• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » خدامحوری و دین‌سالاری مبانی اصلی تولید اثر هنری فاخر است
  کد خبر : 1975741

  خدامحوری و دین‌سالاری مبانی اصلی تولید اثر هنری فاخر است

  خدامحوری و دین‌سالاری مبانی اصلی تولید اثر هنری فاخر استReviewed by Aryan♥ on Jan 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، سعید کوشکی بعد از ظهر امروز در جمع هنرمندان بسیجی استان فارس اظهار داشت: در تدوین برنامه‌های سال ۱۳۹۶ سعی کرده‌ایم موازی‌کاری به حداقل و استفاده از توانمندی‌های هنرمندان…

  خدامحوری و دین‌سالاری مبانی اصلی تولید اثر هنری فاخر استReviewed by Aryan♥ on Jan 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، سعید کوشکی بعد از ظهر امروز در جمع هنرمندان بسیجی استان فارس اظهار داشت: در تدوین برنامه‌های سال ۱۳۹۶ سعی کرده‌ایم موازی‌کاری به حداقل و استفاده از توانمندی‌های هنرمندان بسیجی به حداکثر برسد و همگی باید تلاش کنیم با حداکثر توانی که در اختیار داریم دین خدا را یاری دهیم.

  وی با بیان اینکه منابع مالی لازم برای حمایت از آثار هنری فاخر تعریف شده‌ است، گفت: شاخصه‌های یک اثر هنری فاخر سه عنصر مهم جذابیت، اثربخشی و پیامدسنجی در جامعه است.

  معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس افزود: مردم در جامعه امروز با چهار حوزه کِشِشی پرقدرت مواجه هستند که یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین آن‌ها هنر بوده، چراکه هنر پُرکِشِش، جذاب و پرقدرت است و هنری ماندگار می‌شود که مخاطب را اغنا کرده و احساس بالندگی را در انسان به وجود آورد.

  وی در تشریح سه حوزه پرقدرت که جامعه با آن مواجه است، گفت: حوزه دوم ورزش و سلامت جسم بوده که یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و حوزه سوم اردوها، سفرها و تعالی ارتباطات و تعاملات که انسان‌ها نسبت به آن احساس خوشایندی دارند و حوزه چهارم فضای مجازی است.

  کوشکی ادامه داد: در دسته‌بندی نیازها جسم اولویت بیشتری نسبت به روح پیدا می‌کند اما هرچه فرهیختگی در وجود بیشتر شود همان‌طور توجه به بُعد روحی نیز بیشتر می‌شود یعنی نیاز به مباحث اغنایی در حوزه هنر بیشتر احساس می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت ایران با فضای مجازی ارتباط دارند، گفت: ظرفیت بسیار خوبی برای انجام فعالیت‌ها در قالب فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی در فضای مجازی وجود دارد، چراکه عموم انسان‌ها در این فضا به دنبال تعالی روح، جست‌وجو، خبرگیری و به‌طورکلی چیزهای نو هستند.

  معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس با تأکید بر اینکه باید در این چهار حوزه بالندگی ایجاد کنیم، گفت: هنر دروازه بسیار خوبی برای ورود به عرصه انقلاب اسلامی بوده و همچنین به دلیل فهم راحت و وجود وجه اشتراک بسیار در جوامع مختلف دروازه‌ای برای ارتباط با دنیا نیز است.

  وی با بیان اینکه اثر هنری فاخر به‌ ویژه شعر و موسیقی تأثیر بسیاری بر روح انسان دارند، گفت: خدامحوری و دین‌سالاری مبانی اصلی تولید اثر هنری فاخر در بسیج هنرمندان بوده و یک اثر هنری فاخر خصوصیاتی نظیر انصاف، عدالت، اخلاق‌مداری و آرمان‌گرایی اسلامی و الهی را داراست.

  کوشکی ادامه داد: هنرمند بسیجی نیز باید مرکز ثقل ادب و کمالات انسانی باشد و هنر فاخر فرهیختگانی را که در مواقع سخت می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد در اطراف خود دارد.

  معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس خاطرنشان کرد: بسیجی بودن به‌ نام و لباس نیست بلکه به آن چیزی است که از فرد منتشر می‌شود مانند رفتار، گفتار و عمل میدانی که زیر ذره‌بین مردم قرار دارد.

  وی در ادامه خطاب به مدیران کانون‌های بسیج هنرمندان استان فارس گفت: در تصویرگری درد و خواسته مردم را مدنظر قرار دهید و یک اثر هنری  درد ناپیدای مردم را آشکار می‌کند و مدیران را تحت تأثیر قرار می‌دهد تا برای حل مشکلات اقدام کنند و هنرمندان ماندگار در تاریخ ایران این‌گونه بوده‌اند.

  کوشکی ادامه داد: گفتمان‌سازی مطالبات و تدابیر امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در حوزه هنر رسالت مهم هنرمندان بسیجی و انقلابی است.

  وی با تأکید بر اینکه بسیج هنرمندان جایگاه فرهیختگان هنر است، گفت: انتظار از بسیج و بسیجی تقوای فردی دینی و سیاسی و اهمیت به نماز است و این‌ها را مردم باید در ظاهر، رفتار و عمل ببینند.

  معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس خاطرنشان کرد: عمل انقلابی دارای دو بُعد پیش‌روندگی و پیش‌برندگی است و برای پیشرفت در امور باید ظرفیت‌های موجود را بشناسید و در این استان هنرمندان بسیجی و گروه‌های سرودی داریم که آثار آن‌ها از شبکه‌های صدا و سیما پخش می‌شود که این‌ها برای فارس افتخار است.

  کوشکی با تأکید بر اهمیت توزیع آثار هنری فاخر و انقلابی در شبکه‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد: نخستین شاخصه فاخر بودن یک اثر هنری، خود هنرمند است و فاخر بودن یک اثر هنری یعنی این‌که  تعالی‌بخش باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.