• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ثروت جامعه به دلیل موانع تولید در بانک ها انباشته شده/امروز به۳ مسئله که پیامبر از آینده امت وحشت داشت گرفتار شدیم
  کد خبر : 1977354

  ثروت جامعه به دلیل موانع تولید در بانک ها انباشته شده/امروز به۳ مسئله که پیامبر از آینده امت وحشت داشت گرفتار شدیم

  ثروت جامعه به دلیل موانع تولید در بانک ها انباشته شده/امروز به۳ مسئله که پیامبر از آینده امت وحشت داشت گرفتار شدیمReviewed by on Jan 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  شیرازه، آیت الله ایمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شیراز گفت: در شرایطی…

  ثروت جامعه به دلیل موانع تولید در بانک ها انباشته شده/امروز به۳ مسئله که پیامبر از آینده امت وحشت داشت گرفتار شدیمReviewed by on Jan 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  شیرازه، آیت الله ایمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شیراز گفت: در شرایطی که دشمنان ما بی پرده دشمنی خودشان را دارند نسبت به کشور ما اعلام می کنند وزیر امور خارجه فعلی امریکا به وزیر امور خارجه بعدی نامه می دهد، پیام می دهد و می گوید هر چه می توانید بر ایران سخت بگیرید همانگونه که ما سخت گرفتیم. در سخت گیری می توانید از ایران امتیاز بگیرید این کار را فراموش نکنید.

  آیت الله ایمانی افزود: در چنین شرایطی ما باید اصول قدرت را در کشور خودمان تقویت و حفظ کنیم. اصول قدرت کشور ما در چیست؟ رهبر معظم انقلاب معین فرمودند. ۴ پایه اصول قدرت کشور ما را تشکیل می دهد. ۱- ایمان و معنویت؛ آنچه ما پیدا کرده ایم و پیدا می کنیم به برکت ایمان و معنویت و حیا و عفت و مسائلی از این دست است که طبیعتا دشمن روی این ایمان هم موضع گرفته و با همه امکانات به جنگ اعتقادات مردم ما بویژه جوانان ما آمده است. هوشیار باشیم. پایه دوم برای قدرت کشور ما علم، دانش و فناوری و آگاهی های لازم که ما بتوانیم در عرصه علم سخن نو داشته باشیم. العلم سلطان؛ علم قدرت است، علم توانایی است. نباید اجازه بدهیم آهنگ رشد علمی در مراکز علمی ما دچار آفت و آسیب شود.

  وی اضافه کرد: پایه سوم اقتصاد سالم، اقتصاد مقاوم و اقتصادی که با تحریم های این و آن ضربه نبیند و دچار مشکل نشود. مسئله چهارم عزت ملی؛ آن عزتی که با روح مردم ایران عجین شده و انتظار دارند مسئولین در برخوردشان با  دیگران عزت ملی جامعه را حفظ کنند و نگه بدارند.

  آیت الله ایمانی بیان داشت: این چهار اصل قدرت جامعه ما را تشکیل می دهد و ما باید این ۴ اصل را تقویت کنیم و در هر حال مواظب کارها و ترفندها و توطئه های دشمن باشیم.

  امام جمعه شیراز با اشاره به اقامه نماز باران گفت: در مورد اقامه نماز باران تقاضاهای فراوانی بوده است. اگر خدای متعال توفیق دهد در این هفته هم بار دگر روز دوشنبه در صحن مطهر حضرت احمد بن موسی نماز طلب باران انجام بگیرد.

  عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش به مسئله ربا اشاره کرد و اظهار داشت: قرآن مجید ربا و ربا خوار را جنگ با خدا و حکومت اسلامی می داند. " فإن لم تفعلوا فأذنوا بحرب من الله ورسوله" کلمه رسول که اضافه شده معنای عام و گسترده ای را پیدا کرده یعنی ربا در حقیقت جنگ با حکومت های دینی است. جنگ با حکومت های الهی و جنگ با حکومت پیامبر و جانشینان پیامبر است. چرا؟ چون ربا نظام اقتصادی جامعه را به هم می ریزد و فضای جامعه را ملتهب می سازد. بر همین اساس قرآن مجید این اخلال اقتصادی را جنگ با خدا می داند و عامل گسترش فقر و استضعاف در جامعه.
   
  وی اضافه کرد: قرآن مجید علاوه بر اینکه ربا را فساد در زمین می داند و تبعا ربا خوار را مفسد می شناسد، نکته دوم را مورد نظر دارد و آن اینکه عامل تکاثر و استضعاف است. یعنی جامعه را به دو طبقه تقسیم می کند. یک اقلیت برخوردار که بیشترین ثروت جامعه را به چنگ آورده و دو اکثریت محروم که از داشتن امکانات اولیه محروم می مانند. چه فسادی از این بالاتر که جامعه به جای اینکه در یک شرایط نزدیک به هم زندگی کنند آنچنان شوند که یک اقلیت صاحب همه امکانات و برخوردار از همه مواهب و یک اکثریت، محروم از عمده امکانات؛ ثروت در دست گروه اندکی در حال گردش و حرکت باشد. آنچه در نظام استکباری امروز ما شاهدیم.

  امام جمعه شیراز گفت: ربا عاملی است برای رکود در امر تولید ، تولید را راکد می کند چون همه به سمت و سوی درآمد آسان حرکت می کنند. شما در این شرایطی که در جامعه خودمان است نگاهی کنید، ثروت ها و سرمایه های مردم به جای اینکه به تولید اختصاص پیدا کند بخاطر مشکلاتی که تولید داشته و دارد آوردند در حساب های سپرده ثابت بانکها که روزگاری ۲۵ درصد سود پرداخت می کردند و این باعث شده بود که تولید رکود پیدا کند و مردم از تولید و هزینه تولید چشم بپوشند و پولشان را آنجا بگذارند و از درامد بی دردسر استفاده کنند.

  آیت الله ایمانی افزود: جمله ای از پیامبر بزرگ اسلام به عنوان عامل ترس از آینده امت اسلامی که از طریق ائمه هدی نقل شده اشاره می کنم. امام هفتم(ع) از پدرانشان نقل می کند که پیامبر خدا فرمودند "ان اخوف ما اخاف علی امتی من بعدی هذه المکاسب المحرمه و شهوت الخفیه و الربا" سه چیز را پیامبر از آینده امت اسلامی وحشت داشت که متاسفانه امروز به هر ۳ چیز گرفتار شده ایم. اول درامد های نامشورع و رشوه و قسم دروغ و معاملات باطل و گناه آلود؛ همه درامد ها نامشروع. دوم روابط زناشویی ناپیدا که با کمال تاسف دارد خانواده ها را تهدید می کند. مرد با زن دگری ارتباط دارد و نعوذ بالله زن با مرد دگری. امروز در جامعه مگر اینچنین نیست؟ شهوت ناپیدا، روابط جنسی ناپیدا و غیر علنی و بعض هایش ممکن است حیله های شرعی هم به آن اضافه شده باشد. سوم رباست که امروز همه بازار ما را بخاطر مسائل مختلفی که هست رنگ و بوی ربا گرفته است.  

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.