• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سفر هیأت‌های خارجی به دمشق اذعان به حقانیت ملت و دولت سوریه است
  کد خبر : 1978543

  سفر هیأت‌های خارجی به دمشق اذعان به حقانیت ملت و دولت سوریه است

  سفر هیأت‌های خارجی به دمشق اذعان به حقانیت ملت و دولت سوریه استReviewed by on Jan 15Rating: «ماری بیطار»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، قطع آب پایتخت سوریه را جنایتی جنگی خواند که ادامه آن قتل عام میلیون‌ها غیرنظامی را بدنبال دارد.  نماینده پارلمان سوریه افزود: براساس عرف بین…

  سفر هیأت‌های خارجی به دمشق اذعان به حقانیت ملت و دولت سوریه استReviewed by on Jan 15Rating:

  «ماری بیطار»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، قطع آب پایتخت سوریه را جنایتی جنگی خواند که ادامه آن قتل عام میلیون‌ها غیرنظامی را بدنبال دارد.

   نماینده پارلمان سوریه افزود: براساس عرف بین الملل استفاده آب بعنوان اهرم فشار و قطع آن در جنگ‌ها تحریم شده و غیرنظامیان را کامل از آن برکنار می‌دارد.

  بیطار استفاده گروه‌های مسلح و حامیان آنها از این ابزار جهت اعمال فشار بر دمشق را که موجب بخطر افتادن جان ۶ میلیون شهروند سوری می‌شود، مصداق جنایت جمعی خواند.

  وی گفت: قوانین بین الملل بطور کلی برای هرگونه اقدام به قتل و کشتار و یا استفاده از ابزارهایی برای این منظور مجازات‌هایی در نظر گرفته است، حال چه رسد به اینکه جان ۶ میلیون غیر نظامی بخاطر قطع آب بخطر بیفتد.

  نماینده پارلمان ادامه داد: انتظار می‌رفت شورای امنیت سازمان ملل و همچنین مجمع عمومی این سازمان نشستی فوق العاده برای رسیدگی به این پرونده تشکیل دهد ویا دست‌کم «استفاد دی‌میستورا»، نماینده سازمان ملل در امور سوریه به آن پرداخته و بر تروریست‌ها اعمال فشار کند.

  بیطار افزود: پارلمان سوریه در صورت ادامه این بحران قصد داشتند، برنامه ب را برای حل بحران آب پایتخت پیاده کنند که گروه‌های تروریستی را تحت فشار بسیار قرار می‌داد که بنظر می‌رسد با تلاش‌های ارتش سوریه این بحران درحال حل شدن است.

  نماینده پارلمان سوریه درباره ورود نمایندگان و هیأت‌های رسمی غرب به دمشق در این اواخر گفت: این سفرها بار دیگر حقانیت مردم سوریه در طول ۶ سال بحران تحمیلی بر این کشور را به اثبات می‌رساند و بار دیگر ثابت می‌کند، آنچه تاکنون شاهد آن بودیم، تحریف رسانه‌ای و دروغ بزرگ تبلیغاتی بیش نبوده که بدست رسانه‌های مزدور صورت می‌گرفته است.

  وی سفر هیأت‌های خارجی به دمشق را اذعان غرب به تجاوزات و جنایت‌های گروه‌های تروریستی علیه سوریه دانست که ضربه زدن به امنیت و ثبات سوریه مهمترین هدف آنها شمرده می‌شد.

  بیطار در خصوص سفر هیأت فرانسوی به دمشق که او یکی از اعضای هیأت استقبال کننده را تشکیل می‌داد، گفت: همانگونه که رئیس جمهوری سوریه در دیدار با این هیأت عنوان کرد سیاست پاریس با واقعیت‌ها فاصله دارد اما امید می‌رود به مرور به حقایق موجود در سوریه بویژه با به قدرت رسیدن راستگرایان فرانسوی نزدیک شود.

  وی ادامه داد: هیأت فرانسوی با ابراز تاسف از سیاست‌های پاریس در قبال دمشق طی ۶ سال بحران تحمیلی بر این سوریه، از مردم سوریه بخاطر جنایات تروریست‌ها در سوریه و حمایت برخی کشورها از آنها را محکوم و تاکید کردند که موضع مردم در کشورهای اروپایی از جمله مردم فرانسه مغایر حکومت‌های آنهاست.

  وی یکی از اهداف سفر این هیأت فرانسوی به دمشق را اطلاع از حقایق جاری در سوریه و حقایق تجاوزات گروه‌های تروریستی مورد تجاوز آمریکا، غرب، ترکیه، عربستان و قطر در این کشور عنوان کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.