• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » بسیج سازندگی سعی دارد توان اقتصادی مردم را در جامعه الگوسازی کند
  کد خبر : 1968794

  بسیج سازندگی سعی دارد توان اقتصادی مردم را در جامعه الگوسازی کند

  بسیج سازندگی سعی دارد توان اقتصادی مردم را در جامعه الگوسازی کندReviewed by Aryan♥ on Jan 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پرستوها، سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در تالار غدیر ظهر امروز اظهار داشت: در سه سال گذشته که…

  بسیج سازندگی سعی دارد توان اقتصادی مردم را در جامعه الگوسازی کندReviewed by Aryan♥ on Jan 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پرستوها، سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در تالار غدیر ظهر امروز اظهار داشت: در سه سال گذشته که در حوزه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کردیم و بیش از ۹۷ هزار واحد کوچک اقتصادی در سراسر کشور ایجاد شده که از این طریق بیش از ۲۳۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

  سردار غلامی در خصوص رفع موانع طرح‌های سازمان بسیج سازندگی وجود دارد گفت: ضوابط و قوانین کشور کمک کننده در جهت اشتغال آفرینی نیست اما برای تسهیل قوانین با همکاری وزارت بهداشت برخی قوانین برای طرح های کوچک تسهیل می شود.

  وی افزود: اگر در حال حاضر به صنایع راکد و خیلی از عرصه‌های تولیدی کشور نگاهی بیندازید می‌بینید که بالای ۹۹ درصد مشکلات این صنایع مربوط به بانکها و توانایی در بازپرداخت این وام‌ها و تحصیلات است.

  رئیس سازمان بسیج سازندگی  افزود: متاسفانه در حال حاضر در کشور جهت‌گیری در فرهنگ کار بیشتر به سمت‌وسوی استخدام است و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این را بیان می‌کند که کسب درآمد و کار صرفا وابسته به استخدام در مراکز دولتی نیست و تولید به عنوان یک عرصه مقدس راه خوبی برای کسب درآمد و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی است .

  در راستای پروژه‌های مربوط به مناطق محروم۱۳۸۶طرح محرومیت‌زدایی و عمرانی شامل احداث و مرمت مساجد، بازسازی مدارس ، خانه‌های محرومین و آبرسانی روستایی در کشوراجرا شده است.
  نعمان غلامی افزود : در هدف‌گزاری امسال۳۸ هزار طرح اقتصاد مقاومتی در زمینه‌هایی چون امنیت غذایی، پرورش آبزیان، پروش قارچ و علوفه، مرغ و ماکیان و بخشی ازز آن‌هم مربوط به صنایع تبدیلی است.

  وی گفت: در سال ۹۵ یکی از نقاط تمرکزمان، بر روی صنایع تبدیلی است و دلیل این امر هم حجم بالای ضایعات محصولات کشاورزی و باغی در کشور است.

  سردار غلامی افزود:کشاورز یا باغبان ما از دورریز شدن حجم قابل توجهی از محصولش گرفتارخسارات زیادی می‌شد به همین جهت ما مطالعات را بر روی این موضوع متمرکز کرده‌ایم و در هر شهرستان یک قطب صنایع تبدیلی را به الگو تبدیل کردیم.

  رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: در سال گذشته ۷ هزار واحد مربوط به صنایع تبدیلی ایجاد شده و امسال هم در این بخش ۱۲ هزار واحد تولیدی مشغول به کار میشوند .

  وی افزود: بسیج سازندگی درصدد معرفی این الگو در عرصه اقتصاد مقاومتی و اجرا مجدد آنها توسط مردم هر منطقه است.

  سردار غلامی با اشاره بهترویج الگو های اقتصادی مردمی را از اهداف این طرح دانست و تصریح کرد : آشنایی گروه های مردمی با صادر کنندگان ، تبدیل واحدهای سنتی به صنعتی، ایجاد ارزش افزوده بر محصولات کشاورزی و استفاده از ضایعات کشاورزی در صنایع تبدیلی را از اهداف دیگر بسیج سازندگی عنوان کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.