• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » ایرانیت و اسلامیت دو اصل مهم و تاثیرگذار فرهنگ سیاسی ایران
  کد خبر : 1970820

  ایرانیت و اسلامیت دو اصل مهم و تاثیرگذار فرهنگ سیاسی ایران

  ایرانیت و اسلامیت دو اصل مهم و تاثیرگذار فرهنگ سیاسی ایرانReviewed by Aryan♥ on Jan 8Rating: در یادداشت روزنامه نوآوران که به قلم شهربانو امانی منتشر شد،‌می خوانیم: در گذر زمان مسائل بسیار مهمی در تغییر فرهنگ و یا از بین رفتن بخشی از آن نقش مهم داشته است. مهمترین موضوعی که در فرهنگ تاریخ…

  ایرانیت و اسلامیت دو اصل مهم و تاثیرگذار فرهنگ سیاسی ایرانReviewed by Aryan♥ on Jan 8Rating:

  در یادداشت روزنامه نوآوران که به قلم شهربانو امانی منتشر شد،‌می خوانیم: در گذر زمان مسائل بسیار مهمی در تغییر فرهنگ و یا از بین رفتن بخشی از آن نقش مهم داشته است. مهمترین موضوعی که در فرهنگ تاریخ ایران به نوعی بومی سازی شد ، دین اسلام بود.

  از آنجایی که ایران یک کشور هفتاد ملیتی است که دارای اقوام مختلف ، گویش های متفاوت و ادیان مختلف است . کما این که می توانیم بگوییم که فرهنگ ایران مانند نقش قالی ایران است که اگر یک گل آن بافته نشود خلأ بسیار عمیقی در فرش دیده می شود و نبود خود را در نقش قالی زود نشان می دهد. در واقع فرهنگ عنصری زنده است .

  چنانچه در طول تاریخ ایران دیده می شود ، دو اصل فرهنگ ایرانیت و اسلامیت در حوزه پیروزی سیاست ایران نقش بسیار مهم و تأثیرگذار بوده است. فرهنگ ایرانی و اسلامی همچون دو بال پرنده جدای از هم نیستند و تنیده در هم و متأثر از هم‌اند. مردم ایران در طول تاریخ سعی کرده است که باورها و نوستولوژی های خود را با دستورالعمل اجرایی دینی درآمیزد.

  آیین های ملی ما الارغمی که نسل ها عوض شده است ولی به عنوان یک پیوستگی و پیوند فرهنگی محکم است . در حال حاضر هر چند که یک عده بسیار تلاش می کنند که بین ایرانیت و اسلامیت جدایی بیاندازند در صورتی که دین اسلام جز فرهنگ ایرانی است که توانسته است در طی سال های مدید در فرهنگ ایرانیان جایگاه مهمی پیدا کند.

  چنانچه بوده است گذشتگان ما هم آیین های فرهنگی را با خوشی و آرامش به جا می آوردند و هم مراسم دینی خود را تحت هر شرایطی بدون حمایت دولت و یا حکومت هم زمان ، برپا می کردند . در تاریخ دیده می شود که اغلب حکومت ها بر اساس شرایط سیاسی کشور محدودیت هایی در برپایی مراسم دینی ایجاد می کردند ولی مردم ایران با خون خودشان مراسم را برپا کردند.

  مردم ایران همیشه تمام آیین ها و سنن فرهنگ اصیل ایرانی را در کنار و بر اساس باورهای دینی پاس داشتند و تا حال هم بدون حمایتی در احیای فرهنگ ایرانی سهم عظیمی داشتند.

  از آنجا که در عصر جدید با ظهور رسانه های دیجیتالی ما شاهد تهاجم فرهنگی با شدت قوی هستیم که خود مردم نمی توانند از عهده آن بیایند .دیده می شود که دولت هایی با اهداف از پیش تعین شده تلاش در تضعیف و یا از بین بردن و یا تغییر فرهنگ ایرانی اند و در بین نسل جدید شک و تردید ایجاد کردند. دولت باید در از بین بردن این تردیدها در زمینه فرهنگی بیشتر فعالیت کند و قدم های محکم بردارد تا فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی با قومیت ها و زبان های مختلف را چنانکه بوده است برپا نگه دارد.

  *منبع: روزنامه نوآوران، ۱۳۹۵.۱۰.۱۹
  **گروه اطلاع رسانی**۹۱۱۷**۹۱۳۱**انتشار دهنده:شهربانو جمعه

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.