• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اعتماد به نقل از وزیر کشور: با روحانی اختلافی ندارم
  کد خبر : 1967962

  اعتماد به نقل از وزیر کشور: با روحانی اختلافی ندارم

  اعتماد به نقل از وزیر کشور: با روحانی اختلافی ندارمReviewed by on Jan 4Rating: **با روحانی اختلافی ندارمدر حاشیه نشست استانداران با وزیر کشور و معاونانش بود که توانستم این سوال را از وزیر کشور بپرسم و جلسه به درازا کشیده بود و اعلام کردند وزیر بعد از جمع‌بندی جلسه نشست خبری نخواهد داشت و…

  اعتماد به نقل از وزیر کشور: با روحانی اختلافی ندارمReviewed by on Jan 4Rating:

  **با روحانی اختلافی ندارم
  در حاشیه نشست استانداران با وزیر کشور و معاونانش بود که توانستم این سوال را از وزیر کشور بپرسم و جلسه به درازا کشیده بود و اعلام کردند وزیر بعد از جمع‌بندی جلسه نشست خبری نخواهد داشت و خبرنگاران را راهی خانه‌های‌شان کردند. شاید تنها بودنم سبب شد تا رحمانی فضلی هنگام خروج از جلسه و مقابل در آسانسوری که به طبقه هجدهم می‌رفت، بایستد و تنها به یک سوال من پاسخ دهد. از او پرسیدم بعد از گفت‌وگوی تلویزیونی شما و صحبت‌های‌تان در مورد کم شدن دیدارها با رییس‌جمهور شایعه تیره شدن رابطه‌تان بسیار قوت گرفته است، آقای وزیر کمتر از پنج ماه تا انتخابات باقی مانده است در این شرایط رابطه‌تان با رییس‌جمهور چطور است؟ با لبخند معناداری پاسخ می‌دهد و می‌گوید: « اولا رابطه من با رییس‌جمهور هرگز خراب نبوده است و همیشه هم رو به بهبود بوده است و الان هم رابطه مان با هم خیلی خوب است. ثانیا در آن برنامه تلویزیونی از من پرسیدند رابطه شما مثل قبل با رییس‌جمهور زیاد است و من گفتم که در آن زمان هر دوی ما فشار کاری کمتری داشتیم و بیشتر همدیگر را می‌دیدیم اما الان به خاطر تراکم کارها و فشار کاری رابطه و دیدارمان بیشتر کاری است و هر وقت آقای رییس‌جمهور یا من کاری داشته باشیم یکدیگر را ملاقات می‌کنیم. اما این موضوع را طوری مطرح کردند که گویی اختلافی میان ما است. اصلا چنین چیزی صحت ندارد و اختلافی میان ما نیست و من ارادتمند ایشان هستم.» جمله‌اش که به پایان رسید داخل آسانسور رفت و وقتی پرسیدم مهم‌ترین توصیه شان برای انتخابات آینده به شما چه بوده در حالی که درهای آسانسور بسته می‌شد با فریاد گفت: «رعایت قانون.»

  **اموال زنجانی کجاست؟
  جلسه دوساعته اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با حسن روحانی، رییس‌جمهور در پاستور با بیان نکات مهمی از سوی رییس‌جمهور همراه شد. در این جلسه حسن روحانی گفت: از اهداف اصلی دولت در سه سال گذشته، ایجاد «آرامش» در جامعه و اقتصاد بوده است. ایجاد ناآرامی و عمیق کردن شکاف‌ها در جامعه و فضای سیاسی کشور زیانبار است. رییس‌جمهوری تاکید کرد: لازمه مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی و سیاسی جامعه «شفافیت اطلاعات» است. اگر مردم ببینند که آنچه به حقوق مردم مربوط می‌شود بدون ابهام و پرده‌پوشی به اطلاع آنها می‌رسد، با اعتماد و دلگرمی بیشتر، برای پیشرفت کشور و حمایت از نظام تلاش می‌کنند. اگر در موردی خیانت به بیت‌المال صورت گرفته است، باید به سوالات مردم پاسخ داده شود. در پرونده بابک زنجانی و همکارانش که حدود ۷.۲ میلیارد دلار از بیت‌المال به یغما رفته – و اکنون با سود متعلقه به بیش از ۵.۳ میلیارد دلار رسیده است – حق مردم است که بدانند در مورد این حجم عظیم از اموال متعلق به مردم چه کسانی و چگونه تصمیم گرفته‌اند و این حجم عظیم پول چگونه در اختیار یک فرد قرار گرفته و این اموال الان کجاست؟

  **رد صلاحیت روحانی حرف پوچ و بی‌ربطی است
  خبری این هفته دولت در جمع خبرنگاران پارلمانی و در دفتر کمیسیون اصل نود مجلس برگزار شد. سوال روزنامه اعتماد از او درباره زمزمه‌های اخیر اصولگرایان تندرو است که در چند وقت گذشته در محافل خصوصی دارند و در رسانه‌های‌شان به آن دامن می‌زنند؛ رد صلاحیت روحانی برای انتخابات ۹۶ و اینکه آنها سکوت رییس‌جمهور در گفت‌وگوی تلویزیونی چند شب پیش درباره احتمال کاندیداتوری‌اش در انتخابات آینده را تاییدی بر این ادعای خود در نظر می‌گیرند. نوبخت ترجیح داد از بخش دوم این سوال پاسخش را شروع کند. با لبخند معناداری گفت: البته آقای روحانی سکوت نکرد بلکه به سوال درباره کاندیداتوری‌اش اینطور پاسخ داد که الان این موضوع از نظر زمانی وجهی ندارد که اعلام شود. روی صندلی‌اش جابه‌جا شد و رو کرد به همه خبرنگاران حاضر و ادامه داد: چه بگویند؟ از الان بگویند کاندیدا می‌شوند؟! اگر می‌گفت می‌خواهد در انتخابات کاندیدا شود در این صورت هر صحبتی را مطرح می‌کرد شما آن را در قواره یک کاندیدای ریاست‌جمهوری ارزیابی می‌کردید. الان کار برای کشور زیاد است و زمان انتخابات نیز مشخص است. هر چیزی دوره‌ای دارد و برای ثبت‌نام در انتخابات حتی در روز آخر ثبت‌نام نیز می‌توان به ستاد انتخابات رفت و ثبت‌نام را انجام داد. ان‌شاءالله منتقدان هم حمایت می‌کنند. می‌خواست از کنار موضوع رد صلاحیت رییس‌جمهور و این تلاش اصولگرایان تندرو عبور کند که با تکرار سوال خبرنگار اعتماد با چهره‌ای درهم یکی از معدود عبارت‌های صریح خودش را رو کرد و گفت: رد صلاحیت حرف پوچ و بی‌ربطی است و ضرورت ندارد ذهن جامعه را درگیر آن کنیم. اما حرف‌های او که یک روز بعد از سخنان رییس قوه قضاییه علیه دولت درباره پرونده بابک زنجانی مطرح می‌شد هم صریح و شفاف بود.

  **سوریه ساده‌ترین زمینه حل مشکلات روسیه با غرب خواهد بود
  جهانگیر کرمی تحلیلگر ارشد و استاد مطالعات روسیه دانشگاه در گفت و گو با اعتماد گفت: هم‌اینک پنج موضوع رقابتی میان روسیه و غرب موجود است: سپر موشکی، گسترش ناتو، بحران اوکراین، تحریم‌ها و بحران سوریه. روس‌ها می‌خواهند این پنج موضوع را به تدریج با غرب حل کنند. دلیل حل و فصل هم به خاطر آن است که این بحران هم برای روسیه و هم برای غرب هزینه‌های زیادی را ایجاد می‌کند و همچنین موضوعات مشترکی مانند تروریسم، ثبات جهانی ثبات منطقه‌ای و همکاری در حوزه انرژی و منافع مشترک نهفته در حوزه‌های مشترک تقسیم‌ناپذیری امنیت مغفول خواهند ماند. پس دولت روسیه تلاش می‌کند این موضوعات را به تدریج حل کند. حل این بحران‌ها و نگرانی‌ها کار ساده‌ای نیست که یک دولت بخواهد برای آنها نسخه‌ای جهت حل و فصل ارایه کند. در هر کدام از این موضوعات، دوطرف دیدگاه‌هایی دارند که این دیدگاه‌ها، در ابتدای امر شدیدا متعارض است ولی به این معنا هم که امکان رسیدن توافق وجود ندارد، نیست. به همین خاطر، آنها تلاش می‌کنند از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین اختلاف یعنی بحران سوریه آغاز کنند و اگر در این زمینه موفقیتی را حاصل کنند تلاش می‌کنند این تجربه را به سایر موضوعات تسری دهند. اگر مساله سوریه حل و فصل شود، دولت روسیه گام دومش را برای حل و رفع تحریم‌ها برخواهد داشت چون برای روسیه شدیدا پرهزینه بوده است و روس‌ها سعی می‌کنند از فشار تحریم‌ها بر خودشان بکاهند.

  ** گروه اطلاع رسانی
  خبرنگار: مهدی احمدی** انتشاردهنده: شهربانو جمعه
  پژوهشم**۹۳۷۰**۹۱۳۱

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.