• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » اعضای شورای شهر تهران ۵۳ تذکر به شهردار داده اند
  کد خبر : 1967578

  اعضای شورای شهر تهران ۵۳ تذکر به شهردار داده اند

    به گزارش ایران ویج، در ادامه سیصد و هجدهمین جلسه شورای شهر تهران، بعد از سخنان احمد حکیمی پور در مورد شهردار تهران، ناصر امانی معاون شهردار تهران در مقام دفاع از شهردار تهران برآمد و گفت: وی قبل از نطق پیش از دستورشان گفتند می خواهند حقوقی و قانونی صحبت کنند، اما همان…

  شورای شهر

   

  به گزارش ایران ویج، در ادامه سیصد و هجدهمین جلسه شورای شهر تهران، بعد از سخنان احمد حکیمی پور در مورد شهردار تهران، ناصر امانی معاون شهردار تهران در مقام دفاع از شهردار تهران برآمد و گفت: وی قبل از نطق پیش از دستورشان گفتند می خواهند حقوقی و قانونی صحبت کنند، اما همان طور که دیدیم اینگونه نبود.

  وی با اعتراض به اینکه در این نطق گفته شد که شهرداری تذکرات را با عدم پاسخگویی و فرار از شفافیت مواجه می کند، ادامه داد: ایشان گفت ۳۴ تذکر به شهرداری داده که جوابی نگرفته است. باید بگویم ایشان در سال ۹۳، تنها ۸ تذکر کتبی با امضای رئیس شورای شهر به شهرداری داده که به همه آنها پاسخ داده ایم.

  امانی با اشاره به اینکه امسال مجموع تذکرات اعضای شورا که به شهرداری تهران اعلام شده ۵۳ تذکر کتبی با امضا به شهرداری تحویل داده شده است که به ۴۸ مورد آن پاسخ دادیم، بیان کرد: موارد باقی مانده نیز در حال تهیه پاسخ ها هستند، اما اینکه گفته می شود عضوی قانع نشده است، می تواند ادامه اقناع را بر اساس قانون پیگیری کند.

  وی با اعلام اینکه در سال جاری حدود ۲۵۵۵ نامه از اعضای شورا به شهرداری ارسال شده است که ۲۴۳۰ مورد را پاسخ داده ایم، افزود: این آمار نشان می دهد که شهرداری به ۹۵ درصد درخواست های اعضا پاسخ داده است پس تاکید می کنم که شهرداری را سیاسی نکنیم.

  امانی با اعلام اینکه برخی اعضا می گویند که شهرداری سیاسی شده است، در حالی که با مراجعه به تاریخ شهرداری می بینیم آنهایی که در وزارت کشور تحصن کردند شهرداری را سیاسی کردند نه مدیریت کنونی شهرداری تهران، متذکر شد: کجای قانون گفته شده که اگر کسی خواست در فعالیت سیاسی شرکت کند و در معرض آرای مردمی قرار گیرد باید ترک خدمت کند؟

  معاون شهردار تهران ادامه داد: بر اساس قانون شهرداری موظف به پاسخگویی به تذکرات کتبی است و ملزم به پاسخگویی به تذکرات شفاهی نیست، در سال ۹۴ نیز هشت مورد تذکر کتبی اعلام شده بود که به آنها نیز پاسخ دادیم. در سال جاری نیز پنج تذکر اعلام شد که به همگی آنان به صورت کتبی پاسخ دادیم.

  وی ادامه داد: من می ترسم اگر شهردار تهران از شهرداری نیز برود، برخی برنتابند بگویند که وی باید کشور را نیز ترک کند تا برخی افراد دچار اضطراب و نگرانی نشوند.

  امانی با اعلام اینکه انحراف رسانه ای در قبال شهردار تهران را کسانی راه انداخته اند که سبب شدند در یک روز ۱۵ روزنامه با خبر دروغ، شهرداری و آقای قالیباف را با انگ سیاسی مواجه کنند، متذکر شد: در روز گذشته در حین برگزاری مراسم واگذاری ۶۵ واگن مترو نیز آقای چمران اعلام کردند که هیچ توهینی به اعضای شورای شهر تهران نشده است. لطفا بگویید که به چه کسی توهین شده است؟

  معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه یک سال پیش مسئول روابط عمومی مطلبی گفته بود که در همان زمان به ایشان تذکرات لازم نیز داده شد، ادامه داد: چه دلیلی دارد که این موضوعات بار دیگر امروز مطرح شود. پس باید بگویم که ادب را باید همه رعایت کنیم و فرقی ندارد که مسئول باشیم یا نه.

  وی با اشاره به اینکه شهردار تهران روز گذشته اعلام کرد اینکه گفته می شود ترافیک تهران ساختگی و مصنوعی است به عقل هیچ جنی نیز نمی رسد، افزود: اینکه موضوعی به عقل جن نمی رسد، کجایش توهین به دیگران است؟

  امانی همچنین در خصوص ایجاد پارکینگ منطقه ۲ در کنار بازار نصر و بوستان گفتگو، گفت: خود شورایاری های این منطقه درخواست ایجاد پارکینگ داشتند و در این زمینه، زمینی دیده و با سازمان آب نیز هماهنگی های لازمه انجام شد تا مسیر مسیل این منطقه تغییر کند. هرچند که هنوز اقدامی در این زمینه نشده است.

  معاون شهردار پایتخت با اعلام اینکه احداث پارکینگ هنوز در دست بررسی است، بیان کرد: نباید در این زمینه تنها به گزارش شهروندان اکتفا کنیم، بلکه باید مسائل کارشناسی و فنی را از شهرداری منطقه بخواهیم و بعد تذکر بدهیم. در راستای اجرای این پروژه تنها ۲۵ درخت قرار است جابه جا شود نه ۲۵۰ اصله درخت. تذکر امروز گزارش یک شهروند است نه شهرداری و باید اعلام کنم که دقیق نیست.

  امانی با اشاره به برخی مطالب مطرح شده در خصوص گورخواب‌ها و اینکه گفته شده این معضل ناشی از به تاراج رفتن باغات تهران است، گفت: لطفا به تاریخ شهرداری بازگردید و ببینید که تاراج باغات در چه دوره ای رخ داده و سرمایه داران از چه زمانی جیب هایشان را با تاراج باغات پر پول کردند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.