• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , ورزشی » ۲۲ میلیارد تومان برای تکمیل پیست دوچرخه‌سواری و سالن سرپوشیده دوومیدانی همدان اعتبار نیاز است
  کد خبر : 1968679

  ۲۲ میلیارد تومان برای تکمیل پیست دوچرخه‌سواری و سالن سرپوشیده دوومیدانی همدان اعتبار نیاز است

  ۲۲ میلیارد تومان برای تکمیل پیست دوچرخه‌سواری و سالن سرپوشیده دوومیدانی همدان اعتبار نیاز استReviewed by Aryan♥ on Jan 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل ورزش و جوانان استان‌همدان در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به پروژه پیست دوچرخه‌سواری همدان اظهار داشت: این پروژه در حال حاضر…

  ۲۲ میلیارد تومان برای تکمیل پیست دوچرخه‌سواری و سالن سرپوشیده دوومیدانی همدان اعتبار نیاز استReviewed by Aryan♥ on Jan 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل ورزش و جوانان استان‌همدان در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به پروژه پیست دوچرخه‌سواری همدان اظهار داشت: این پروژه در حال حاضر جزو پروژه‌های شرکت توسعه اماکن ورزشی است که متأسفانه غیرفعال بوده و پیشرفتی نداشته اما در همین فضای دهکده المپیک سالن سرپوشیده دوومیدانی ۱۸ درصد پیشرفت داشته که در حال حاضر این دو پروژه ورزشی برای تکمیل اعتباری بالغ‌بر ۲۲ میلیارد تومان نیاز دارند که به دنبال تأمین این اعتبار هستیم تا شاهد پیشرفته این دو پروژه ورزشی باشیم.

  رسول منعم افزود: در حال حاضر ۷۹ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در استان‌همدان وجود دارد که ۴۸ پروژه از این ۷۹ مورد، پروژه‌های استانی و ۳۱ پروژه ملی است و ۱۰ پروژه ورزشی نیمه‌تمام دیگر ازجمله استادیوم ۵ هزارنفری ملایر در استان وجود دارد که مربوط به شرکت توسعه اماکن ورزشی است.

  وی با اشاره به تفکیک پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی استان‌همدان گفت: شهرستان همدان با ۹ پروژه ملی و ۹ پروژه استانی، شهرستان نهاوند با ۴ پروژه ملی و ۸ پروژه استانی و شهرستان ملایر با ۵ پروژه ملی و ۵ پروژه استانی دارای بیشترین سهم از این ۷۹ پروژه نیمه‌تمام ورزشی در سطح استان هستند.

  مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان عنوان کرد: متوسط پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها ۵۰ درصد بوده که برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز به ۷۰ میلیارد تومان اعتبار است که نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان صرف پروژه‌های استانی و ۳۰ میلیارد تومان صرف تکمیل پروژه‌های ملی خواهد شد.

  وی گفت: با توجه به کمبود اعتبارات و مشکلات مالی دولت، تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها سخت و زمان‌بر خواهد بود، هرچند دولت همه تلاش خود را برای افتتاح هرچه زودتر این پروژه‌ها به کار گرفته است.

  منعم بابیان اینکه اعتبار تخصیص‌یافته برای تکمیل پروژه‌های استانی امسال حدود ۲ میلیارد تومان و اعتبار تخصیص‌یافته برای پروژه‌های ملی یک میلیارد تومان است، بیان کرد: در حال حاضر سرانه فضای ورزشی استان‌همدان ۷۰ سانتیمتر مربع است که در صورت تکمیل ۷۹ پروژه نیمه‌تمام این سرانه به ۱۱۰ سانتیمتر خواهد رسید.

  وی گفت: همچنین یکی از راه‌های تسریع تکمیل پروژه‌های ورزشی استان‌همدان واگذاری طرح ها به بخش خصوصی بوده که دولت در موارد بودجه‌ای به ماده ۲۷ اشاره می‌کند که بر اساس آن دست ما برای واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی باز است.

  وی عنوان کرد: در حال حاضر در استان ۱۴ پروژه قابل‌واگذاری به بخش خصوصی شناسایی‌شده که ۳ پروژه استخر ملایر، استخر رزن و استخر بانوان در همدان برای تکمیل و بهره‌برداری ‌به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذارشده است.

  وی گفت: واگذاری پروژه‌های ورزشی به بخش خصوصی ضوابط دقیقی دارد که بر اساس آن بخش خصوصی بر مبنای آورده خود و سودی که به آن تعلق می‌گیرد بین یک تا ۱۰ سال می‌تواند از این پروژه‌ها بهره‌برداری کند.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بابیان اینکه یکی دیگر از راهکارهایی که دولت در قانون برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی پیش‌بینی کرده ماده ۱۰ و ۱۸ است، گفت: بر اساس این مواد قانونی پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی می‌تواند از طریق خیرین کامل و به نام آن‌ها ثبت شود که در ماده ۱۰ به خیرین ورزشی از طرف دولت تسهیلات واگذار نمی‌شود، اما در ماده ۱۸ خیرین می‌توانند از تسهیلات دولتی برای تکمیل پروژه‌ها استفاده کنند، اما در هر دو شکل پروژه به نام خیر ثبت خواهد شد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.