوق خبرنگاران باقی مانده است.

  علاوه بر این اخیرا در پی افزایش اتهام‌ها به قرقیزستان در خصوص نقض حقوق بشر، پرونده عسکراف توسط کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد بازرسی می‌شود.

  هنوز پاسخی از سوی بانک جهانی به این درخواست کمیته بین‌المللی دفاع از حقوق خبرنگاران داده نشده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.