• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ۵ میلیارد تومان زکات در سمنان جمع آوری شد/ ضرورت تبیین فرهنگ زکات
  کد خبر : 1978735

  ۵ میلیارد تومان زکات در سمنان جمع آوری شد/ ضرورت تبیین فرهنگ زکات

  ۵ میلیارد تومان زکات در سمنان جمع آوری شد/ ضرورت تبیین فرهنگ زکاتReviewed by on Jan 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سید جواد رضوی صبح سه شنبه در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان به میزبانی این اداره کل در شاهرود ضمن بیان اینکه امروز ظرفیت های بسیار خوب اقتصادی و…

  ۵ میلیارد تومان زکات در سمنان جمع آوری شد/ ضرورت تبیین فرهنگ زکاتReviewed by on Jan 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سید جواد رضوی صبح سه شنبه در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان به میزبانی این اداره کل در شاهرود ضمن بیان اینکه امروز ظرفیت های بسیار خوب اقتصادی و فرهنگی در استان وجود دارند که با بهره گیری از ظرفیت شبکه تبلیغی می توان از آنها برای تبیین فرهنگ زکات بهره برد، افزود: زکات نقدی استان تا پایان آذر ماه سال جاری حدود سه میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته تغییری نیافته و این در حالی است که میزان اقلام برداشت شده رشد داشته است.

  وی مجموع کل درآمد زکات استان تا پایان آذر ماه سال جاری را پنج میلیارد و ۱۲۹ میلیون تومان ذکر کرد و با بیان اینکه از این مقدار، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان مربوط به زکات انتظامی و غیرنقدی است، تصریح کرد: ۶۰ درصد از درآمد زکات باید برای فقرا به مصارف تحصیلی، درمانی، جهیزیه، مسکن و سبد کالا و ۴۰ درصد آن باید برای طرح های عمرانی مصرف شود.

  پرداخت ۲۲ میلیارد ریالی تسهیلات کارگشایی به نیازمندان استان سمنان

  مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه طی ۹ ماهه نخست امسال، ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی به مددجویان و اقشار مستمند جامعه پرداخت شده است، گفت: چنین تسهیلاتی به صورت کاملا قرض الحسنه در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد تا بتوانند بخشی از مشکلات خود را برطرف کنند.

  رضوی با بیان اینکه تسهیلات کارگشایی در اختیار یک هزار و ۳۱۲ نفر از مددجویان و اقشار مستمند جامعه قرار گرفته است، افزود: هدف از پرداخت چنین تسهیلاتی، رفع مشکلات درمانی، معیشتی، تعمیر مسکن، تحصیلی و تامین کمک هزینه جهیزیه نوعروسان نیازمند است.

  وی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی پرداخت تسهیلات کارگشایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان سمنان گفت: طی ۹ ماهه نخست سال ۹۴، بیش از ۱۸ میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی به یک هزار و ۲۱۱ نفر از مددجویان و اقشار مستمند جامعه پرداخت شده است.

  حمایت ۶۲۰۰ حامی از ایتام استان سمنان

  وی با اشاره به اینکه شش هزار و ۲۰۰ حامی با عضویت در طرح اکرام ایتام نیازمند استان را تحت تکفل خود قرار داده و ماهیانه کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به آنان اعطا می‌کنند، گفت: حامیان همواره برای رفع مشکلات ایتام تحت تکفل خود در تلاش هستند که از اقدامات خیرخواهانه آنان در جهت مرتفع ساختن نیازهای اساسی ایتام تحت پوشش قدردانی می‌کنیم.

  رضوی با بیان اینکه یک هزار و ۳۷ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان قرار دارند، افزود: حمایت حامیان از ایتام نیازمند موجب می‌شود تا آنان بی‌دغدغه و با آسودگی خاطر به مدارج عالی تحصیلی، علمی، اجتماعی و اقتصادی دست یابند.

  وی با اعلام اینکه حامیان طرح اکرام در ۹ ماهه نخست سال‌جاری بیش از ۱۵ میلیارد و ۸۲۳ میلیون ریال به ایتام تحت تکفل خود مساعدت کرده‌اند، گفت: حامیان، ۵۳۵ میلیون ریال به صورت نقدی به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند که این مبلغ به عنوان حق سرانه ماهیانه، به حساب ایتام واریز شده است.

  توزیع ۱۲ هزار سبد غذایی بین کودکان مبتلا به سوء تغذیه در استان سمنان

  مدیرکل کمیته امداد استان سمنان افزود: طی شش ماهه نخست امسال، سبد غذایی در نظر گرفته شده برای استفاده دو هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه با اعتباری نزدیک به ۹ میلیارد ریال خریداری و در بین نیازمندان توزیع شد.

  رضوی با بیان اینکه سوء تغذیه به عنوان یک بیماری حاد در جامعه تعریف شده است، گفت: در نیمه نخست سال جاری، ۱۲ هزار سبد غذایی بین دو هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه در استان سمنان توزیع شد.

  وی با اشاره به تغییر ماهیت فقر در شرایط کنونی جامعه، گفت: بیشتر مراجعان به کمیته امداد، فقر نوینی را که از جنس مشکلات مالی نیست مطرح می کنند.

  جنس فقر به دلیل تغییر رویه‌های اجتماعی متفاوت شده است

  مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه در حال حاضر، جنس فقر به دلیل تغییر رویه‌های اجتماعی و جنس مشکلات جامعه، نسبت به گذشته متفاوت شده است، افزود: بسیاری از افراد به دلیل مشکلات ناشی از طلاق، مهاجرت، اعتیاد، جرم و خشونت در خانواده‌ها، به این نهاد مراجعه می کنند.

  رضوی با بیان اینکه ماهانه بیش از شش میلیارد ریال مستمری به ۲۳ هزار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد استان سمنان پرداخت می شود، گفت: همچنین ماهیانه بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مسکن، اشتغال، درمان و بیمه به مددجویان پرداخت می شود و کمیته امداد با اجرای سیاست های جدید به دنبال توانمندسازی مددجویان و کاهش فقر در جامعه است.

  وی افزود: به دلیل طرح‌های اثربخش در مهار فقر، سالانه بیش از یک هزار نفر از تحت پوشش کمیته امداد استان سمنان خارج می شوند که این امر نشان دهنده مدیریت مشکل معیشتی اقشار محروم جامعه است.

  ۲۲ هزار نفر در استان سمنان تحت پوشش کمیته امداد

  مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه طی شش ماهه نخست امسال، ۳۴ میلیارد ریال مستمری به حساب سرپرستان خانواده‌های تحت حمایت واریز شده است، خاطرنشان کرد: مستمری ماهیانه به منظور رفع بخشی از نیازهای اساسی مددجویان تحت حمایت پرداخت می‌شود تا آنان بتوانند لوازم ضروری زندگی خود را تامین کنند.

  رضوی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر  ۲۲ هزار نفر در استان سمنان تحت پوشش این نهاد هستند که از این تعداد بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ نفر مستمری ماهیانه دریافت می کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.