• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » تکالیف دولت برای صیانت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری تعیین شد
  کد خبر : 1971626

  تکالیف دولت برای صیانت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری تعیین شد

    به گزارش ایران ویج، نمایندگان در صحن علنی امروز (یکشنبه ۱۹ دی ماه) مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه ماده ۱۱۳ را اصلاح و تصویب کردند. براین اساس ماده ۱۱۳ تصریح می کند:  ۱- دستگاههای اجرائی مکلفند به منظور صیانت از میراث فرهنگی و حمایت از صنایع دستی و تشویق و…

  ۳۰

   

  به گزارش ایران ویج، نمایندگان در صحن علنی امروز (یکشنبه ۱۹ دی ماه) مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه ماده ۱۱۳ را اصلاح و تصویب کردند.

  براین اساس ماده ۱۱۳ تصریح می کند: 

  ۱- دستگاههای اجرائی مکلفند به منظور صیانت از میراث فرهنگی و حمایت از صنایع دستی و تشویق و توسعه گردشگری اقدامات زیر را انجام دهند: 

  الف: هزینه‌های مربوط به پژوهش، حفاظت و مرمت آثار منقول و غیر منقول ثبت شده در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذیربط آثار در اختیار و در حیطه وظایف تخصصی‌‌ همان دستگاه را در قالب بودجه سنواتی از محل اعتبارات خود تأمین کنند. این اعتبارات در چارچوب ضوابط قانونی سازمان میراث فرهنگی، ‌ صنایع دستی و گردشگری هزینه می‌شود. 

  ب: تأسیسات گردشگری از هر نظر تابع قوانین و مقررات بخش صنعت گردشگری به استثنای معافیت‌های مالیاتی است و از شمول قانون نظام صنفی مستثنی می‌باشند. 

  ۲- سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف است به‌منظور حفظ و صیانت از میراث فرهنگی اقدام لازم را با همکاری و هماهنگی سایر دستگاههای اجرائی ذی‌ربط به‌منظور شناسایی، مستندسازی، حفاظت و مرمت و معرفی میراث فرهنگی (اعم از ملموس و ناملموس) میراث طبیعی، ایجاد شهرهای جهانی صنایع دستی و احیای هنرهای سنتی در حال زوال در حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی و ثبت در فهرست میراث جهانی را طبق بودجه سنواتی به عمل آورد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.