• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » جایگاه فرهنگی زنان و منشور حقوق شهروندی
  کد خبر : 1978606

  جایگاه فرهنگی زنان و منشور حقوق شهروندی

  جایگاه فرهنگی زنان و منشور حقوق شهروندیReviewed by on Jan 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بانوی کوثر،  در این گزارش نگاهی داریم به بندها و موادی که در این منشور به موضوع جایگاه فرهنگی زنان در استان پرداخته شده و باید دید تا چه حدی…

  جایگاه فرهنگی زنان و منشور حقوق شهروندیReviewed by on Jan 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بانوی کوثر،  در این گزارش نگاهی داریم به بندها و موادی که در این منشور به موضوع جایگاه فرهنگی زنان در استان پرداخته شده و باید دید تا چه حدی در این خصوص موفقیت داشته است.

  در ماده ۸۹ ذیل بند ض «حق رفاه و تأمین اجتماعی» آمده است: حق همه شهروندان به‌ ویژه زنان است که به امکانات ورزشی و آموزشی و تفریحات سالم، دسترسی داشته باشند و بتوانند با حفظ فرهنگ اسلامی- ایرانی در عرصه‌های ورزشی ملی و جهانی حضور یابند.

  ماده ۱۰۳ ذیل بند ط «حق دسترسی و مشارکت فرهنگی» اشاره دارد: حق همه شهروندان به‌ ویژه زنان است که ضمن برخورداری از مشارکت و حضور در فضاها و مراکز عمومی، تشکل‌ها و سازمان‌های اجتماعی، فرهنگی و هنری مخصوص خود را تشکیل دهند.

  زنان ایرانی در انقلاب اسلامی به وضوح نشان دادند که زن مسلمان ایرانی در تمام عرصه های اجتماعی، سیاسی و… حضور دارند و اعتقادات دینی آنها مانع از شرکت در فعالیت های اجتماعی نخواهد شد و ثابت کردند که در عین حفظ دیانت و پاکدامنی می توانند تاریخ ساز باشند.

  ترویج فرهنگ فاطمی باید از سطوح پایین تحصیلات آغاز شده و در دانشگاه ها تداوم یابد تا ابعاد انسانی و بزرگ زن در عرصه های سیاسی و اجتماعی براساس سیره حضرت فاطمه(س) به زنان ما ارائه شود.

  بدون بهره مندی کشور از نهاد خانواده سالم، سرزنده و بانشاط امکان پیشرفت در زمینه های مختلف به خصوص فرهنگی وجود ندارد.

  در کشور ما بانوان می توانند برای خود کارهای فرهنگی ایجاد کنند و در کارهای هنری و صنایع دستی به اشتغال مشغول باشند.

  در این راستا امور بانوان استانداری ،شورای شهر اسلامی، فرمانداری و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی تا حدی نسبت به منشور حقوق شهروندی موفق بوده اند .

  با توجه به این منشور حقوقی فرهنگی ، زنان توانایی انجام مسئولیت را دارد و این به معنای تکالیفی است که زن نسبت به دیگران بر عهده دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.