• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , بهداشت و سلامت » آزمایشگاه آب و نان مرکز بهداشت بدره با ۷۰ میلیون ریال تجهیز شد
  کد خبر : 1972148

  آزمایشگاه آب و نان مرکز بهداشت بدره با ۷۰ میلیون ریال تجهیز شد

  آزمایشگاه آب و نان مرکز بهداشت بدره با ۷۰ میلیون ریال تجهیز شدReviewed by Aryan♥ on Jan 9Rating: دکتر عادل مقصودی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آب و نان دو ماده غذایی مهم در هرم غذایی روزانه خانوارها قرار دارند و سلامت آنها به صورت مستقیم با سلامت…

  آزمایشگاه آب و نان مرکز بهداشت بدره با ۷۰ میلیون ریال تجهیز شدReviewed by Aryan♥ on Jan 9Rating:

  دکتر عادل مقصودی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آب و نان دو ماده غذایی مهم در هرم غذایی روزانه خانوارها قرار دارند و سلامت آنها به صورت مستقیم با سلامت مردم ارتباط دارد.
  وی افزود: با تجهیز و بهسازی آزمایشگاه مرکز بهداشت بدره نظارت و کنترل مستمر بر سلامت این ۲ ماده غذایی از سوی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان صورت می گیرد.
  مقصودی نژاد تاکید کرد: ۱۸ واحد نانوایی روستایی و شهری در این شهرستان فعال است که به صورت ماهیانه نمونه برداری از آنها برای کنترل میزان نمک و همچنین تشخیص استفاده از جوش شیرین (بلانکیت) انجام می شود.
  وی به کاهش میزان استاندارد نمک از یک و هشت دهم واحد به یک واحد اشاره کرد و یادآور شد: آموزش های لازم برای اعمال استاندارد جدید به متصدیان واحدهای خبازی شهرستان داده شده است.
  به گفته وی، در طول سال جاری ۶ واحد نانوایی خاطی که نکات بهداشتی را رعایت نکرده بودند شناسایی و با تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی برای سیر مراحل قانونی معرفی شدند.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان بدره در مورد کنترل وضعیت آب نیز گفت: ۱۹ روستای این شهرستان از نعمت آب لوله کشی بهره مند هستند و سه روستا نیز آبرسانی به صورت سیار صورت می گیرد.
  مقصودی نژاد اضافه کرد: نمونه برداری از آب شرب روستاها و کشت در آزمایشگاه مرکز بهداشت برای کشف آلودگی های میکروبی احتمالی انجام می شود و نمونه ها برای بررسی آلودگی شیمیایی به آزمایشگاه مرکز بهداشت استان ایلام هم ارسال می شود.
  وی در مورد کلرزنی مخازن آب شرب اظهار کرد: در یک مخزن عمده کلر زنی به صورت گازی و با استاندارهای لازم انجام می گیرد و در باقی مخازن کلرزنی به صورت دستی و توسط آب بانان انجام می شود.
  وی با اشاره به حساسیت موضوع کلرزنی دستی افزود: برای این کار از افراد مجرب و آموزش دیده استفاده می شود و تست های کلرسنجی بصورت روزانه انجام و گزارش های لازم در اختیار ادارات آب و فاضلاب روستایی و شهری قرار می گیرد.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان بدره یکی از مشکلات جاری در حوزه آب را شکستگی خطوط انتقال دانست و گفت: این موضوع به خاطر احتمال ورود عوامل میکروبی به شبکه آبرسانی با حساسیت ویژه ای دنبال می شود.
  بدره در ۸۷ کیلومتری ایلام قرار دارد و دارای ۲ بخش مرکزی و هندمینی است.
  خبرنگار: ناهید ابرهیمی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
  ۷۱۷۷/۹۰۰۲

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.