• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » خوشه صنعتی گردشگری و صنایع دستی در کرمان تشکیل شود
  کد خبر : 1970363

  خوشه صنعتی گردشگری و صنایع دستی در کرمان تشکیل شود

  خوشه صنعتی گردشگری و صنایع دستی در کرمان تشکیل شودReviewed by on Jan 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه روابط عمومی اتاق کرمان، سید مهدی طبیب زاده افزود: شکل‌گیری خوشه صنعتی گردشگری موجب ایجاد اشتغال، افزایش شهرت کرمان و انجام کار حرفه‌ای می شود و می تواند الگویی برای همه بخش…

  خوشه صنعتی گردشگری و صنایع دستی در کرمان تشکیل شودReviewed by on Jan 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه روابط عمومی اتاق کرمان، سید مهدی طبیب زاده افزود: شکل‌گیری خوشه صنعتی گردشگری موجب ایجاد اشتغال، افزایش شهرت کرمان و انجام کار حرفه‌ای می شود و می تواند الگویی برای همه بخش های دخیل در گردشگری باشد.
  وی با اشاره به حضور افراد علاقمند و تحصیلکرده در حوزه گردشگری ادامه داد: نیروی انسانی متخصص در این بخش به صورت انفرادی کار می کنند که اگر منسجم و پیوسته باشند نتیجه خوبی در زمینه گردشگری مدرن ایجاد خواهد شد.
  طبیب زاده تصریح کرد: کرمان پنج اثر ثبت جهانی دارد و اگر قرار باشد ایران در معرض توریست قرار گیرد کرمان یکی از مقاصد گردشگران خواهد بود و به همین دلیل همه بخش ها باید با یکدیگر هماهنگ باشند.
  وی ادامه داد: گردشگری حوزه بسیار وسیع و دارای پتانسیل های بسیار خوبی است که می تواند محور توسعه استان باشد زیرا هزینه بر نیست، اشتغالزایی بالایی دارد و اگر گردشگری فعال شود سایر رشته ها نیز فعال می شوند.
  در ادامه این نشست معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اینکه فضای کسب و کار در دنیا تغییر کرده اما این تغییر هنوز در کشور ما به خوبی درک نشده است، افزود: باید گردشگری را با رویکردهای امروز توسعه داد که در این زمینه برگزاری استارت آپ ها بسیار تاثیرگذار هستند.
  غلامرضا سلیمانی بیان کرد: اولویت کشور پرداختن به صنعت گردشگری است که در این حوزه باید با کمک گرفتن از مشاوره های بین المللی، جاذبه ها را در دنیا معرفی و گردشگران را به ایران جذب کرد.
  وی تصریح کرد: همانطور که در دنیا توسعه بر مبنای بخش خصوصی است دولت در برنامه ششم توسعه نیز ایجاد خدمت برای بخش خصوصی را لحاظ کرده است.
  سلیمانی گفت: در دانشگاه‌ها نیز باید افرادی را برای برخورد مناسب و پذیرش توریست آموزش داد تا با به روز کردن آموزش ها و شیوه کار بتوان از ظرفیت گردشگران استفاده کرد.
  وی خاطرنشان کرد: از هر اقدام مشترکی که منجر به توسعه و ایجاد اشتغال شود استقبال می کنیم و اگر قرار است اتفاق خوبی رخ دهد باید همه ساختارها درگیر توسعه شوند.
  در این نشست روسای کمیسیون های گردشگری، صنعت و معدن، فرش و صنایع دستی به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص صنایع کوچک پرداختند.
  خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
  ۷۴۴۰/۳۰۲۸

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.