• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » مسعودیه پاک‌ترین و سعادت‌آباد آلوده‌‌ترین نقاط تهران
  کد خبر : 1978061

  مسعودیه پاک‌ترین و سعادت‌آباد آلوده‌‌ترین نقاط تهران

    کیفیت هوای شهر تهران برای هشتمین روز مستمر در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت و به سالمندان، بیماران، کودکان و زنان باردار توصیه می‌شود تا از منزل خارج نشوند؛ امروز سعادت‌آباد آلوده‌ترین و مسعودیه پاک‌ترین مناطق تهران هستند. به گزارش ایران ویج؛ میانگین شاخص عدد ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در…

  ۸

   

  کیفیت هوای شهر تهران برای هشتمین روز مستمر در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت و به سالمندان، بیماران، کودکان و زنان باردار توصیه می‌شود تا از منزل خارج نشوند؛ امروز سعادت‌آباد آلوده‌ترین و مسعودیه پاک‌ترین مناطق تهران هستند.

  به گزارش ایران ویج؛ میانگین شاخص عدد ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهر تهران امروز شنبه ۲۵ دی ماه به‌روی عدد ۱۰۸ قرار گرفت و به همین سبب کیفیت هوای شهر تهران برای هشتمین روز مستمر به شرایط ناسالم برای گروههای حساس رسید.

  در حال حاضر منطقه  دوی تهران (سعادت‌آباد) با عدد شاخص ۱۰۸ آلوده‌ترین و منطقه ۱۵ (مسعودیه) با عدد ۲۷ پاک‌ترین نقاط تهران محسوب ‌می‌شوند؛ عدد شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهر تهران به‌ترتیب آلودگی به‌شرح ذیل است:

  منطقه دو (سعادت‌آباد): ۱۴۶

  منطقه ۱۸ (شادآباد): ۱۲۹

  منطقه ۲۱ (تهرانسر): ۱۱۸

  منطقه ۶: ۱۲۶

  منطقه دو (شریف): ۱۲۶

  منطقه ۲۰ (شهر ری): ۱۱۵

  منطقه هفت: ۱۰۳

  منطقه ۱۳: ۱۰۶

  منطقه ۱۱: ۱۰۲

  منطقه ۱۰: ۹۹

  منطقه یک (اقدسیه): ۹۱

  منطقه هشت: ۹۱

  منطقه پنج: ۸۷

  منطقه چهار: ۷۴

  منطقه ۱۶:‌ 59

  منطقه ۹ (فتح): ۶۶

  منطقه ۱۴ (محلاتی): ۶۲

  منطقه ۱۵ (مسعودیه): ۲۷.

  بنابر تمهیدات اندیشیده شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

  برنامه‌ریزیهای هفته گذشته مسئولان محیط زیست استان تهران مبنی بر تعطیلی دوروزه مدارس، تعطیلی معادن شن و ماسه و گسترش محدوده طرح زوج و فرد نیز نتوانست مانع افزایش آلاینده‌ها شود، و مردم همچنان باید منتظر باد و باران باشند.

  در شرایطی که کیفیت هوا برای گروههای حساس و یا عموم جامعه ناسالم می‌شود کارشناسان توصیه بر عدم تردد و عبور و مرور بیماران، زنان باردار، گروههای حساس، سالمندان و کودکان در محلهای شلوغ و پرتردد را دارند.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.