• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » سبک زندگی دانش‌آموزان از تحرک فاصله گرفته است/ دانش‌آموزان چاق از ورزش نمره ۲۰ نمی‌گیرند
  کد خبر : 1979529

  سبک زندگی دانش‌آموزان از تحرک فاصله گرفته است/ دانش‌آموزان چاق از ورزش نمره ۲۰ نمی‌گیرند

  سبک زندگی دانش‌آموزان از تحرک فاصله گرفته است/ دانش‌آموزان چاق از ورزش نمره ۲۰ نمی‌گیرندReviewed by on Jan 16Rating: حسین بابویی مدیرکل دفتر تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص نمره درس تربیت بدنی دانش‌آموزان در مدارس اظهار داشت: اگر دانش‌آموزی دارای اضافه…

  سبک زندگی دانش‌آموزان از تحرک فاصله گرفته است/ دانش‌آموزان چاق از ورزش نمره ۲۰ نمی‌گیرندReviewed by on Jan 16Rating:

  حسین بابویی مدیرکل دفتر تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص نمره درس تربیت بدنی دانش‌آموزان در مدارس اظهار داشت: اگر دانش‌آموزی دارای اضافه وزن افراطی برخوردار است، مفهوم آن این است که نمره درس تربیت بدنی او ۲۰ نخواهد شد.

  وی افزود: تمام اهتمام و سیاست دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش این است که تمام دانش‌آموزان در تمام دروس نمره‌های ۲۰ دریافت کنند اما اگر دانش‌آموزی در درس تربیت بدنی نمره ۲۰ می‌گیرد حتما باید شرایط آن را داشته باشد.

  بابویی با اشاره به اینکه باید به سمت اجرای درس تربیت بدنی در مدارس برویم، خاطرنشان کرد: اگر دانش‌آموزی در مدرسه کم تحرک است و در فعالیت‌های ورزشی شرکت نکرده است، خانواده او نباید توقع داشته باشد که نمره ۲۰ از درس تربیت بدنی بگیرد.

  وی تصریح کرد: سرفصل کتاب تربیت بدنی مشخص است و ۲ ساعت در هفته این درس تدریس می‌شود، دانش‌آموزان به تربیت بدنی علاقمند هستند و باید از این شرایط استفاده کنیم.

  مدیرکل دفتر تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در خروج دانش‌آموزان از مدرسه باید شرایط جسمی آنها بهبود یافته باشد، گفت: اگر در مسیر ترویج شاخص‌های ورزشی در خانواده‌ها قدم برداریم و در جهت سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان فعالیت‌هایی انجام دهیم، باعث افزایش فعالیت‌های ورزشی می‌شود.

  وی اضافه کرد: سبک زندگی دانش‌آموزان امروز از تحرک فاصله گرفته است و تنها جایی که می‌توانیم دانش‌آموز را به تحرک وادار کنیم، داخل مدرسه و زنگ ورزش است؛ دانش‌آموزان چاق نباید انتظار نمره ۲۰ از درس تربیت بدنی داشته باشند.

  بابویی ادامه داد: نمره ۲۰ تربیت بدنی به دانش‌آموزی داده می‌شود که شاخص‌های این موضوع را داشته باشد زیرا اگر به هر کسی این نمره داده شود خیانت به سلامت آن دانش‌آموز خواهد بود.

  مدیرکل دفتر تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه‌هایی که درون مدرسه برای ورزش دانش‌آموزان وجود دارد، گفت: نرمش صبحگاهی، کانون‌های ورزشی، حیاط پویا و المپیاد درون مدرسه‌ای فعالیت‌های ورزشی هستند که پولی نیستند و دانش‌آموزان به صورت رایگان می‌توانند در تمام آنها حضور داشته باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.