• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » آلودگی هوا آمار مرگ‌ها را افزایش داد/ یک دستگاه پاسخگو باشد
  کد خبر : 1976660

  آلودگی هوا آمار مرگ‌ها را افزایش داد/ یک دستگاه پاسخگو باشد

    عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آلودگی هوا آمار روزانه مرگ و میر در تهران را افزایش داده است، گفت: ۲۱ نهاد دولتی در این رابطه مسئول هستند اما پاسخگوی واحد نداریم. به گزارش ایران ویج، ابوالفضل قناعتی ، با اشاره به آلودگی مستمر این روزهای هوای تهران و کلان‌شهرها،…

  ۴۷

   

  عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آلودگی هوا آمار روزانه مرگ و میر در تهران را افزایش داده است، گفت: ۲۱ نهاد دولتی در این رابطه مسئول هستند اما پاسخگوی واحد نداریم.

  به گزارش ایران ویج، ابوالفضل قناعتی ، با اشاره به آلودگی مستمر این روزهای هوای تهران و کلان‌شهرها، اظهار داشت: آلودگی برای همه افرادی که در تهران زندگی می‌کنند دغدغه است. این آلودگی باعث شده یک سری افراد حساس در گروه‌های سنی مختلف جانشان را از دست بدهند. آماری که از بهشت زهرا داریم نشان می‌دهد که در روزهای آلودگی هوا، میزان مرگ و میر شهروندان افزایش می‌یابد.

  عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: حساسیت این موضوع هم از نگاه شخصی و هم حقوقی که مسئولیتی را مردم به‌عهده ما گذاشته‌اند، حائز اهمیت است. مردم در شورای شهر تهران وظیفه حقوقی به‌عهده ما گذاشتند که باید بر اساس وظایف و اختیاراتمان این مشکل را رفع کنیم.

  وی افزود: در شورای شهر تهران به‌عنوان وظیفه حقوقی در کمیسیون عمران و حمل و نقل تمام سعی و تلاشمان این است که سمت و سوی فعالیت‌های خودمان را در جهت حمل و نقل روان شهر تهران، حمل و نقل عمومی با محوریت ریلی متمرکز کنیم.

  قناعتی اضافه کرد: در عین حال تلاش ما این است که آنچه در حوزه اختیارات ماست به بهترین شکل ممکن عملیاتی شود؛ هم در حوزه بودجه که سمت و سوی بودجه به این سمت یعنی تقویت حمل و نقل عمومی و زیرساخت‌ها برود و هم اختیارات قانونی برای ظرفیت حمل و نقل عمومی تهران را ارتقاء دهیم تا مردم از وسایل نقلیه شخصی کمتر استفاده کنند و از این ظرفیت که در شهر تهران برای آن برنامه ریزی می‌شود استفاده کنند.

  عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به نقش حقیقی خود در این رابطه گفت: اما از نظر حقیقی تلاش کردیم هم در تصمیمات شخصی و هم ضمن توصیه به استفاده از ظرفیت حمل و نقل عمومی، خودمان عامل به توصیه‌هایی باشیم که به مردم می‌کنیم.

  عضو شورای شهر تهران افزود: وظیفه همه ما فرهنگسازی است و چه‌بهتر که این کار را از خودمان شروع کنیم. این اقدام باعث کمک به اصلاح نگاه به حمل و نقل عمومی می‌شود و نتیجه آن کاهش آلودگی هوای تهران خواهد بود.

  وی حل مشکل آلودگی هوا را در مدیریت یک‌پارچه دانست و گفت: حل مشکلات مربوط به آلودگی هوا در تهران و کلان‌شهرها یک نگاه اعتقادی و عزم ملی می‌خواهد که همه مسئولان کشور فارغ از هر گونه فکر جریانی و سیاسی به فکر نجات مردم باشند.

  قناعتی ادامه داد: به‌معنی دیگر هم و غم‌شان این باشد که مشکل حل شود و البته این مشکل باید به‌شکل مدیریت یک‌پارچه مرتفع شود؛ یعنی اینکه یک نفر یا یک دستگاه باید پاسخگو باشد.

  وی اضافه کرد: از سوی دیگر در شرایط فعلی برای حل این مشکل از مدیریت شهری تا ۲۱ نهاد دولتی نسبت به این موضوع مرتبط هستند و ورود می‌کنند، اما راهکار این است که یک نفر پاسخگو باشد.

  عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: من می‌گویم اگر رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور آستین بالا بزنند و مسئولیت را قبول کنند، ارزشمند است. روزانه ۱۴ میلیون جمعیت در تهران تردد می‌کنند لذا راه برون‌رفت از این مشکل را اراده دولت و مدیریت شهری با مدیریت یک‌پارچه می‌دانم؛ یک نفر مسئول و پاسخگو باشد یا رئیس جمهور یا شهردار یا وزیر کشور.

  قناعتی در پاسخ به این سؤال که نقش شهروندان در هوای پاک چه‌میزان است، گفت: تمام آحاد جامعه از مسئولان تا بدنه همه می‌توانند با اراده و تصمیم خودشان کمک کنند که هوای شهر تهران بهتر از این شود. تک تک شهروندان که در این شهر تردد می‌کنند مسئول هستند؛ چه آنها که جایگاه حقیقی دارند و چه آنها که جایگاه حقوقی دارند باید نسبت به این موضوع اعتقاد داشته باشند، این کمک می‌کند که ما با این اعتقادات یک شهر خوب و هوای پاک داشته باشیم.

   

  منبع: مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.