• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی در کوهرنگ تهیه و تصویب شد
  کد خبر : 1974551

  الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی در کوهرنگ تهیه و تصویب شد

  الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی در کوهرنگ تهیه و تصویب شدReviewed by Aryan♥ on Jan 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرج الله چراغپور، رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کوهرنگ، در گفت و گو با خبرنگار کوهرنگ خبر، اظهار کرد: بر اساس مصوبه اخیر ستاد…

  الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی در کوهرنگ تهیه و تصویب شدReviewed by Aryan♥ on Jan 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرج الله چراغپور، رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کوهرنگ، در گفت و گو با خبرنگار کوهرنگ خبر، اظهار کرد: بر اساس مصوبه اخیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و براساس قانون مشاغل خانگی مصوب سال ۱۳۸۹ مجلس شورای اسلامی، ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی یکی از سیاست های اشتغالزایی کشور است.

  چراغپور بیان داشت: با هدف رفع نواقص فعلی قانون مشاغل خانگی، الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی تدوین و ابلاغ شده است.

  وی گفت: این برنامه در سطح کشور هر ساله از طریق صدور مجوز‌ها و حمایت‌های مالی و قانونی تداوم یافته و طی سال های ۹۰ تا ۹۴ از حدود ۲ میلیون و ۲۴۰ هزار نفر متقاضی مشاغل خانگی، برای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مجوز مشاغل خانگی صادر شده و حدود ۲۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بیش از  614 هزار نفر متقاضی پرداخت شده است.

  رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کوهرنگ در ادامه تصریح کرد: در الگوی یاد شده تمرکز صرف بر اعطای وام کم بهره نبوده و مشاوره و توانمندسازی افراد، قبل از معرفی به نهادهای مالی صورت خواهد گرفت.

  چراغپور اذعان کرد: موضوعاتی همچون تأمین مواد اولیه مناسب، کیفیت، مهارت و… محورهائی است که از این پس، تسهیلات و وام ها در چارچوب آن و در قالب اتصال به بازار بزرگتر و با ارزش تر ارائه خواهد شد تا بتوان به نحوه هزینه کرد آن نظارت داشت.

  وی با بیان اینکه، این برنامه هر ساله از طریق صدور مجوز‌ها و حمایت‌های مالی و قانونی تداوم یافته  است خاطرنشان کرد: با توجه به گذشت پنج سال از تصویب و اجرای قانون مشاغل خانگی، براساس تجارب حاصله، آسیب شناسی و مطالعات تطبیقی انجام شده، لذا با هدف رفع نواقص یاد شده و حلقه های مفقوده، فرآیند فعلی مشاغل خانگی مورد بازنگری قرار گرفته و مدل جدید توسعه مشاغل خانگی طراحی و ارائه شده است.

  رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کوهرنگ با اشاره به اینکه الگوی مذکور از اوایل سال جاری در دستور کار قرار گرفت گفت: در این فرآیند متقاضی مشاغل خانگی درخواست خود را در سامانه مشاغل خانگی ثبت می کند و این درخواست و طرح توسط دستگاه های تخصصی همچون جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، صندوق کارآفرینی امید، صنعت، معدن وتجارت، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته امداد امام (ره)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی می شود.

  فرج الله چراغپور تاکید کرد: ادارات شهرستان با هماهنگی اداره تعاون کار رفاه اجتماعی شهرستان نسبت به ارسال پرونده های متقاضیان اقدام می نمایند.

  وی افزود: مجوز لازم پس از تائید توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر و از محل اعتبارات دستگاه تخصصی و یا اعتبارات سازمان های حمایتی توسط بانک عامل تامین مالی می شود.

  رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کوهرنگ در پایان بیان داشت: مشاغل خانگی مزایایی نظیر، پایین بودن هزینه راه اندازی نسبت به سایر مشاغل، انعطاف پذیری و امکان اشتغال برای اقشار گوناگون را دارد و در طرح جدید توانمندسازی متقاضیان و تمرکز بر اولویت ها و مزیت های مناطق مدنظر است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.