• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  کد خبر : 1971700

  نان متولی ندارد

    به گزارش ایران ویج ،قاسم زراعت کار رئیس اتحادیه نانوایان در نخستین همایش و آیین تجلیل از نانوایان اظهار داشت:حدود ۷۲هزار نانوایی سنتی در کشور وجود دارد که ۹۵درصد نان کشور را تامین می کنند. وی با اشاره به اینکه اتحادیه نان سنتی مورد اتهام استفاده از آرد یارانه ای و فروش در بازار…

  ۵۸

   

  به گزارش ایران ویج ،قاسم زراعت کار رئیس اتحادیه نانوایان در نخستین همایش و آیین تجلیل از نانوایان اظهار داشت:حدود ۷۲هزار نانوایی سنتی در کشور وجود دارد که ۹۵درصد نان کشور را تامین می کنند.

  وی با اشاره به اینکه اتحادیه نان سنتی مورد اتهام استفاده از آرد یارانه ای و فروش در بازار سیاه قرار می گیرند،افزود: با وجود آنکه آرد مورد استفاده نان سنتی با فانتزی متفاوت است لذا این امر تنها موجب بدنامی نانوایان می شود.

  زراعت کار از کاهش سرانه مصرف نان خبر داد وگفت:در گذشته سرانه نان به ازای هر نفر ۱۱کیلو بوده  که با مدیریت صورت گرفته وآزاد سازی نسبی آرد به ۵کیلو تقلیل یافته است.

  رییس اتحادیه نانوایان با اشاره به اقدامات اساسی در جهت افزایش کیفیت نان بیان کرد:یکسان سازی آرد و پیوستن مجموع عوامل تولید دریک زنجیره افزایش کیفیت را در بر دارد.

  وی با بیان اینکه به دنبال متولی نان در کشور هستیم افزود:از سوی سازمان استاندارد و بازرگانی دولتی برنامه ای در جهت افزایش کیفیت نان ارائه نشده از این رو به دنبال متولی هستیم تا بتوانیم در مورد کیفیت حرفی برای گفتن داشته باشیم.

  زراعت کار با اشاره به نظارت و مداخله دولت در بخش نان عنوان کرد:تا زمانی که آزاد سازی آرد و نان صورت نگیرد شاهد مداخله و نظارت دولت هستیم.

  رئیس اتحادیه نانوایان با اشاره به مزایای آزاد سازی آرد در گذشته گفت:در سال ۹۰با آزادسازی آرد و نان حدود یک میلیون و ۵۰۰هزارتن در مصرف آرد صرفه جویی به عمل آمد که در صورت اجرای مجدد این امر  شاهد صرفه جویی نیز هستیم.

  وی با بیان اینکه درآمد نانوایان جوابگوی هزینه شان نیست، افزود:در گذشته حدود ۱۲کارگر دریک نانوایی مشغول به کار بودند که در شرایط فعلی به سبب عدم درآمد کافی به ۲نفر رسیده است.

  زراعت کار ادامه داد:در کل کشور ۱۲هزار نانوایی سنتی مازاد بر نیاز وجود دارد که بایستی ساماندهی های لازم در جهت انتقال به محل های مورد نیاز صورت گیرد.

  نانوایان دارای روز ملی می شوند

  همچنین مهدی ورقایی دبیر همایش  از ثبت روز ملی نانوا در تقویم کشور خبر داد و گفت: برای اولین بار در پی ثبت روز نانوا از ۳۵۰نانوا تجلیل و قدر دانی می شود.

  وی افزود:از آنجا که موضوع کیفیت نان سالم برعهده نانوایان است لذا توجه به کیفیت و رضایتمندی مشتریان امری ضروری است.

  ورقایی ادامه داد:یکسان سازی آرد ونان امری بسیار مهم است که باید به سرعت اجرا شود.

  دبیر همایش با اشاره به وضعیت صادرات بیان کرد:با وجود نیاز کشورهای همسایه به موادی همچون آرد اما قوانین دست و پا گیر صادرات مانع این امر شده است.

  وی در ادامه یاد آور شد: شرایط برای ورود تولیدکنندگان به بازارهای منطقه باید به گونه ای فراهم شود که آنها از این فرصت استفاده نمایند.
   

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.