• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » سرکنسول ایران در کویته: ایران برای تقویت تجارت با پاکستان مصمم است
  کد خبر : 1971174

  سرکنسول ایران در کویته: ایران برای تقویت تجارت با پاکستان مصمم است

  سرکنسول ایران در کویته: ایران برای تقویت تجارت با پاکستان مصمم استReviewed by Aryan♥ on Jan 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، محمد رفیعی در ملاقات با محمد خان اچکزی گفت: گسترش روابط اقتصادی برای پیشرفت و رونق اقتصادی هردو کشور و مردم بسیار مهم است و ایران از گسترش روابط تجاری…

  سرکنسول ایران در کویته: ایران برای تقویت تجارت با پاکستان مصمم استReviewed by Aryan♥ on Jan 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، محمد رفیعی در ملاقات با محمد خان اچکزی گفت: گسترش روابط اقتصادی برای پیشرفت و رونق اقتصادی هردو کشور و مردم بسیار مهم است و ایران از گسترش روابط تجاری و اقتصادی با پاکستان استقبال می کند.
  محمدخان اچکزی حکمران ایالت بلوچستان نیز در این ملاقات، دو کشور را برادر و همسایه خواند و گفت: با مشارکت و همکاری فی مابین دو کشور می توانیم آینده خود را با رونق اقتصادی مزین کنیم.
  وی تاکید کرد: نه تنها روابط دوستانه میان دو کشور برقرار است بلکه همکاری ها در بخش های مختلف نیز میان دو کشور وجود دارد.
  اچکزی با اشاره به بنادر گوادر پاکستان و چابهار ایران نیز گفت که این بنادر نه تنها دو بندر خواهرخوانده بوده، بلکه جهت پیشرفت و بهبود اقتصاد منطقه، مکمل یکدیگر خواهند بود. بندر گوادر در جنوب غربی ایالت بلوچستان و در ۸۰ کیلومتری مرز ایران واقع شده است.
  وی همچنین به طرح راهروی اقتصادی مشترک چین و پاکستان اشاره کرد کرد و گفت که تمام منطقه به واسطه این طرح آباد خواهد شد و رکود اقتصادی از بین خواهد رفت. ‘مراکز جدید برای صادرات به وجود خواهد آمد این راهروی مشترک تا آسیای میانه و روسیه گسترش پیدا می کند که در نتیجه آن کل آسیای جنوبی و آسیای میانه، مرکز فعالیت های اقتصادی و تجاری خواهد شد.
  حکمران ایالت بلوچستان اظهار داشت که فرصت های زیاد سرمایه گذاری در ایالت بلوچستان وجود دارد و با راه اندازی مسیرهای هوایی و زمینی میان کشورهای همسایه، تجارت و معیشت بهبود خواهد یافت که برای کل منطقه اثرات مثبتی را در پی دارد.
  حکمران ایالت بلوچستان افزود: ایران و پاکستان از طریق جاده و راه آهن نیز با یکدیگر متصل هستند لذا می توان روابط اقتصادی و تجاری میان دو کشور را بیش از پیش گسترش داد و مستحکم تر کرد. دولت فعلی برای گسترش تجارت مرزی اقدامات مشخصی را انجام داده و به دنبال گسترش تجارت مرزی است.
  آساق*۲۷۴**۱۷۲۳

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.