• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » ورود مضر و بدون هدف مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی/ شبکه های اجتماعی عامل از هم پاشیدگی گروه‌های مختلف
  کد خبر : 1971001

  ورود مضر و بدون هدف مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی/ شبکه های اجتماعی عامل از هم پاشیدگی گروه‌های مختلف

  ورود مضر و بدون هدف مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی/ شبکه های اجتماعی عامل از هم پاشیدگی گروه‌های مختلفReviewed by Aryan♥ on Jan 8Rating: عباس اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره اوضاع اسفناک و عدم نظارت بر شبکه‌های اجتماعی گفت: رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ابزار به حساب آمده، در حالی که باید…

  ورود مضر و بدون هدف مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی/ شبکه های اجتماعی عامل از هم پاشیدگی گروه‌های مختلفReviewed by Aryan♥ on Jan 8Rating:

  عباس اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره اوضاع اسفناک و عدم نظارت بر شبکه‌های اجتماعی گفت: رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ابزار به حساب آمده، در حالی که باید محتوای مطالب تولیدی و مخاطبان آن پیام‌ها در ابتدا شناسایی شده تا خطرناک بودن این شبکه و محتوای آنها بررسی شود. 

  وی افزود: شبکه‌های اجتماعی‌ای که امروز طرفداران زیادی دارند، باعث شده که مخاطبان، بدون هدف وارد آنها شده و هیچ برنامه‌ای برای استفاده از محتوای آنها نداشته باشند. 

  این استاد دانشگاه اظهار داشت: اقبال فعلی و سرک کشیدن مخاطبان ایرانی به شبکه‌های اجتماعی، برای به دست آوردن پاداش‌های آنی صورت می‌گیرد که البته بخشی از آن، به خانواده‌ها، دولت و مراکز وابسته بازمی‌گردد. 

  وی گفت: متأسفانه برخی دستگاه‌ها و سازمان‌ها نتوانسته‌اند به اندازه کافی، امکانات و شرایط سرگرمی جوان‌ها را در جامعه به وجود آورده و آنها را اقناع کنند.

  اسدی تصریح کرد: اقبال جوانان به شبکه های اجتماعی به دلیل دم‌دستی بودن آن و تعامل زیادی است که بین مخاطبان وجود دارد.

  وی خاطرنشان کرد: نکته تأسف‌بار دیگر آن است که اکثر قریب به اتفاق مخاطبان شبکه اجتماعی، مصرف‌کننده مطالب تولیدی آن هستند و فقط پیام‌ها را از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر منتقل می‌کنند، در حالی که با این کار، در زمین تولیدکننده محتوا بازی می‌کنند و به همین جهت، مخاطب فقط تحت تأثیر پیام است، در حالی که باید نظرات و پیشنهادات مختلف را در خصوص محتوا بیان کنند که عملاً اینگونه نیست. 

  اسدی گفت: متأسفانه مخاطب ایرانی، پالایش را در محتوای شبکه‌های اجتماعی انجام نمی‌دهد و این انتقاد بسیار جدی است که چرا هیچ دخل و تصرفی در پیام‌ها وجود ندارد که این موضوع می‌تواند در آینده بسیار خطرناک باشد. 

  این استاد دانشگاه تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی عاملی برای از هم‌پاشیدگی گروه‌های دوستی و خانوادگی به حساب می‌آید، چرا که سردی را در اجتماع به وجود آورده و تسرّی می‌دهد، ضمن اینکه این امر می‌تواند در آینده غیرقابل کنترل بوده و خطرناک باشد. 

  اسدی با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی عاملی برای از هم‌پاشیدن جوامع مختلف به ویژه جامعه سنتی ایران است، خاطرنشان کرد: در جوامعی که سواد رسانه‌ای و سرانه مطالعه کمتری وجود دارد، این شبکه‌های اجتماعی می‌توانند تأثیرات منفی بیشتری داشته باشند. 

  وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی افراد جامعه بیکار بوده و کار مفیدی انجام نمی‌دهند، آنها به سمت سرگرمی‌های کاذب مانند ورود به شبکه‌های اجتماعی سوق پیدا می‌کنند. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.