• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » تقابل با بخش تعاون به جای تقویت و حمایت/سازمان میراث فرهنگی ضد یا حامی تعاونی است؟
  کد خبر : 1969911

  تقابل با بخش تعاون به جای تقویت و حمایت/سازمان میراث فرهنگی ضد یا حامی تعاونی است؟

  تقابل با بخش تعاون به جای تقویت و حمایت/سازمان میراث فرهنگی ضد یا حامی تعاونی است؟Reviewed by Aryan♥ on Jan 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، خاطره استاد رضایی، رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع استان تهران به دنبال نشستی با مسئولان سازمان میراث فرهنگی، دغدغه‌های صنایع دستی را چند محور…

  تقابل با بخش تعاون به جای تقویت و حمایت/سازمان میراث فرهنگی ضد یا حامی تعاونی است؟Reviewed by Aryan♥ on Jan 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، خاطره استاد رضایی، رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع استان تهران به دنبال نشستی با مسئولان سازمان میراث فرهنگی، دغدغه‌های صنایع دستی را چند محور مورد بررسی قرار داد.

  به گفته رییس اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان تهران، در روند پشتیبانی از بخش تولید و تولید کنندگان همچنین عده محدود از صادر کنندگان با قالب حقوقی تعاون، همچنان دچار ضعف شدید از طرف سازمان میراث فرهنگی و معاونت صنایع دستی هستیم.

  وی تصریح کرد: همچنان ضمن عدم تایید تلویحی بخش تعاون که در نحوه عملکرد مدیران دیده می‌شود، با تمام تلاش‌های انجام شده توسط مدیران اتحادیه های استانی یا تعاونیهای فعال استانی، به طور خاص استان تهران، هنوز اتفاق ویژه‌ای که قابل طرح و دفاع باشد، انجام نشده است.

  استاد رضایی ابراز داشت: با توجه به نگاه مثبت ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور، همچنان امیدوار به تجدید نظر نسبت به نحوه عملکرد مدیران و خودداری از تضعیف تعاونی‌ها و اتحادیه‌های تولید و عرضه کالا و خدمات مرتبط به حوزه صنایع دستی هستیم.

  رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان تهران با تایید فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: باید باور کنیم که غرض ورزی و نگاه غیرمنصفانه به واحدهای اقتصاد مردمی موجود نه تنها موجب حل مشکلات نمی‌شود، بلکه تلاش مضاعف برای مقابله با بخش تولید ملی محسوب خواهد شد.

  وی افزود: به وفور تشکل‌های موازی در سطح سازمان و به تبع آن در استان‌ها راه‌اندازی شده که این همان روش تلویحی سرکوب بخش تعاون کشور هست که به طور مشخص مسیرش را طی کرده و تاکنون نیز نه تنها سنگ بنای اتحاد در فضای تولید و بازرگانی را طی نکرده بلکه با تقابل بسیار زیاد تمامی تلاش خود را بر مبنای حذف بخش تعاون بکار گرفته است.

  استاد رضایی اذعان داشت: نحوه تخصیص اعتبارات، نحوه تعامل و مشارکت با بخش تعاون، تفویض مسئولیت‌های قانونی مطابق قوانین بخش و اتاق‌های تجاری کشور، تفویض مباحث نظارتی در استان‌ها و چگونگی تعامل بجای تقابل و تعارض با واحدها مدیران استانی از نکات ابتدایی و لاینحل در فضای موجود است که با توجه به تکرار درخواست از طرف مجموعه‌های دارای حق هیچ ترتیب اثری داده نشده و دائما نیز در حال تغییر موقعیت و دستخوش سلیقه‌های مدیران ذیربط است.

  وی با اشاره به سردرگمی تولیدکنندگان فعال در استان تهران، بیان داشت: در حال حاضر تولید کنندگان فعال در سطح استان تهران و توابع به شدت دچار سردرگمی بوده و با معضلات بسیار زیادی از جهت صدور مجوزهای نظارتی واجرایی، تامین مکان، تامین مواد اولیه، طراحی و سازماندهی کیفی خط تولید، نحوه بسته بندی و ایجاد شناسنامه تولید، نحوه ارائه بازار، شرایط نظارتی فروش، مباحث حمایتی از جمله بیمه، عوارض شغلی و کارگاهی شهرداری، مالیات وارزش افزوده، مباحث اعتباری، نحوه شرکت در نمایشگاه‌ها، و بهره مندی از حمایت‌های قانونی و سهمیه های مرتبط داخلی و خارجی مواجه هستند.

  وی گفت: عملا نه تنها هیچ یک از سیستم‌های موجود، کافی برای پوشش قانونی کامل نیستند، در کنار تمام مذاکرات حضوری و مکاتبات موجود انجام شده، به جای حل مشکلات و ایجاد اتحاد و ترغیب و تشویق به مبحث همدلی و تعاون در اقتصاد مردمی در راستای ترویج و آموزش اقتصاد مقاومتی، شاهد ایجاد گروه‌های موازی و قاعدتا رقیب هستیم.

  وی اعلام کرد: با وجود وضعیت اقتصادی در بخش صنایع دستی تنها راه چاره البته با نظارت قانونی موجه تشویق و حمایت از قالب حقوقی تعاون است. این بررسی در سطح بین المللی دارای استانداردهای جهانی بوده و نظر شخصی یا بخشی یا گروه خاصی نیست. بلکه قانونا الگوهای موفق جهانی باید مدنظر قرار بگیرد و به دور از تعصبات و دسته بندی‌ها به حل معضلات، اقتصادی موجود پرداخته شود.

  رییس اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان تهران با گلایه از بی توجهی به صنایع دستی ابراز داشت: اینکه در سال‌های اخیر با وجود تمامی تاکیدات در سندهای بالادستی موجود، شاهد حذف نام و موقعیت قانونی واژه صنایع دستی از خیلی از اسناد و قوانین هستیم یا حتی جایگاه و موقعیت‌های اداری معاونت‌های استانی دچار نقص یا تلویحا حذف شده نیز مصداقی برهمین مدعاست.

  وی خاطر نشان کرد: به عنوان یکی از گروه‌های جامعه تعاونگران تولیدکننده صنایع دستی کشور از ریاست جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تقاضا می‌کنیم، تدبیری ویژه و برابر اهداف دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی و در تایید فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی، اندیشیده و از تمامی پتانسیل‌های موجود در بخش خصوصی مخصوصا تعاون کشور با بسیج عمومی جهت تسهیل و رفع معضلات موجود استفاده کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.