• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » تحریک معارضان در آستانه «آستانه»
  کد خبر : 1967824

  تحریک معارضان در آستانه «آستانه»

  تحریک معارضان در آستانه «آستانه»Reviewed by Aryan♥ on Jan 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس روزنامه «جوان» در یادداشتی از «احمد کاظم‌زاده» نوشت: در حالی که تنها پنج روز از برقراری آتش‌بس سراسری در سوریه (البته به استثنای داعش و النصره) می‌گذرد، گروه‌های مسلح سوری آتش‌بس را در…

  تحریک معارضان در آستانه «آستانه»Reviewed by Aryan♥ on Jan 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس روزنامه «جوان» در یادداشتی از «احمد کاظم‌زاده» نوشت:

  در حالی که تنها پنج روز از برقراری آتش‌بس سراسری در سوریه (البته به استثنای داعش و النصره) می‌گذرد، گروه‌های مسلح سوری آتش‌بس را در مناطق مختلف نقض کردند و مراکز درمانی را در شهرک‌های تحت محاصره کفریا و فوعه واقع در استان ادلب و شهرک‌های عین الدنانیر و المشرفه واقع در استان حمص زیر آتش خمپاره‌ای قرار دادند. همزمان ۱۰ گروه مسلح سوری مخالفت خود را با شرکت در نشست آستانه اعلام کردند. این در حالی است که پیش از این برخی از این گروه‌ها از حضور در این نشست استقبال کرده بودند. این تحرکات نشان می‌دهد گروه‌های مسلح دستورات جدیدی دال بر مخالفت خود با نشست آستانه از سوی حامیان خارجی خود دریافت کرده‌اند. سکوت مرموز عربستان در قبال توافق ترکیه و روسیه و تبلیغات گسترده آنها علیه این توافق و القای بروز شکاف میان ایران و روسیه و همچنین واکنش‌های منفی آشکار در رسانه‌های صهیونیستی به برقراری آتش‌بس در سوریه و مذاکرات آستانه نشان می‌دهد گروه‌های مسلح این‌بار از سوی ائتلاف مشترک سعودی و اسرائیلی تحریک شده‌اند، البته در گذشته هم بارها گروه‌های مسلح و حامیان خارجی آنها طرح‌های آتش‌بس و همچنین طرح‌های صلح پیشنهادی از سوی نمایندگان مختلف سازمان ملل یا دیگر طرف‌ها را به شکست کشانده بودند و با این پیشینه احتمال نقض دوباره طرح آتش‌بس و طرح صلح پیشنهادی روسیه از سوی این گروه‌ها وجود داشت. اما با این‌حال این گروه‌ها و مخالفان سعودی و اسرائیلی طرح آتش‌بس روسیه و توافق اخیر روسیه و ترکیه این‌بار به گونه‌ای عمل کردند که مسئولیت نقض آتش‌بس را متوجه طرف‌های سوری و ایرانی بکنند و از این طریق شکافی را نیز در میان ائتلاف ایران، روسیه و سوریه ایجاد کنند.
  با این‌حال عجله‌ای که این گروه‌ها در نقض آتش‌بس و مخالفت با مذاکرات آستانه از خود نشان دادند یک‌بار دیگر این واقعیت را به اثبات رساند که هرچند برخی از حامیان خارجی این گروه‌ها از ائتلاف برانداز فاصله گرفته‌اند اما هنوز هم برخی از بقایای ائتلاف شکست خورده مانند عربستان و رژیم صهیونیستی برای ادامه رویکردهای براندازانه تلاش می‌کنند و ظاهراً به تغییر قدرت در امریکا چشم دوخته‌اند تا از فرصت آن برای تقویت رویکردهای نظامی‌گرانه استفاده کنند. همچنین رخدادهای اخیر این نکته را نیز نشان داد که گروه‌های مسلح و حامیان خارجی آنها به توافق حلب دید تاکتیکی داشتند و هدفشان نجات خود از مهلکه حلب بود و اکنون که از آنجا خارج شده‌اند، دوباره به فکر طرح‌های نظامی افتاده‌اند که البته بار مسئولیت این قضیه بر دوش روسیه است که با عجله و شتاب به این توافق تن داد. 
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.