• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » حضور کمرنگ زنان کردستان در عرصه‌های اجتماعی
  کد خبر : 1975571

  حضور کمرنگ زنان کردستان در عرصه‌های اجتماعی

  حضور کمرنگ زنان کردستان در عرصه‌های اجتماعیReviewed by Aryan♥ on Jan 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب دل، فاطمه سهرابی چهارشنبه شب در نشست جمعیت بانوان فرهیخته کردستان با حضور فرماندار و بخشداران سنندج اظهار کرد: اعضای این جمعیت در استان شامل بانوان فرهیخته…

  حضور کمرنگ زنان کردستان در عرصه‌های اجتماعیReviewed by Aryan♥ on Jan 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب دل، فاطمه سهرابی چهارشنبه شب در نشست جمعیت بانوان فرهیخته کردستان با حضور فرماندار و بخشداران سنندج اظهار کرد: اعضای این جمعیت در استان شامل بانوان فرهیخته دانشگاهی و فعال در حوزه‌های دینی و فرهنگی است که هرجایی نیاز به همفکری در حوزه دین و فرهنگ باشد همکاری دارند.

  وی افزود: این جمعیت دارای سه کارگروه است که در سه حوزه اصلی و اساسی فعالیت و برنامه‌ریزی دارند.

  وی با اشاره به کارگروه‌های جمعیت بانوان فرهیخته استان اضافه کرد: این کارگروه‌ها شامل کارگروه تعمیق باورهای دینی، تحمیم بنیان خانواده و فضای مجازی و سواد‌رسانه‌ای است.

  دبیر کارگروه فضای مجازی و سواد رسانه‌ای نیز در این جلسه به آسیب‌های موجود در حوزه رسانه پرداخت و گفت: فضای مجازی باوجود مزایایی که دارد متاسفانه آسیب‌هایی برای خانواده‌ها به همراه دارد که نیازمندآگاه‌سازی خانواده‌هاست.

  روناک کنعانیان افزود: برای آگاه‌سازی و شفافیت خانواده‌ها از معایب و آسیب‌های به وجود آمده از فضای رسانه نیازمند آموزش هستیم و باید به این مهم پرداخته شود.

  ابراهیم زارعی فرماندار سنندج با اشاره به فرهنگ غنی ، آداب و رسوم  دینی مردم کردستان تصریح کردند : بسیاری از آموزه های دینی را فراموش کرده ایم که با برنامه ریزی مناسب می توان نقش بانوان را در جامعه پر رنگ نماییم چرا که بیشترین تاثیرگذاری  را در بنیان خانواده ها دارند .

  ایشان با توجه به تاکید رسول گرامی اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد المصطفی ( ص ) درخصوص آموزش افزودند : تشویق مردم برای آموختن و آموزش مناسب فرایند پیشرفت جامعه را به دنبال خواهد داشت .

  فرماندار شهرستان سنندج با بیان اینکه آموزش مهارتهای زندگی برای خانواده ها بسیار حائز اهمیت است خاطر نشان کردند : صدا و سیما با انتخاب چهره های کاریزماتیک ، به عنوان مجری در برنامه های آموزشی  می تواند تأثیرات مثبتی را برای جذب مخاطب داشته باشد .

  ایشان دربخش دیگری از سخنان خود نقش بانوان را در عرصه های سیاسی ، اجتماعی را در کردستان بسیار کم رنگ دانسته و افزودند : با توجه به تاثیر گذاری بانوان در تمامی عرصه های زندگی در کنار مردان می توانند راهکارهای مناسبی را برای بهبود زندگی ارائه نمایند .

  زارعی نقش بخشداران و شهرداران را در ترویج فرهنگ بسیار مهم دانسته و عنوان کردند : ادارات زیربط راهکارهای مناسبی را برای برنامه های فرهنگی در حاشیه شهر ها و روستاها بدون موازی کاری انجام دهید  .

  شایان ذکر است در ابتدای این جلسه هریک از اعضا گزارش عملکرد خود را ارائه کردند .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.