• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » بررسی فقرمکان مناسب و بحران اجتماعی دامنگیر دانشگاه کامیاران
  کد خبر : 1975599

  بررسی فقرمکان مناسب و بحران اجتماعی دامنگیر دانشگاه کامیاران

  بررسی فقرمکان مناسب و بحران اجتماعی دامنگیر دانشگاه کامیارانReviewed by on Jan 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازشاهوخبر؛ یک بحران اجتماعی عمومی ناشی از آن است که جامعه توانایی سازمان یابی و حفظ نظم اجتماعی را ندارد و فاقد نیرویی درونی برای حل مسائل مرتبط با…

  بررسی فقرمکان مناسب و بحران اجتماعی دامنگیر دانشگاه کامیارانReviewed by on Jan 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازشاهوخبر؛ یک بحران اجتماعی عمومی ناشی از آن است که جامعه توانایی سازمان یابی و حفظ نظم اجتماعی را ندارد و فاقد نیرویی درونی برای حل مسائل مرتبط با تطور و توسعه است؛ اگر یک نیروی اجتماعی غالب و موافق دگرگونی ها و هدایت آنان وجود داشته باشد و اصلاحات اجتماعی ضروری در مواقع لزوم صورت گیرند، چنین بحران های اجتماعی قابل کنترل و هدایت هست؛ اما ابزارهای کنترل یک جامعه چگونه تعریف خواهد شد و در میان این فاکتورها، دانشگاه چه نقشی می تواند ایفا کند.

  دانشگاه ها نقش بسیار عمده ای در شکل گیری اخلاق اجتماعی و در کل یک جامعه دارند.با توجه به پیشرفت ها و تکاملی که در زندگی جامعه تحصیل کرده بوجود می آید و نیازها و ضرورت هایی که در این قشر از جامعه نیاز می شود،تفکراتی پیشرفته جدید و کامل در ذهن آنان شکل می گیرد که با القا این تفکرات در جامعه، در واقع آن اجتماع رو به پیشرفت می رود. تبدیل جوامع سنتی به قالبی نو مسائل جدید را در عرصه مفاهیم صنعتی و اقتصادی و حتی اخلاقی پدید می آورد.

  این مسائل از پدیده های پیش بینی شده است که با ظهور دانشگاه های خوب بسیار پر رنگ تر می شود. اما ضرور تا خود دانشگاه نیز می تواند خوب یا بد عنوان شود،که متاسفانه در شهرکامیاران تصور از دانشگاه -علیرغم تلاش مجموعه ای توانا- نه تنها تصویری از حل بحران را عینیت نمی بخشد، بلکه خود تعریفی از یک نوع بحران و آسیبی اجتماعی است که کامیارانی ها را سالهاست به خاطر مکان نامناسب آن به اعماق فکر فرو برده است.

  عدم بستر آموزشی مناسب رسالت آگاهی بخشی و سازماندهی اجتماعی جامعه ما را از رسیدن به ایده ال ها ناتوان گذاشته است،که برای برون رفت از وضع اکنون بایستی این مسئله- ایجاد مکان مناسب-  مورد اولویت و توجه ویژه مسئولین قرار گرفته و اقدامی شایسته را جایگزین روابط بروراتیک چندین ساله خود نمایند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.