• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » اقتدار ملی در گرو همت ملی
  کد خبر : 1974232

  اقتدار ملی در گرو همت ملی

  اقتدار ملی در گرو همت ملیReviewed by Aryan♥ on Jan 11Rating: رهبر معظم انقلاب دیروز در مراسم بزرگداشت سی‌ونهمین سالگرد قیام مردم قم، بزرگ‌ترین درس امروز حادثه ۱۹ دی ۱۳۵۶ را شناخت دشمن و جهت دشمنی ها و ایستادگی بهنگام در مقابل آن دانستند. معظم‌له با تأکید بر اینکه دشمنان انقلاب به دنبال تضعیف و…

  اقتدار ملی در گرو همت ملیReviewed by Aryan♥ on Jan 11Rating:

  رهبر معظم انقلاب دیروز در مراسم بزرگداشت سی‌ونهمین سالگرد قیام مردم قم، بزرگ‌ترین درس امروز حادثه ۱۹ دی ۱۳۵۶ را شناخت دشمن و جهت دشمنی ها و ایستادگی بهنگام در مقابل آن دانستند. معظم‌له با تأکید بر اینکه دشمنان انقلاب به دنبال تضعیف و از بین بردن اقتدار جمهوری اسلامی ایران در داخل و خارج هستند، به چهار مؤلفه اصلی اقتدار کشور، یعنی ایمان دینی توأم با معرفت دینی، عدم انفکاک دین از سیاست، قدرت و حرکت سریع علمی، اقتصاد مقاومتی و حفظ عزّت ملّی و بین‌المللی در همه صحنه‌ها اشاره کردند و فرمودند: «امروز از همه طرف با انگیزه‌ دینی مردم دارد دشمنی می‌شود؛ برای اینکه ایمان‌ها را اول در جوان‌ها و بعد در طبقات گوناگون دیگر به عناوین مختلف، به اَشکال مختلف از بین ببرند. این کاری است که دارد امروز به وسیله‌ دشمن انجام می‌گیرد.»

  رهبر معظم انقلاب با تبیین این موضوع که دشمن از آن دینی می‌ترسد که دولت دارد، قدرت دارد، ارتش دارد، اقتصاد دارد، سیستم مالی دارد و تشکیلات گوناگون اداری دارد، بین دین متکفل سامان امور اجتماعی و نظامات مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی با دین بی‌تفاوت، عرفی و شخصی شده و سکولار مورد حمایت و تأیید استعمارگران در طول تاریخ تفاوت گذاشتند و یکی از اهداف راهبردی امروز دشمنان انقلاب را خارج کردن دین از صحنه حیات سیاسی و اجتماعی بشر و ناموفق جلوه دادن نسخه عملی آن در ایران اسلامی دانستند.

  به نظر می‌رسد، مؤلفه‌های قدرت علمی، اقتصاد مقاومتی و حفظ عزت در کلام رهبر معظم انقلاب تلاش برای کارآمدسازی عملی آن ایمان و معرفت دینی است. اگر خروجی نظام دینی الگویی، مانند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ایرانی مقتدر از نظر علمی باشد و بتواند مبتنی بر قاعده تجربه شده ملی و اسلامی در دهه اول انقلاب «ما می‌توانیم»، حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی را در نوردد و مشکلات و معضلات این دو حوزه مهم را از سر راه توسعه و پیشرفت کشور و زندگی مردم بردارد، اقتدار واقعی با تضمین بقای نظام دینی چهره خود را عیان و دشمنان انقلاب را ناامید خواهد کرد. رسیدن به این قله، در گرو این است که آستین‌های همت را همه برای اقتدار ملی و اسلامی کشور بالا بزنیم و بدانیم که عزت ما تنها با ایستادن روی پای خودمان و مقاومت در برابر دشمنان تأمین می‌شود.

  پایگاه بصیرت

  انتهای متن/

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.