ایران ویج » سه شنبه “سه گانه مردم با هاشمی” کامل می شود

ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » آخرین خبر , یادداشت » سه شنبه “سه گانه مردم با هاشمی” کامل می شود
کد خبر : 1973109

سه شنبه “سه گانه مردم با هاشمی” کامل می شود

سه گانه مردم با هاشمی

۸۲۳۸۰۲۵۰-۷۱۳۱۲۸۶۲

اگر حضور در آخرین نماز جمعه و بالاترین رای به او در اسفند ۹۴ را به خاطر آوریم وداع با پیکر هاشمی رفسنجانی را می توان کامل کننده این سه گانه دانست…

 
به گزارش ایران ویج: سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ روز وداع با آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی است و پیش بینی می شود مردم – و نه تنها مردم تهران که آنان که از شهرهای دیگر نیزدر مراسم حاضر می شوند – سه گانه خود با او را کامل کنند.

 

تعبیر «سه گانه» را هنگامی به کار می بریم که نخستین را نماز جمعه ۲۶ تیر ۱۳۸۸ بدانیم.

روزی که شهر حال و هوای تابستان ۱۳۵۸ گرفت و یادآور نماز جمعه های طالقانی بود که افراد با گرایش های مختلف سیاسی و فکری در نماز جمعه تهران حاضر می شدند و گاه جمعیت تا میدان فلسطین نیز استمرار می یافت.

کسانی که هم در تابستان ۸۸ و در آخرین  نماز جمعه هاشمی رفسنجانی و هم سی سال قبل در نماز جمعه طالقانی شرکت کرده بودند تصدیق می کنند که همان حس و حال  را داشتند.

مردم تهران اما تنها در آخرین نمازجمعه با هاشمی رفسنجانی همراه نشدند که ۶ سال و ۹ ماه بعد و در آخرین انتخاباتی که او شرکت کرد ( هفتم اسفند ۱۳۹۴ – مجلس خبرگان رهبری) نیز با بالاترین رأی از فراخوان او استقبال کردند و نه تنها به خود او رأی دادند که به دیگرانی که تأیید کرده بود نیز.

هاشمی خود رکورددار کاندیداتوری و مراجعه به آرای عمومی بود. چهار بار نامزدی مجلس شورای اسلامی، ۵ مرتبه کاندیداتوری خبرگان رهبری و ۴ نوبت نامزدی ریاست جمهوری او را واجد رکوردی کرد که بعید است کسی جز حسن روحانی بتواند به آن نزدیک شود.

سه گانه اما کامل نمی شود جز با حضور در آیین وداع با او در روز سه شنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۵٫ در دانشگاه تهران. همان جا که از تیر ۱۳۶۰ تا ۱۳۸۸ هرماه حداقل یک بار و گاه بیشتر خطبه خواند و با لحن و نگاه خاص خود، امید را به جامعه تزریق می کرد.

 

کلیدواژه ها :
دوره های نوروزی عصر شبکه

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۰);کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

آخرین اخبار و مطالب

پربحث ترین های هفته

Sorry. No data so far.