• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » خسارت ۱۵ میلیارد تومانی به محصولات باغی در کردستان/ رتبه برتر کردستان در بیمه اراضی گندم
  کد خبر : 1978528

  خسارت ۱۵ میلیارد تومانی به محصولات باغی در کردستان/ رتبه برتر کردستان در بیمه اراضی گندم

  خسارت ۱۵ میلیارد تومانی به محصولات باغی در کردستان/ رتبه برتر کردستان در بیمه اراضی گندمReviewed by on Jan 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سلیمان حریری شامگاه شنبه در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی و مخاطرات کشاورزی کردستان که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد،…

  خسارت ۱۵ میلیارد تومانی به محصولات باغی در کردستان/ رتبه برتر کردستان در بیمه اراضی گندمReviewed by on Jan 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سلیمان حریری شامگاه شنبه در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی و مخاطرات کشاورزی کردستان که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: عدم پرداخت به موقع غرامت‌ها در سال زراعی ۹۴ – ۹۳، گران بودن تعرفه حق بیمه سهم کشاورزان و همچنین بالابودن میزان محصول در یک سال موجب کاهش در استقبال کشاورزان در زمینه بیمه محصولات کشاورزی می‌شود.

  وی به پوشش بیمەای محصولات زراعی و باغی در استان کردستان اشاره کرد و گفت: از ۷۴۵ هزار هکتار زمین زراعی گندم بیمه شده در کشور ۱۵۶ هزار و ۶۱۱ هکتار آن سهم استان کردستان است.

  به گفته معاون خدمات بیمەای صندوق بیمه بانک کشاورزی کردستان، استان کردستان در زمینه بیمه اراضی گندم‌کاری در کشور رتبه اول را دارد و استان‌های خوزستان، همدان، کرمانشاه و چهارمحال بختیاری در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

  وی با بیان اینکه ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین‌های کشاورزی بیمه شده در سال‌های گذشته در سال زراعی امسال به ۵ هزار و ۴۰۰ هکتار رسیده است، اضافه کرد: در بحث بیمه اراضی کشت کلزا قرار بود که سازمان دانه‌های روغنی سهم بیمه را پرداخت کند که متاسفانه محقق نشد.

  وی خاطرنشان کرد: ۷۸۷ هکتار از زمین‌های کشت کلزای استان از سوی خود کشاورزان بیمه شده است که این میزان ۵۰ درصد از کل اراضی زیرکشت کلزا در کردستان است.

  معاون خدمات بیمەای صندوق بیمه بانک کشاورزی در مورد بیمه باغات کشاورزی استان نیز گفت: ۲۳ هکتار از ۱۰۳ هکتار باغات بیمه شده زردآلوی کشور مربوط به استان کردستان است.

  وی با بیان اینکه کردستان در این زمینه رتبه دوم کشور را دارد، خاطرنشان کرد: در زمینه بیمه محصول انگور آبی استان کردستان با ۱۷۰ هکتار باغات بیمه شده رتبه ششم را دارد.

  به گفته وی، استان کردستان در زمینه بیمه باغات سیب با بیمه ۱۰۲ هکتار باغات رتبه سوم را در کشور دارد.

  معاون خدمات بیمەای صندوق بیمه بانک کشاورزی با اشاره به اینکه میزان خسارات اراضی باغی در سال گذشته برابر با ۱۵ میلیارد تومان بوده است، گفت: ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز خسارت مربوط به محصولات زراعی در استان است.

  وی خاطرنشان کرد: کشاورزان استان کردستان می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های خدمات بیمه‌ای میزان خسارت محصولات کشاورزی و زراعی خود در سال زراعی امسال را به صورت تهاتر و رایگان انجام دهند.

  معاون خدمات بیمەای صندوق بیمه بانک کشاورزی با بیان اینکه مبلغی بالغ بر ۳ میلیارد تومان نیز در بحث دام و طیور به فعالین این حوزه خسارت زده شده است، اضافه کرد: در حال حاضر صندوق بیمه درصدی را به اسم پوشش بیمە در سال‌جاری معین کرده و مبنای آن ۲۰ درصد است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.