• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » آموزش همگانی راهکار اصلی پیشگیری از شیوع اعتیاد است
  کد خبر : 1968855

  آموزش همگانی راهکار اصلی پیشگیری از شیوع اعتیاد است

  آموزش همگانی راهکار اصلی پیشگیری از شیوع اعتیاد استReviewed by Aryan♥ on Jan 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سید علی موسوی صبح پنجشنبه در نشست شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قزوین اظهار کرد: موادمخدر و روان‌گردان‌ها، مهمترین مانع رشد و توسعه برنامه های اقتصاد مقاومتی است. وی…

  آموزش همگانی راهکار اصلی پیشگیری از شیوع اعتیاد استReviewed by Aryan♥ on Jan 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سید علی موسوی صبح پنجشنبه در نشست شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قزوین اظهار کرد: موادمخدر و روان‌گردان‌ها، مهمترین مانع رشد و توسعه برنامه های اقتصاد مقاومتی است.

  وی شیوع اعتیاد در محیط‌های صنعتی، کارگری را خطرناک دانست و گفت: بروز اعتیاد در محیط‌های کار موجب وارد شدن صدمات جبران ناپذیری به بدنه اقصادی و اجتماعی کشور می شود.

  موسوی بیان کرد: براساس بررسی ها و مطالعات، وضعیت اعتیاد در بعضی از محیط‌های صنعتی نگران کننده است که این امر می‌تواند بر اقتصاد کشور لطمه ‌وارد سازد. ‌

  وی افزود: اگر می خواهیم در آینده‌ای نزدیک جوانان ایرانی سالم داشته باشیم تا بتوانند چرخه‌های اقتصادی کشور را بگردانند باید با شتاب بیشتر، برنامه‌ریزی منسجمی برای مبارزه با مواد مخدر انجام شود.

  فرماندار قزوین از دیگر عرصه های نگران کننده شیوع بیماری اعتیاد را خوابگاههای دانشجویی دانست و گفت: در جمعهای دانشجویی اگر آموزش و اطلاع رسانی درستی انجام نشود خطر اعتیاد همواره وجود دارد و باید برای رفع نگرانی اقدام عاجل صورت گیرد.

  موسوی با تاکید بر آموزش مردم خصوصا جوانان گفت: سوداگران از بستر ناآگاهی برای ترویج الگوی مصرف مواد مخدر بیشترین بهره را می‌برند که باید با آموزش همگانی خصوصا در مدارس و دانشگاهها مانع گسترش روز افزون این پدیده شوم شویم.

  وی با بیان اینکه مشوق ‌های مختلفی برای گرایش به سمت مصرف مواد مخدر در شبکه‌های اجتماعی و مجازی وجود دارد، افزود : لاغری، افزایش اعتماد به نفس و دور همی های جوانان و تخلیه هیجانات از جمله حیله های فریبنده ای است که سوداگران، نوجوانان و جوانان را به سمت ترویج مصرف این مواد جذب می کنند که این مقوله وظایف خانواده ها و معلمان و عالمان دینی را سنگین تر می کند و لازم است با دقت و حساسیت لازم، جوانان را با خطرات آشنا کنند.

  موسوی اولین و مهمترین گام برای مقابله با اعتیاد را آگاه سازی دانست و افزود: نوجوانان و جوانان باید آسیب‌های اجتماعی را بشناسند و آنها را مدیریت کنند و از آنجا که آگاه سازی از درون خانواده شکل می گیرد و شخصیت جوان قبل از سنین مدرسه تکامل می‌یابد، والدین باید از حساس بودن مبارزه اجتماعی با مواد مخدر  مطلع شوند و در مقابل آن احساس وظیفه و مسئولیت کنند.

  فرماندار قزوین در ادامه گفت: ضرورت دارد برای مبارزه اجتماعی با مواد مخدر و مصون نگه داشتن نوجوانان و جوانان از گرداب مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و روانگردان ها، همه مسئولان فرهنگی، آموزشی و دستگاه‌های اجرایی شهرستان فعالیت‌ها و برنامه ها را در یکسو و هم جهت انجام دهند.

  وی افزود: فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی گسترده، آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد به مصرف مواد مخدر را تحت الشعاع قرار می دهد و می‌تواند چراغ روشنی برای نسل های امروز و آینده به دور از اعتیاد باشد.

  موسوی سپس در ادامه یکی از عوامل پیشگیری از بازگشت دوباره معتادان به دام اعتیاد را اشتغال بکار آنها دانست و گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط به ویژه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شهرداران تاش کنند تا این افراد وارد بازار کار شوند. و لازم است تا ضوابط و مشوق‌های به کارگیری بهبودیافتگان به کارآفرینان اطلاع‌رسانی شود تا آنها نسبت به جذب این افراد ترغیب شوند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.