• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی » خروج ارز از مرزها به نظام اقتصادی کشور ضربه وارد می کند
  کد خبر : 1980001

  خروج ارز از مرزها به نظام اقتصادی کشور ضربه وارد می کند

  خروج ارز از مرزها به نظام اقتصادی کشور ضربه وارد می کندReviewed by Aryan♥ on Jan 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز دوشنبه در جلسه اصلی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد،…

  خروج ارز از مرزها به نظام اقتصادی کشور ضربه وارد می کندReviewed by Aryan♥ on Jan 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز دوشنبه در جلسه اصلی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، به خروج ارز از استان های مرزی به ویژه کردستان اشاره کرد وگفت: در خروج ارز تنها بحث قاچاق و سودآوری آن مطرح نیست بلکه این مسئله موجب برهم زدن و ایجاد ضربه به نظام اقتصادی کشور خواهد شد لذا باید به شدت با آن برخورد شود.

  وی بیان کرد: در ارتباط با عرضه طلا در طلافروشی های استان به ویژه در شهرستان هایی که بیشترین میزان ضبط و قیچی طلاهای بدون کُدشناسایی اتفاق افتاده، دقت و حساسیت بیشتری انجام شود.

  زاهدی با اشاره به اینکه از ابتدای بهمن ماه امسال هم طرح ارائه فاکتور در تمامی طلافروشی ها باید اجرایی شود، بیان کرد: لازم نیست شکل فاکتورها مثل هم باشد بلکه باید آیتم های مندرج در همه آنها یکسان باشد.

  وی اضافه کرد: باید نسبت به عرضه و ورود لوازم آرایشی و بهداشتی، درمانی و مواد غذایی که به طور مستقیم با سلامت مردم درارتباط هستند، از مبادی ورودی مرزهای استان دقت و توجه بیشتری اعمال شود.

  استاندار کردستان بر آگاه سازی مردم نسبت به زیان و ضرر ناشی از مصرف اقلام قاچاق تاکید کرد و اظهارداشت: احتمال اینکه اقلام خوراکی، آرایشی و بهداشتی قاچاق با هدف بیوتروریسم و اشاعه بیماران واگیردار در جامعه ما عرضه شود هم وجود دارد لذا این نشان از حساسیت و اهمیت ویژه این مسئله است.

  زاهدی با تاکید بر استفاده از کالاهای ایرانی در دستگاه ها وسازمان های دولتی سطح استان، عنوان کرد: شنیده شده برخی از سازمان ها تنها فاکتورکالای ایرانی تهیه ولی بجای آن اقدام به خرید کالای خارجی می کنند که در صورت اثبات این قضیه به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

  وی در ارتباط با کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی بیان کرد: معتقدم پوشاک را نباید منهدم کرد و می توان با تایید بهداشتی آنها را در اختیار نهادهای حمایتی به منظور توزیع در میان خانواده های نیازمند نهاد.

  وی اظهارداشت: از دیگر کالاهای دپو شده در انبارها، لاستیک است که آن را هم می توان در بین ادارات دولتی توزیع کرد.

  استاندار کردستان با تاکید براینکه اقلام خوراکی موجود در انبارهای اموال تملیکی به هیچ وجه دراختیار سازمان ها وادارت دولتی قرار داده نشود، گفت: ساماندهی انبارها در استان با ثبت آنها در سامانه انبارهای کشور، امری ضروری است که باید مورد پیگیری قرار گیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.