• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سیف‌الاسلام قذافی و اولین اعترافاتش
  کد خبر : 196864

  سیف‌الاسلام قذافی و اولین اعترافاتش

  سیف‌الاسلام قذافی و اولین اعترافاتشReviewed by Aryan on Dec 12Rating: در اولین بازجویی غیررسمی خود تاکید کرد که در ششمین روز تصرف بنغازی توسط انقلابیون لیبی، مقامات آمریکایی کودتا علیه قذافی، انجام سریع اصلاحات و سیاست آزادسازی نفتی را به وی پیشنهاد داده بودند. به گزارش پایگاه خبری دنیا الوطن نوشت: سیف‌الاسلام قذافی، پسر معمر…

  سیف‌الاسلام قذافی و اولین اعترافاتشReviewed by Aryan on Dec 12Rating:

  در اولین بازجویی غیررسمی خود تاکید کرد که در ششمین روز تصرف بنغازی توسط انقلابیون لیبی، مقامات آمریکایی کودتا علیه قذافی، انجام سریع اصلاحات و سیاست آزادسازی نفتی را به وی پیشنهاد داده بودند.

  به گزارش پایگاه خبری دنیا الوطن نوشت: سیف‌الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع لیبی در اولین بازجویی غیررسمی صورت گرفته، پرده از حقایق قابل تاملی برداشت.

  سیف الاسلام می‌گوید که ۶ روز پس از تصرف بنغازی مقامات کاخ سفید با من تماس گرفته و به من پیشنهاد کردند، علیه قذافی (پدرم) کودتای نظامی کنم و قدرت را به جای او به دست گیرم.

  آنها در ادامه از من خواستند تا پس از کودتا به سرعت اجرای اصلاحات عمیق و گسترده و سیاست آزادسازی نفت را آغاز کنم که پدرم آن را به اجرا می‌گذاشت.

  سیف‌الاسلام در ادامه می‌گوید که وی نتوانست این پیشنهاد آمریکایی‌ها را به دو دلیل قدرت و توانمندی امنیتی و اطلاعاتی نظام پدرش و عدم احساس توانایی وی در اداره امور کشور بپذیرد؛ زیرا وی معتقد بود که نبود پدرش بر سر قدرت، باعث ایجاد هرج و مرج می‌شود.

  پسر قذافی می‌افزاید که پس از عدم موافقت من با پیشنهاد آمریکایی‌ها، آنها تماس خود را با من قطع کردند.

  سیف‌الاسلام درباره ارتباط آمریکایی‌ها با پدرش اعتراف کرد که آخرین تماس گرفته شده میان آمریکایی‌ها با پدرش ساعاتی پیش از کشته شدن وی صورت گرفته است.

  سیف الاسلام می‌گوید: در این تماس آمریکایی‌ها به پدرم اطمینان داده بودند که در طول مدت مخفی بودنش در “سرت” خطری جان او را تهدید نخواهد کرد و زمینه را برای خروج وی از لیبی بدون در معرض بمباران یا تحت پیگرد قرار گرفتن فراهم خواهند ساخت.

  سیف‌الاسلام با اشاره به بدقولی آمریکایی‌ها در ادامه تاکید کرد که آنها (آمریکایی‌ها) او را کشتند.

  وی درباره سرقت‌های میلیاردی خانواده قذافی از اموال عمومی لیبی و حساب‌های شخصی و خصوصی داخلی و خارجی سیف الاسلام تاکید کرد که تمام دارایی‌های خانواده قذافی فراتر از ۲۴ میلیارد دلار نیست و صدها میلیاردی که از آن سخن گفته می‌شود، اصلا صحت ندارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.