• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » ایرانی‌ها در تقلب حرفه‌ای هستند/سیا را به سمت گردآوری اطلاعات از ایران سوق خواهم داد
  کد خبر : 1976247

  ایرانی‌ها در تقلب حرفه‌ای هستند/سیا را به سمت گردآوری اطلاعات از ایران سوق خواهم داد

    به گزارش ایران ویج، کمیته منتخب اطلاعاتی مجلس سنا روز پنجشنبه نشستی برای بررسی صلاحیت «مایک پامپئو»، گزینه پیشنهادی ترامپ برای تصدی ریاست سازمان سیا برگزار کرد.  «پامپئو» در زمان حضور در مجلس نمایندگان آمریکا  یکی از تندروترین نماینده کنگره آمریکا در مخالفت با ایران و توافق هسته‌ای بود. وی طراح چندین طرح ضد…

  ۳۶

   

  به گزارش ایران ویج، کمیته منتخب اطلاعاتی مجلس سنا روز پنجشنبه نشستی برای بررسی صلاحیت «مایک پامپئو»، گزینه پیشنهادی ترامپ برای تصدی ریاست سازمان سیا برگزار کرد. 

  «پامپئو» در زمان حضور در مجلس نمایندگان آمریکا  یکی از تندروترین نماینده کنگره آمریکا در مخالفت با ایران و توافق هسته‌ای بود.

  وی طراح چندین طرح ضد ایرانی در مجلس نمایندگان آمریکا است درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ گفته که دنبال لغو این توافق هسته‌ایِ «فاجعه‌بار» است.

  گزارش زیر، اظهاراتی است که پامپئو در قبال موضوعاتی است که وی در جلسه تأیید صلاحیتش در نشست کمیته اطلاعاتی سنا مطرح کرد.

  *ایران و توافق هسته‌ای

  وی در نطق آغازین خود در این نشست ایران را «کشور پیشرو در حمایت از تروریسم» خواند. وی گفت: «ایران به عنوان کشور پیشرو در حمایت از تروریسم به بازیگری مخرب و فعال در منطقه تبدیل شده که در حال دامن زدن به تنش‌ها با متحدان سنی ما است.»

  رئیس پیشنهادی سازمان سیا گفت: «ما همچنین بایستی در ارزیابی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) کاملاً منصف و بی‌طزف باشیم. از آنجا که این توافق، اجازه غنی‌سازی داخلی و تحقیقات و توسعه هسته‌ای را (به ایران) می‌دهد، سیاست‌گذاران آمریکایی به گردآوری اطلاعات و تحلیل‌های خردمندانه نیاز دارند. در حالی که من به عنوان نماینده کنگره با توافق هسته‌ای ایران مخالف بودم، در صورت تأیید (برای تصدی ریاست سیا)، نقشم عوض خواهد شد. این نقش عبارت خواهد بود از هدایت سازمان به سمت گردآوری قاطعانه اطلاعات و ضمانت اینکه تحلیلگران اطلاعاتی از زمان، فضای سیاسی و منابع کافی برای قضاوت‌های منصفانه و صحیح از لحاظ روش‌شناختی برخوردار خواهند بود.»

  مایک پامپئو در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه موضعی در قبال برجام خواهد داشت گفت: «تعهد می‌دهم در صورتی که به ریاست سیا انتخاب شوم گزارش‌های اطلاعاتی درباره تبعیت ایران از برجام و همچنین اقدامات ایران در منطقه را به کنگره ارائه خواهم داد. »

  پامپئو در پاسخ به سوال یک سناتور آمریکایی که ایران را به استفاده از هواپیماهای مسافربری برای انتقال سلاح به کشورهای منطقه متهم کرد گفت که این موضوع را مد نظر قرار خواهد داد. وی افزود: «فعالیت‌های ماهان‌ایر و ایران‌ایر من را به شدت نگران می‌کند.»

  وی همچنین درباره موضعش در قبال برجام گفت که واشنگتن توان رصد ایران تا پایان توافق هسته‌ای را دارد اما «ایرانی‌ها در تقلب حرفه‌ای هستند». پامپئو گفت که توان راستی‌آزمایی از اقدامات ایران را تقویت خواهد کرد. 

  پامئو با بیان اینکه قبلاً معتقد بود که برجام توافقی اشتباه بود گفت در صورت تأیید صلاحیت گزارش‌های اطلاعاتی درباره پیشرفت برجام و برنامه هسته‌ای ایران را ادامه خواهد داد.

  *دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا 

  نهادهای اطلاعاتی آمریکا روسیه را به حمله سایبری به رایانه‌های حزب دموکرات با هدف اثرگذاری بر انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور متهم کرده‌اند. دونالد ترامپ به شدت این گزارش‌ها را مورد حمله قرار داده و مخالفانش را به انتقام‌گیری بابت پیروزی‌اش در انتخابات متهم کرده است. 

  پامپئو در پاسخ به سوالی درباره اینکه درباره گزارش‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا چه موضعی دارد، در اظهاراتی متفاوت با ترامپ گفت که این گزارش‌ها را «صحیح» می‌داند. 

  *شکنجه و برنامه بازجویی‌ از مظنونان

  دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی وعده داده بود که در صورت ورود به کاخ سفید، شکنجه و برنامه جنجالی بازجویی از مظنونان که با مخالفت گروه‌های حقوق بشری مواجه شده را بار دیگر از سر خواهد گرفت. 

  پامپئو در پاسخ به این سوال که در قبال درخواست احتمالی دونالد ترامپ برای از سرگیری برنامه موسوم به «بازجویی‌های ارتقا یافته» و شکنجه چه موضعی خواهد داشت گفت از چنین درخواستی تبعیت نخواهد کرد و فکر هم نمی‌کند که رئیس‌جمهور چنین درخواستی از وی مطرح کند. 

  سناتور وایدن در بخشی از این نشست خطاب به پامپئو گفت با توجه به حمایت ترامپ از شکنجه و جاسوسی «شما احتمالا چالش سختی برای حمایت از سیاست‌های شرافتمندانه خواهید داشت.»

  پاپمئو در پاسخ گفت که سازمان سیا وارد فعالیت‌های غیرقانونی نخواهد شد، اما به حفظ امنیت در آمریکا هم پایبند خواهد بود. 

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.