• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » تأکید شورای امنیت بر پذیرش قطعنامه‌های ۵۸۲ و ۵۸۸ + عکس
  کد خبر : 1979003

  تأکید شورای امنیت بر پذیرش قطعنامه‌های ۵۸۲ و ۵۸۸ + عکس

  تأکید شورای امنیت بر پذیرش قطعنامه‌های ۵۸۲ و ۵۸۸ + عکسReviewed by Aryan♥ on Jan 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، در شانزدهم ژانویه ۱۹۸۷ (۲۶ دی ۱۳۶۵) رئیس شورای امنیت سازمان ملل بیانیه‌ای بدین شرح صادر کرد:   در مشورت‌ها به من اجازه داده شد که بیانیه ذیل…

  تأکید شورای امنیت بر پذیرش قطعنامه‌های ۵۸۲ و ۵۸۸ + عکسReviewed by Aryan♥ on Jan 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، در شانزدهم ژانویه ۱۹۸۷ (۲۶ دی ۱۳۶۵) رئیس شورای امنیت سازمان ملل بیانیه‌ای بدین شرح صادر کرد:

   

  در مشورت‌ها به من اجازه داده شد که بیانیه ذیل از سوی اعضای شورای امنیت صادر گردد.

  اعضای شورای امنیت عمیقاً نگران این حقیقت هستند که در طی دوره‌ای که از صدور بیانیه رئیس شورای امنیت در تاریخ ۲۲ دسامبر ۱۹۸۶ سپری شده است، مخاصمات میان ایران و عراق شدت یافته و خطرات مناقشه نظامی اکنون بیش از شش سال گذشته افزایش یافته است که امنیت منطقه را در معرض تهدید جدی‌تر قرار داده است.

  عملیات‌های نظامی که به مقیاس وسیع از اواخر دسامبر گذشته شروع شده تا این زمان ادامه یافته است، طرفین مکرراً ادعاهایی در مورد نقض جدی و مکرر اصول و مقررات حقوق بشردوستانه بین‌المللی و سایر قوانین مناقشات نظامی داشته‌اند که به‌وضوح نشان‌دهنده تشدید قابل ملاحظه این مناقشه در هفته‌های اخیر است که افراد بی‌شماری هم از رزمندگان و هم از غیرنظامیان جان خود را از دست داده‌اند و مشقات انسانی تألم‌آور و خسارات مادی سنگینی را باعث گردیده است. اعضای شورای امنیت نگرانی جدی خود را از گسترش مناقشه با حملات فزاینده به اهداف صرفاً غیرنظامی، مورد تأکید قرار دادند.

  اعضای شورای امنیت با توجه به این وضعیت بحرانی، بیانیه‌های شورا در تاریخ‌های ۲۱ مارس و ۲۲ دسامبر ۱۹۸۶ را متذکر شدند و مجدداً با صدور بیانیه‌ای از طرفین درخواست کردند قطعنامه‌های ۵۸۲ (۱۹۸۶) و ۵۸۸ (۱۹۸۶) را بپذیرند. در این بیانیه اعضای شورای امنیت از تلاش‌های دبیرکل قدردانی نموده و مصراً از وی خواستند که به تلاش‌هایش ادامه دهد.

  اعضای شورای امنیت سازمان ملل که مسئولیت نخست حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را عهده‌دار هستند تصمیم گرفتند که وضعیت را تحت نظر داشته و به تلاش‌های خود جهت توقف مخاصمات و اجرای قطعنامه و حل و فصل مناقشه به روش‌های صلح‌جویانه مطابق با منشور ادامه دهند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.