• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » خیران مدرسه ساز استان مرکزی رتبه نخست ایجاد فضای آموزشی کشور را دارند
  کد خبر : 1970090

  خیران مدرسه ساز استان مرکزی رتبه نخست ایجاد فضای آموزشی کشور را دارند

  خیران مدرسه ساز استان مرکزی رتبه نخست ایجاد فضای آموزشی کشور را دارندReviewed by Aryan♥ on Jan 7Rating: شکر الله حسن بیگی روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: خیران مدرسه ساز این استان با ساخت ۶۰۰ واحد آموزشی توانسته اند بر جایگاه نخست کشوری در این شاخص تکیه بزنند و…

  خیران مدرسه ساز استان مرکزی رتبه نخست ایجاد فضای آموزشی کشور را دارندReviewed by Aryan♥ on Jan 7Rating:

  شکر الله حسن بیگی روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: خیران مدرسه ساز این استان با ساخت ۶۰۰ واحد آموزشی توانسته اند بر جایگاه نخست کشوری در این شاخص تکیه بزنند و نیاز است مسئولان استانی برای توسعه افزایش این اقدامات همکاری لازم را با این خیران داشته باشند.
  وی ادامه داد: خیران مدرسه ساز استان مرکزی ۷۳ طرح آموزشی با ۸۰ هزار متر مربع زیر بنا و ۵۲۹ کلاس درس به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال در این استان در دست اجرا دارند که این اقدام نقش به سزایی در نوسازی، بهسازی فضاهای آموزشی و ارتقا آموزش دارد.
  معاون سیاسی و امنیتی استاندار استان مرکزی با یادآوری لزوم تشکیل کارگروه توسعه متوازن فنی حرفه ای و کاردانش در آموزش و پرورش، بیان کرد: با توجه به زمان بر بودن فرایند ایجاد این کارگروه نیاز است کمیته ای تحت عنوان کارگروه توسعه متوازن رشته های تحصیلی فنی حرفه ای و کار دانش در کارگروه شورای آموزش و پرورش تشکیل شود تا مباحث کمیته ارزیابی و برای تصویب به این شورا ارسال شود.
  حسن بیگی آموزش و ارتقاء فرهنگ کارآفرینی را یکی از اولویت های شورای آموزش و پرورش استان مرکزی عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح در تمام دولت ها مطرح بوده است اما در دولت یازدهم اقدام های اولیه اجرای آن در آموزش و پرورش استان کلیدخورده است و باید اجرای آن توسط مسئولان ذیربط سرعت بحشیده شود.
  وی، در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری استفاده از ظرفیت صنایع در آموزش و پرورش گفت: برای نزدیکی صنعت و آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت های این بخش نیاز است دفتر همکاری صنعت و آموزش و پرورش تشکیل شود و از ظرفیت های صنعت برای آموزش دانش آموزان بهره برداری لازم صورت گیرد.
  معاون سیاسی و امنیتی استاندار استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص آغاز به کار ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: فضای سیاسی استان رفته رفته انتخاباتی می شود و نیاز است مردم و مسئولان در این فرصت باقی مانده تا روز رای گیری ضمن حفظ و تقویت نشاط انتخاباتی و تلاش برای مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای، شاخص های گزینش برتر و لزوم انتخاب آگاهانه را در دستور کار داشته باشند.
  حسن بیگی افزود: نقد منصفانه دولت برای رفع مشکلات و پیشبرد اهداف کشور کار خوب و پسندیده ای است اما، تخریب دولت و سیاه نمایی اقدام های مثبت کار دوستداران نظام نیست و سوء استفاده دشمنان را به همراه دارد.
  مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در این نشست گفت: بازار کار و دخالت خانواده ها در امور تحصیلی از مهمترین عوامل جلوگیری از توسعه متوازن در آموزش و پرورش و حضور نیافتن دانش آموزان در دوره های فنی حرفه ای و کار دانش است.
  شهریار فولادوند افزود: رکود صنعت و دخالت والدین دانش آموزان و ترجیح ذائقه خود بر مصلحت و اهداف آموزش و پرورش و هدایت نوجوانان به رشته هایی که توانمندی آنان را ندارند مشکلات بسیاری را برای آموزش و پرورش به وجود آورده است.
  وی ادامه داد: آموزش و پرورش فرهنگ سازی برای حضور دانش آموزان در رشته های فنی حرفه ای و کار دانش را در دستور کار خود قرار داده است تا دانش آموزان بتوانند بعد از پایان تحصیلات در بازار کارجذب شوند.
  وی گفت: ۱۴ شورای آموزش و پرورش با ۱۸۸ عضو در استان مرکزی فعال استکه با برگزاری ۲۲۷ نشست تاکنون یک هزار و ۴۲۰ مصوبه داشته است.
  مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: شورای آموزش و پرورش این استان با اجرای این اقدام ها در سه سال اخیر رتبه عالی را در کشور کسب کرده است.
  فولادوند افزود: شورای آموزش و پرورش استان مرکزی امسال ۲۱ مصوبه داشته است که از این تعداد ۱۶ مصوبه شامل ۷۷درصد آن ها اجرایی شده است.
  وی ادامه داد: شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های استان مرکزی نیز امسال ۶۳۵ مصوبه داشته است که ۵۴۰ مصوبه شامل ۸۵ درصد اجرایی شده است.
  رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی نیز در این نشست گفت: این مجمع از سال ۸۲ در این استان تشکیل و تا کنون ۶۰۰ واحد آموزشی شامل مدرسه، خوابگاه و نماز خانه ساخته و تکمیل شده است.
  علی فخاری افزود: ۷۸ طرح تمام مردم ساز در استان مرکزی در حال ساخت است و ۱۷۰ واحد برای اجرا در این استان در دستور کار قرار دارد.
  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بازار کار، آموزشگران و سیاستگذاران عناصر مهم توسعه کار و دانش است که با افزایش هماهنگی در این بخش ها نقش این حوزه در آموزش و پرورش افزایش می یابد.
  مجتبی حیدری افزود: ۴۱ رشته فنی حرفه ای و ۱۵۰ رشته کار دانش در چهار شاخصه خدمات، فنی، صنعت و هنر وجود داشته و با هدف افزایش مهارت آموزی، بروز خلاقیت دانش آموزان و ترویج فرهنگ کار در این حوزه ها تدریس می شود.
  وی، هزینه بالای آموزش مهارت های فنی، نیروی انسانی متخصص و روزآمدن نبودن تجهیزات را از مهمترین مشکلات این بخش عنوان کرد.
  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان، همکاری نهادهای و سازمان ها با آموزش و پرورش در بخش فنی حرفه ای و کار دانش، روزآمدن کردن تجهیزات کارگاهی را می طلبد.

  ۱۹۵۵/۶۰۱۳/خبرنگار: مهدی عظیمی**انتشار دهنده:مژگان حیدری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.