• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی » چالش های تمدید مجوز آبزی پروران در ماهنشان همچنان ادامه دارد/ دستگیری مسئولان از فعالان اقتصادی یا از پا گرفتن آنها+تصاویر
  کد خبر : 1979995

  چالش های تمدید مجوز آبزی پروران در ماهنشان همچنان ادامه دارد/ دستگیری مسئولان از فعالان اقتصادی یا از پا گرفتن آنها+تصاویر

  چالش های تمدید مجوز آبزی پروران در ماهنشان همچنان ادامه دارد/ دستگیری مسئولان از فعالان اقتصادی یا از پا گرفتن آنها+تصاویرReviewed by Aryan♥ on Jan 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شمیم ماهنشان،شهرستان ماهنشان که با تولید سالانه بیش از ۱۰ هزار تن ماهی در…

  چالش های تمدید مجوز آبزی پروران در ماهنشان همچنان ادامه دارد/ دستگیری مسئولان از فعالان اقتصادی یا از پا گرفتن آنها+تصاویرReviewed by Aryan♥ on Jan 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شمیم ماهنشان،شهرستان ماهنشان که با تولید سالانه بیش از ۱۰ هزار تن ماهی در بیش از ۵۵۰ واحد تولیدی ، اخیرا به عنوان قطب پرورش ماهی در استان زنجان و حتی در شمال غرب کشور را شناخته شده که بود و اقتصاد منطقه را افزایش می داد این روز ها برخی از مسئولان به جای اینکه در راستای رفع معضلات، مشکلات، تأسیس تعاونیها، تبدیل فرآوریهای ماهی و توسعه صنایع تبدیلی و ارتقاء کیفیت و تولید آن باشند؛ و دست آبزی پروران و کشاورزان را بگیرند با طرح برنامه ها و بروکراسی هایی بیشتر، پای آنها را در راستای توسعه و پیشرفت می گیرند.

  در کنار نبود پزشک شیلات، نبود بازار  فروش و تعاونی، کمبود تسهیلات جاری،  کمبود واحد تولیدی بچه ماهی در سطح شهرستان ، عدم شفافیت در صدور مجوز و سلیقه ای عمل کردن بعضی از کارشناسان نظام دامپزشکی و نظام مهندسی و….. مهمترین و بروز ترین  مشکلات آبزی پروران ماهنشانی است که این روزها حسابی اوقات آنها تلخ و ناگوار است.

  برخی از آبزی پروران ماهنشانی در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان اظهار کردند: اداره آب زمین های برخی از کشاورزان و آبزی پروران را بستر قرارداده و با طرح برنامه ای سالانه یا ماهیانه می خواهد از آبزی پروران و کشاورزان مبلغی هزینه دریافت کند، آیا یک کشاورز یا آبزی پرور مگر سالانه با توجه به قیمت داروها و کودها، خوراک ماهی ها و محصولات کشاورزی چقدر درآمد دارد که این این طرح و برنامه را می خواهند اجرایی کنند.

  یکی از آبزی پروران گفت: زمین های کشاورزی ما در نقشه منابع طبیعی جزو اراضی کشاورزی است اما اداره آب می گوید نه زمین های شما در بستر رودخانه است و باید هزینه پرداخت کنید، و برخی از این مشکلات را طراحی کردند و فعلا از تمدید مجوزهای پرورش ماهی ها هم خبری نیست.

  طی هفته های گذشته نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس و استاندار زنجان هم به خاطر برخی از این مشکلات و رسیدگی به معضلات پیش روی آبزی پروران به ماهنشان سفری داشته و از نزدیک با آبزی پروران دیدار و موارد را بررسی کردند.

  درویش امیری استاندار زنجان هدف از این بازدید را بررسی مشکلات استخرداران و آبزی پروران در شهرستان ماهنشان عنوان کرد و گفت: در این سفر با حضور دستگاه‌های متولی از قبیل سازمان محیط زیست استان، اداره کل جهاد کشاورزی و شیلات، مشکلات این حوزه بررسی می شود.

  استاندار زنجان ابراز امیدواری کرد و افزود: باحمایت متولیان امر و دستگاههای ذی ربط، انشالله شاهد بهبود و توسعه فعالیت تولیدکنندگان آبزیان در شهرستان ماهنشان باشیم.

  گفتنی است با گذشت چند هفته از این سفر هنوز آبزی پروران با مراجعه به دفتر خبری و تحلیلی شمیم ماهنشان خواستار انعکاس مشکلاتشان در زمینه تمدید مجوزها و صدور مجوز هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.