• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » هشدارهایی مهم درخصوص استفاده از عابربانك‌ها
  کد خبر : 196869

  هشدارهایی مهم درخصوص استفاده از عابربانك‌ها

  هشدارهایی مهم درخصوص استفاده از عابربانك‌هاReviewed by Aryan on Dec 12Rating: معاون دادستان اراک گفت: با توجه به گسترش بانکداري الکترونيک، استفاده از خدمات اينترنتي بانک‌ها و افزايش استفاده از کارت‌هاي اعتباري، رعايت نکات ايمني در اين زمينه راهگشاست. رحمتي تصريح كرد: شهروندان بايد از نوشتن رمز عبور در کنار کارت خودداري كنند و کارت…

  هشدارهایی مهم درخصوص استفاده از عابربانك‌هاReviewed by Aryan on Dec 12Rating:

  معاون دادستان اراک گفت: با توجه به گسترش بانکداري الکترونيک، استفاده از خدمات اينترنتي بانک‌ها و افزايش استفاده از کارت‌هاي اعتباري، رعايت نکات ايمني در اين زمينه راهگشاست.

  رحمتي تصريح كرد: شهروندان بايد از نوشتن رمز عبور در کنار کارت خودداري كنند و کارت و رمز عبور خود را جهت دريافت وجه در اختيار افراد ناشناس قرار ندهيد زيرا افراد زيادي مراجعه مي‌کنند که کارت خود را گم كرده‌اند و چون رمز آن را کنار کارت گذاشته‌اند بلافاصله از حسابشان برداشت شده است.

  وي افزود: شهروندان همچنين مراقب باشند هنگام برداشت وجه از عابر بانک‌ها افراد سودجو رمز عبور کارت عابر بانکشان را مشاهده نکنند و موجودي حساب‌هاي بانکي مخصوصا حساب‌هاي عابر بانک را در فاصله‌هاي زماني مناسب چک کنند.

  معاون دادستان اراك خاطرنشان كرد: اخيرا عده‌اي در کنار خودپردازها به افراد مراجعه و اظهار مي‌كنند به پولي بيش از 2 ميليون ريال نياز دارند و نمي‌توانند اين مقدار برداشت کنند. سپس از افراد درخواست مي‌کنند شماره کارتشان را در اختيار آنان قرار دهند تا از طريق انتقال وجه، پول مورد نياز را پس از انتقال به حساب طرف مقابل از وي دريافت كنند اما عمليات را معکوس به نحو حرفه‌اي انجام مي‌دهند و حساب فرد را خالي مي‌کنند.

  رحمتي يادآور شد: شهروندان در صورت نياز به کسب اطلاع يا بروز اشکال در عمليات بانکي از توسل به افراد ناشناس و غير مطمئن خودداري کنند.

  وي تصريح كرد: برگ رسيدي که از دستگاه خودپرداز دريافت مي‌شود نبايد در محل رها شود زيرا از همين رسيد نيز مي‌توان سوءاستفاده كرد.

  معاون دادستان اراك خاطرنشان كرد: شهروندان از کارت‌هاي بانکي خود کاملا حفاظت کرده و اگر آن را لازم ندارند حتما اقدام به ابطال آن كنند و رمز عبورش را به هيچ وجه فاش نکنند.

  رحمتي همچنين به شهروندان توصيه کرد كه در فروشگاه‌هايي که امکان خريد با استفاده از کارت خودپرداز وجود دارد از دادن رمز عبور به فروشنده خودداري کنند.

  وي در پايان اظهار كرد: شهروندان از ارائه اطلاعات مالي و بانکي خود از قبيل شماره حساب، شماره کارت‌هاي اعتباري، اعلام رمز آن و … به سايت‌هاي متفرقه و مشکوک خودداري کنند و از عملکرد اينترنتي و قانوني بانک‌ها و ساير مراکز دولتي و رسمي اطمينان حاصل کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.