• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » جنگ و دانشگاه های سوریه
  کد خبر : 1969865

  جنگ و دانشگاه های سوریه

  جنگ و دانشگاه های سوریهReviewed by Aryan♥ on Jan 7Rating: روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن روز شنبه در همین رابطه گزارش داد، محمد عامر الماردینی وزیر سابق آموزش عالی سوریه در این باره گفت نسبت متقاضیان در امتحانات برخی از دانشگاه ها به میزان ۵۰ درصد نسبت به سال ۲۰۱۱ کاهش و نسبت…

  جنگ و دانشگاه های سوریهReviewed by Aryan♥ on Jan 7Rating:

  روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن روز شنبه در همین رابطه گزارش داد، محمد عامر الماردینی وزیر سابق آموزش عالی سوریه در این باره گفت نسبت متقاضیان در امتحانات برخی از دانشگاه ها به میزان ۵۰ درصد نسبت به سال ۲۰۱۱ کاهش و نسبت متقاضیان دختر برای ورود به دانشگاه افزایش یافته است.
  برپایه این گزارش ، غازی عبدالغفور استاد دانشگاه دمشق به القدس العربی با بیان کاهش قابل ملاحظه جوانان در دانشکده های دانشگاه های دمشق گفت که از آمار رسمی و دقیقی که درصد کاهش را نشان بدهد اطلاع ندارد.
  رشید شیخو استاد سابق تاریخ اسلامی در دانشگاه حلب درهمین رابطه به القدس العربی گفت : در سال ۲۰۱۰ تعداد دانشجویان بخش تاریخ در دانشکده ادبیات در دانشگاه حلب نزدیک به ۴۵۰ دانشجوی دختر و پسر بود و این رقم در سال ۲۰۱۳ به کمتر از ۱۲۰ دانشجو کاهش یافت که بیشتر دانشجویان هم دختر بودند.
  شیخو اظهار داشت، دلیل کاهش تعداد دانشجویان پسر در دانشگاه های سوریه ناشی از وضعیت امنیتی است که از زمان شروع درگیری ها در سال ۲۰۱۱ در این کشور آغاز شده است.
  وی گفت : جنگ طولانی مدت در سوریه جوانان را در برابر مرگ حتمی قرار داد و بسیاری از آنان برای پیدا کردن جایگزین بهتر به خارج از سوریه مهاجرت کردند و آنانی هم که در کشور باقی ماندند مجبور شدند به ارتش سوریه ملحق شوند و این چیزی است که ما اکنون در مقابلمان می بینیم .
  شیخو به ترس جوانانی که در مناطق تحت سلطه مخالفان زندگی می کنند اشاره کرد و گفت که این جوانان از رفتن به دانشگاه از ترس دستگیری از سوی نیروهای دولتی سوریه می ترسند این افراد نیز مجبور به مهاجرت شده اند و اکنون دانشگاه های ترکیه پذیرای هزاران دانشجوی سوری است.
  برپایه این گزارش، روزنامه وابسته به نظام سوریه تعداد فارغ التحصیلان دختر از سال ۲۰۱۵ میلادی را بیش از تعداد فارغ التحصیلان پسر ذکر کرد و نوشت، تعداد فارغ التحصیلان دختر ۳۹۰ تن و در مقابل فارغ التحصیلان پسر ۱۰۵ تن بوده است.
  به نوشته روزنامه الفرات چاپ دیر الزور نسبت دانشجویان دختر و پسر در سال ۲۰۰۲ میلادی یعنی سال تاسیس این دانشگاه بالغ بر ۳۶۸ دانشجوی دختر و ۳۴۳ دانشجوی پسر بوده است.
  خاورم**۱۴۰۸**۱۵۷۹
  مترجم: اکرم کرمی * انتشار دهنده : مرضیه فاتحی علیشاه

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.