• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » بلیطی شدن تماشای بسکتبال در کردستان/جبران هزینه ها از جیب مردم
  کد خبر : 1977617

  بلیطی شدن تماشای بسکتبال در کردستان/جبران هزینه ها از جیب مردم

  بلیطی شدن تماشای بسکتبال در کردستان/جبران هزینه ها از جیب مردمReviewed by on Jan 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، کردستان سالهاست که در سطح اول رقابت های لیگ برتر کشور جایگاهی ندارد و تنها دلخوشی مردم این استان برای تماشای رقابت های ورزشی به حضور نصف و نیمه یک تیم…

  بلیطی شدن تماشای بسکتبال در کردستان/جبران هزینه ها از جیب مردمReviewed by on Jan 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، کردستان سالهاست که در سطح اول رقابت های لیگ برتر کشور جایگاهی ندارد و تنها دلخوشی مردم این استان برای تماشای رقابت های ورزشی به حضور نصف و نیمه یک تیم بسکتبال در رقابت های لیگ دسته یک باشگاه های کشور است.

  در شرایطی که در سالهای اولیه دهه ۸۰ تیم تراکتورسازی کردستان در رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور حضور داشت و هر هفته جمعیت زیادی راهی سالن کوچک آزادی می شدند و تیم خود را تشویق می کردند ولی از آن سالها یک دهه می گذرد و امروز دیگر نام و نشانی از آن روزهای در میان نیست.

  در آن سالها نه تنها در رشته بسکتبال که در رشته کشتی آزاد و فرنگی نیز کردستان در رقابت های لیگ برتر کشور دارای نماینده بود و مردم نیز با رغبت و علاقه ای دو چندان مسابقات کشتی را نیز دنبال کرده و ورزشکاران تیم استان را تشویق می کردند.

  هر چند که در طول پنج سال اخیر و در میان عدم حضور تیم های آقایان در سطح اول رقابت های باشگاهی کشور به ویژه در ورزش های تیمی، بانوان از جمله در رشته های فوتبال، هندبال و حتی بسکتبال حضوری پرشور را داشته اند ولی میزان حضور این قشر برای تشویق تیم های استان حداقلی بوده است.

  تنها تیم ورزشی کردستان که این روزها در دسته اول باشگاه های لیگ بسکتبال کشور حضور دارد و البته هر سال با نام و عنوانی در این رقابت های حضور پیدا می کند، ایستک کردستان است و علیرغو وجود همه مشکلات و محدودیت ها برای هر بازی جمعیت زیادی خود را به سالن کوچک آزادی سنندج رسانده و تیم استان خود را مورد تشویق قرار داده اند.

  در شرایطی که سالن آزادی سنندج بسیار کوچک و غیراستاندار است ولی در این فضای حداقلی هر جمعه جمعیت زیادی حاضر می شوند و پرشور تیم استان کردستان را مورد تشویق قرار می دهند که البته در میان انبوه مشکلات این هفته باز هم مشکلی جدید سر راه قرار گرفت و علاقمندان به ورزش کردستان مجبور به تهیه بلیط برای تماشای مسابقه و تشویق تیم دیار خود شدند.

  از روز گذشته و برای اولین بار، دیدن بازی های نماینده استان کردستان در رقابت های دسته اول لیگ بسکتبال باشگاه های کشور پولی شد و از این پس مردم باید در میان امکانات حداقلی در سالن آزادی، برای تشویق تیم خود هم هزینه پرداخت کنند و این تصمیم در شرایطی اعمال می شود که در رقابت های لیگ برتر بسکتبال کشور نیز هیچ گاه سالن های ورزشی پر نمی شوند.

  در روزهایی که به دلیل عدم حضور تماشاچی حتی رقابت های در سطح لیگ برتر فوتبال کشور رایگان شده و مردم برای حضور ترغیب و تشویق می شوند ولی در کردستان با وجود نبود فضای مناسب از مردم پول گرفته می شود تا تیم خود را تشویق کنند.

  هیات بسکتبال کردستان از لحاظ مالی مشکل دارد

  رئیس هیات بسکتبال کردستان در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص بلیطی شدن بازی های تیم ایستک کردستان در لیگ دسته یک باشگاه های کشور گفت: با توجه به اینکه هیات از نظر مالی برای تامین هزینه تیم های خود با مشکل مواجه بود، تصمیم به بلیطی کردن این بازی ها گرفت تا با حداقل هزینه نسبت به شهر های دیگر مردم نیز از هیات حمایت کنند.

  ایرج استاد نوروزی اظهار داشت: هواداران تیم ایستک برای ما ثابت و شناخته شده اند و قطعا اگر بلیط این بازی گران تر نیز بود باز هم هواداران حمایت خود به تیم ایستک نشان می دادند.

  وی افزود: درآمد حاصل از فروش بلیط این بازی ها به حساب هیات بسکتبال کردستان واریز می شود و برای تامین هزینه تیم های بانوان و آقایان در تمام رده های سنی از آن استفاده خواهد شد.

  استاد نوروزی عنوان کرد: کمترین قمیت بلیط را دو هزار تومان برای تمام هواداران در نظر گرفتیم و بلیط با قیمت پنج هزار تومان را برای کسانی که توانایی بالا و قصد حمایت بیشتر از هیات را دارند انتخاب کرده ایم.

  رئیس هیات بسکتبال استان کردستان اظهار داشت: با توجه به اینکه ممکن است اطلاع رسانی در مورد بلیطی شدن بازی ضعیف انجام شده باشد تعداد زیادی از تماشاچیان در ابتدای بازی بدون بلیط در سکو ها حضور داشتند و قطعا تعداد بلیط های فروش رفته در این بازی به اندازه نصف تماشاچیان حاضر در سالن نبوده است.

  دفاع مدیرکل ورزش و جوانان کردستان از بلیط فروشی بازی های ایستک

  مدیرکل ورزش و جوانان کردستان هم در دفاع از بلیط فروشی برای بازسی های ایستک کردستان در رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور، بیان کرد: بلیط فروشی نه تنها در کردستان بلکه در اکثر نقاط کشور انجام شده است اما تفاوت این کار در کردستان امروز این بود که قیمت این بلیط ها نسبت به قیمت بلیط در شهر های دیگر کمتر و دلبخواهی بود.

  حامد جولایی گفت: هیات هایی که در تمام رده های سنی تیم دارند نیازمند حمایت مردم و اسپانسر ها است و استان کردستان هم باتوجه به اینکه از طرف بخش خصوصی حمایت اندکی دارد، کار خوبی است که خرید بلیط از طرف تماشاچیان از هیات حمایت شود.

  وی اظهار داشت: در اوایل بازی نه به دلیل بلیطی کردن بلکه به دلیل تغییر ساعت بازی تعداد تماشاچیان در سکو ها  کم بود اما در اوایل کوارتر دوم و سوم شاهد بودیم که هواداران تیم با حضور در سکو ها جای خالی را در ورزشگاه نگذاشتند و یک صدا تا پایان بازی تیم را تشویق کردند.

  هر چند که رئیس هیات بسکتبال کردستان و مدیرکل ورزش و جوانان این استان از اقدام به بلیط فروشی در بازی های نماینده کردستان در رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور دفاع می کنند ولی به نظر می رسد که با این اقدام نه تنها مشکلات مالی پیش روی رشته های ورزشی به ویژه بسکتبال حل نمی شود که در دراز مدت باعث عدم حضور مردم در سالن آزادی سنندج نیز می شود.

  ایرج استاد نوروزی رئیس هیات کردستان که کمتر از یک ماه است در مجمع استانی این پست را در اختیار گرفت وعده داده بود که برای احیاء بسکتبال کردستان و آشتی مردم با آن تلاش می کند و در اولین قدم دست به دامان مردم شد تا آنها هزینه های این رشته ورزشی را جبران کرده و به کمک بسکتبال بیایند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.