• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » جهانی شدن دلار ابزاری برای دیکته خواسته های استکبار
  کد خبر : 1972278

  جهانی شدن دلار ابزاری برای دیکته خواسته های استکبار

  جهانی شدن دلار ابزاری برای دیکته خواسته های استکبارReviewed by Aryan♥ on Jan 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  زیتون خبر، باقر ابراهیمی لویه دانشجوی ارشد اقتصاد اسلامی در سلسله مقالاتی به اهمیت پیمان پولی دوجانبه راهی عاقلانه برای گریز از تحریم ها پرداخته است….

  جهانی شدن دلار ابزاری برای دیکته خواسته های استکبارReviewed by Aryan♥ on Jan 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  زیتون خبر، باقر ابراهیمی لویه دانشجوی ارشد اقتصاد اسلامی در سلسله مقالاتی به اهمیت پیمان پولی دوجانبه راهی عاقلانه برای گریز از تحریم ها پرداخته است.

  در این قسمت به منافع سیاسی جهان روا شدن دلار برای آمریکا اشاره خواهد شد:

  منافع سیاسی دلار به دولت آمریکا توان تحریم کشورهای متخاصم خود را می دهد و این یک ابزار قوی و کارآمد است جهت دیکته کردن خواسته های استکباری این کشور و ظهور و بروز خوی برتری جویی آمریکا و عملاً این کشور را به یک دیکتاتور واقعی در سطح بین الملل تبدیل کرده است همانطوری که در قسمت اول اشاره شد انجام معاملات به واحد پول هرکشوری مستلزم نظارت بانک مرکزی آن کشور است تا خلق پول خارج از کنترل بانک مرکزی صورت نگیرد؛ براین اساس مبادلات تجاری به دلار در سراسر جهان تحت کنترل و نظارت بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) صورت میگیرد بطوریکه تمام مبادلات دلاری تحت نظارت این بانک تسویه می شود. نکته ی مهم این است که دلار و بانک مرکزی تحت حاکمیت قوانین داخلی این کشور است! اما در سطح بین المللی، فعالیت می کند.

  نظام پرداخت پول یک شبکه عملیاتی است که تحت قوانین، مقررات و استانداردهای بانکی قرار دارد و ارتباط حسابهای بانکی را برقرارمی سازد. این شبکه کارکردهای مناسبی برای انتقال پول با استفاده از سپرده های بانکی را ارایه می کند. بعبارت دیگر، نظام پرداخت زیرساختی (متشکل از نهادها، ابزارها، قوانین، رویه ها، استانداردها و ابزارهای فنی) است که برای انتقال پول بین ذی نفعانی که الزامات دو طرفه ای را تقبل کرده اند، ایجاد شده است. هر بانکی که بخواهد عملیات بانکی دلاری انجام دهد باید از بانک مرکزی آمریکا مجوز بگیرد و ذیل نظام پرداخت دلارعمل کند. بانک هایی که فاقد مجوز از بانک مرکزی آمریکا هستند نیز برای انجام عملیات بانکی دلاری نزد یک بانک دارای مجوز، حساب دلاری افتتاح می کنند.

  بنابراین ایالات متحده می تواند با تصویب قوانین یکجانبه! بانکهای ذیل نظام پرداخت دلار را وادار به محدود کردن نقل و انتقالات دلاری کشورهای مخالف آمریکا و حتی مسدود کردن دارایی های دلاری این کشورها کند. درغیر این صورت یعنی استنکاف از دستور آمریکا، این بانکها باخطر جریمه مالی و حتی لغو مجوز فعالیت مواجه خواهند شد به این ترتیب کشوری که نتواند با استفاده از یک پول بین المللی و مورد قبول همگان تجارت کند به نوعی تحریم اقتصادی شده است. مردم ایران به خصوص در چند سال اخیر با این موضوع بیش از مردم هر کشور دیگری آشنایی دارند.

   سلطه ی سیاسی آمریکا به ظاهر به منافع اقتصادی مرتبط نمی باشد و برای آمریکا هزینه ای همچون حذف یک کشور از عرصه ی بین المللی و کاهش تبادلات دلاری این کشور منجر می شود اما اهمیت ماجرا اینجاست که این کشور(جمهوری اسلامی ایران)  یک کشور معمولی نیست ودر صورت دستیابی به ابزار قدرت توان از بین بردن هژمونی کذایی آمریکا را دارد و احتمال پایان دادن به سلطه ی ظالمانه ی اقتصادی و سیاسی آمریکا  توسط ایران، بسیار قوی وبسیار نزدیک به واقعیت است. ان شاالله

  ادامه دارد…

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.