• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اخبار خودرو » ایران: ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان در بخش در بخش دولتی و خصوصی
  کد خبر : 1970788

  ایران: ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان در بخش در بخش دولتی و خصوصی

  ایران: ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان در بخش در بخش دولتی و خصوصیReviewed by Aryan♥ on Jan 8Rating: ** ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان،دندانپزشکان و داروسازان در بخش دولتی و خصوصیروزنامه «ایران» در گفت وگو با کارشناسان پیامدهای مصوبه دیروز مجلس را بررسی می کند: جلسه علنی صبح روز گذشته مجلس شورای اسلامی به بررسی جزئیات…

  ایران: ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان در بخش در بخش دولتی و خصوصیReviewed by Aryan♥ on Jan 8Rating:

  ** ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان،دندانپزشکان و داروسازان در بخش دولتی و خصوصی
  روزنامه «ایران» در گفت وگو با کارشناسان پیامدهای مصوبه دیروز مجلس را بررسی می کند: جلسه علنی صبح روز گذشته مجلس شورای اسلامی به بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه در حوزه بهداشت و درمان اختصاص داشت که با تصویب بند ب ماده ۸۹ قانون برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس با ۱۵۲ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع درباره ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان در بخش دولتی و خصوصی رأی مثبت دادند. به موجب این مصوبه کلیه پزشکان، دندانپزشکان و داروسازانی که در استخدام دستگاه‌های اجرایی هستند از زمان ابلاغ و اجرای این ماده قانونی باید بین بخش دولتی شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های دولتی و بخش خصوصی شامل مطب، بیمارستان‌های خصوصی و یا مراکز درمانی خیریه یکی را انتخاب کنند یا به بیان روشن، بر اساس این ماده از این پس پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان از فعالیت و مطب داری و داروخانه داری همزمان در بخش خصوصی و دولتی منع می‌شوند.

  به گفته «رضا لاری پور» مشاور رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در ماده قانونی جدید و به دنبال جدا‌سازی بخش خصوصی از دولتی علاوه بر اعضای هیأت علمی پزشکی همچنین به داروسازان و دندانپزشکان نیز اشاره شده است. این در حالی است که بخش عمده خدمات دارویی توسط داروخانه‌های بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

  «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که از موافقان این مصوبه است درباره خروج پزشکان از دانشگاه‌های علوم پزشکی به روزنامه ایران گفت: حدود ۵۰ درصد از اعضای هیأت علمی تمام وقت هستند، مطب ندارند و تاکنون هم از دانشگاه خارج نشده‌اند از سوی دیگر در حال حاضر یک صف طولانی از افراد، خواستار عضویت در هیأت علمی در دانشگاه‌ها هستند.

  ** دشواری‌های قالیباف برای نامزدی
  کاربران شبکه‌های مجازی روز گذشته با بازنشر تصاویری از محمدباقر قالیباف، شهردار تهران که وی را در حال پیاده شدن از خودرو مرسدس بنز گرانقیمت نشان می‌دهد، به طرح روی جلد شماره اخیر «همشهری ماه» واکنش نشان دادند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از روزنامه «ایران»، طرح روی جلد نشریه متعلق به مجموعه رسانه‌ای وابسته به شهرداری تهران با تیتر «شاه و گدا» تصویرسازی از یک خودرو بنز قدیمی سرمه‌ای رنگ بود که دستی از آن خارج شده و به دخترک گلفروش پول می‌دهد. تصویری که با توجه به مدل رنگ خودرو و دیگر نشانه‌های به کار رفته، سعی داشت آیت‌الله‌ هاشمی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را مورد کنایه قرار دهد.

  آیا محمدباقر قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، نامزد خواهد شد؟ آن گونه که از ظواهر امر برمی‌آید، خود شهردار تهران هم فعلاً جواب این سؤال را نمی‌داند.
  هرچند که برخی محافل سیاسی و رسانه‌ای معتقدند تغییر آرایش ویترین رسانه‌های منتسب به قالیباف، شکل و شمایل «انتخاباتی» به خود گرفته است. دلمشغولی برخی رسانه‌ها به جلد نشریه «همشهری ماه» که داستان نخ‌نما شده «شاه و گدا» را در قاب تصویر دست بیرون آمده از خودروی بنزی که سرنشین آن از دیدگاه مخاطبان آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی تعبیر شد و کودک گلفروش نشان می‌دهد، در کنار انتقادهای تند و تیز شهردار تهران از حسن روحانی و دولت متبوعش، شاهد مدعای محافل یادشده است.

  اگرچه نظرسنجی‌ها تا هفته پایانی از پیشتازی قالیباف نسبت به دیگر نامزدهای اصولگرا حکایت می‌کرد، اما این محمود احمدی‌نژاد بود که گوی سبقت را از او ربود. سال ۹۲ نیز علاوه بر او علی اکبر ولایتی، حداد عادل، سعید جلیلی و محسن رضایی از اردوگاه اصولگرایان وارد میدان شدند و دست آخر نتیجه را به حسن روحانی واگذار کردند. در آن ایام نیز شانس وی بین دیگر نامزدهای اصولگرا، بیشتر ارزیابی می‌شد و نتیجه انتخابات نیز مؤید این گزاره بود.

  ** مشتریان امریکایی و ایتالیایی برندهای «ارج» و «آزمایش»
  «ارج تاریخ تولد ۱۳۱۶-آزمایش تاریخ تولد ۱۳۳۷» قدیمی‌های تولید‌کننده لوازم خانگی که زمانی در تولید محصولات جدید پیشتاز بودند این روزها برای حفظ و بقای برند خود دست و پا می‌زنند.کارخانه ارج که ۷۹ سال از عمر آن می‌گذرد از آن زمینی به مساحت ۱۳۰هزار مترمربع در جاده مخصوص به جای مانده است و البته چند دستگاه قدیمی که به سختی می‌توان از آن محصولی ساخت.آزمایش هم که زودتر از ارج زمینگیر شد از آن زمینی به ۷۳ هزار متر مربع به یادگار مانده است(البته در مرودشت شیراز هم کارخانه کوچکی از آزمایش مانده که تعطیل شده است).

  روز گذشته مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت در گفت‌وگو با ایران نام سه برند خارجی را برد که برای خریداری برندهای ارج و آزمایش پا پیش گذاشته‌اند. «جنرال الکتریک»، «ویرپول» امریکا و «آریستون» ایتالیا نام‌هایی هستند که اعلام شده است همچنین بنا شده یک شرکت ترکیه‌ای برای شراکت با ارج مذاکره کند.برندهای لوازم خانگی که نام آنها را بردیم به دلیل به روز نکردن تجهیزات، ماشین‌آلات و مدیران ناکارآمد از گردونه تولید خارج شدند.

  عباس هاشمی مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به ایران گفت: تعدادی از کارخانه‌های قدیمی لوازم خانگی کشور در دهه‌های گذشته نوسازی و بازسازی نشده و ‌تکنولوژی آنها در همان سطحی که در روز اول ایجاد شده بود، مانده است.طبیعی است که چنین کارخانه‌هایی نه‌تنها به سمت پویایی نمی‌رود، بلکه مسیر میرایی را طی خواهد کرد.

  **جنگل‌های «هیرکانی»شمال و غار نمکی قشم در صف ثبت جهانی
  جنگل‌های هیرکانی در صورت گذر از موانع در سال ۱۳۹۷ به ثبت جهانی می‌رسد. «فرهاد نظری» مدیرکل دفتر ثبت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گفت و گو با روزنامه ایران جنگل‌های هیرکانی را دومین پرونده ثبت جهانی میراث طبیعی کشور پس از بیابان «لوت» می‌داند. «سید محسن حسینی» استاد دانشگاه تربیت مدرس و مسئول تهیه پرونده ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی نیز در گفت‌وگو با روزنامه ایران، پارک ملی گلستان، جنگل ابر شاهرود، جنگل‌های سرخدار افرا تخته، جنگل‌های سیاه رودبار، رویشگاه سوسن چلچراغ، منطقه جهان نما و جنگل‌های حوزه کجور را از جمله نقاط قطعی در پرونده ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی دانست.

  به گزارش ایران ویج به نقل از روزنامه ایران پرونده ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی برای نخستین بار در سال ۸۵ توسط کشور جمهوری آذربایجان به یونسکو ارائه شد اما از آنجایی که ۹۰ درصد از این جنگل‌های باستانی در کشور ایران قرار دارد، سازمان وقت میراث فرهنگی کشور اجازه نداد تا پرونده به اسم این کشور در حافظه جهانی میراث طبیعی یونسکو ثبت شود.

  ** چاره‌ای جز حرکت «جبهه»ای نداریم
  شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هفته گذشته از یک «گردنه» دیگر گذشت؛ در حالی که استعفای مهدی کروبی دبیر کل و رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی به خاطر نحوه تعامل با این نهاد، بر سر شورای سیاستگذاری سایه انداخته بود، اما حل و فصل مسائل پشت درهای بسته سبب شد منتجب نیا از پایان اختلافات سخن بگوید. وی پیشتر عنوان کرده بود شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، نهادی در پاسخ به نیازهای انتخابات گذشته بود و برای انتخابات آتی می‌توان میدان عمل را به احزاب اصلاح‌طلب واگذار کرد. همین موضع که هم در میان اصلاح‌طلبان و هم در داخل خود حزب اعتماد ملی منتقدانی داشت، سبب رسانه‌ای شدن اختلافات شد.

  با محمود میرلوحی عضو فعال شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در همین باره گفت‌و‌گو کردیم. اینکه آیا همان گونه که قائم مقام حزب اعتماد ملی گفته است حرکت جبهه‌ای با شکل و شمایل فعلی ارتجاع و عقبگرد از فعالیت حزبی است یا اینکه این جبهه‌ها می‌توانند زمینه شکل‌گیری احزاب قدرتمند را فراهم کند.
  برخی تشکل‌های اصولگرا هم همین ادعا را دارند؟ باید به واقعیت میدانی امروز توجه کنیم. تا زمانی که هم چهره‌های ارشد اصلاح‌طلب و هم چهره‌های شاخص اصولگرا امکان و تمایل عضویت در احزاب را داشته باشند و بتوانند دو یا سه حزب قدرتمند تشکیل بدهند.اما تا آن زمان چاره‌ای بجز حرکت «جبهه ای» هم برای اصلاح‌طلبان و هم اصولگرایان، وجود ندارد.

  **آلودگی رودخانه‌های گیلان در نبود سامانه فاضلاب شهری
  گیلان جزو استان‌هایی است که با داشتن ۴حوضه آبخیز اصلی و ۵۲ زیر حوضه آبخیز فرعی، به‌عنوان یکی از پرآب‌ترین حوضه‌های آبخیز کشور مطرح است. وجود رودخانه‌های بی‌شمار از جمله سفیدرود، شلمان رود، پسیخان، شفارود، ماسوله رودخان، آستاراچای، سیاه‌مزگی، سفیدمزگی و پلرود همگی صحه‌ای بر این ادعاست، هر چند که آلودگی صنعتی که به برخی از این رودخانه‌ها سرریز می‌شود خارج از توان خودپالایی رودخانه هاست و نفس آنها را به شماره انداخته، اما آن طور که مسئولان اداره محیط زیست گیلان می‌گویند دفع فاضلاب شهری و بیمارستانی بیشترین آلودگی را وارد رودخانه‌ها می‌کند. از ۵۲ شهر این استان تنها ۳ شهر انزلی، رشت و لاهیجان دارای سامانه فاضلاب است. البته در این شهرها نیز سامانه فاضلاب تنها ۱۵ درصد شهر را پوشش می‌دهد. آن‌طور که مسئولان می‌گویند، ۳ درصد فاضلاب‌های شهری این شهرها تصفیه و ۹۷ درصد به رودخانه‌ها سرریز می‌شود.

  «احسان‌الله شکری»، رئیس اداره پایش سازمان حفاظت محیط زیست گیلان در گفت‌و‌گو با «ایران» اظهار داشت: علاوه بر اینکه به علت برداشت غیر اصولی، سطح آب‌های زیرزمینی کاهش داشته، آب‌های سطحی استان نیز با چالش آلودگی مواجه است. سالانه درصد زیادی از فاضلاب شهری، صنعتی و بیمارستانی وارد این آب‌ها می‌شود.

  وی ادامه داد: سازمان محیط زیست تنها یک نهاد نظارتی است و با تهیه گزارش و اخذ حکم قضایی می‌تواند به تخلفات زیست محیطی رسیدگی کند که آن هم زمان بر است. سایر ادارات و سازمان‌ها باید به کمک این سازمان بیایند تا بحث فاضلاب ساماندهی و پس از کشف آلودگی به سرعت اقدام شود.

  ** گروه اطلاع رسانی
  خبرنگار: مریم همتی** انتشاردهنده: شهربانو جمعه
  پژوهشم**۹۱۱۷**۹۱۳۱

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.