• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , توریسم و گردشگری » ثبت منارها در فهرست اولویت‌های ثبت میراث فرهنگی اصفهان قرار دارد
  کد خبر : 1967027

  ثبت منارها در فهرست اولویت‌های ثبت میراث فرهنگی اصفهان قرار دارد

  ثبت منارها در فهرست اولویت‌های ثبت میراث فرهنگی اصفهان قرار داردReviewed by Aryan♥ on Jan 3Rating: فریدون‌ الهیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به ثبت منارهای تاریخی اصفهان اظهار داشت: ثبت منارهای تاریخی تنها متعلق به اصفهان نیست و این پروژه در کل کشور در حال انجام است. وی با اشاره…

  ثبت منارها در فهرست اولویت‌های ثبت میراث فرهنگی اصفهان قرار داردReviewed by Aryan♥ on Jan 3Rating:

  فریدون‌ الهیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به ثبت منارهای تاریخی اصفهان اظهار داشت: ثبت منارهای تاریخی تنها متعلق به اصفهان نیست و این پروژه در کل کشور در حال انجام است.

  وی با اشاره به تعدد منارهای تاریخی در اصفهان افزود: تاکنون برخی از منارهای استان به ثبت ملی رسیده‌اند و برخی دیگر نیز بر اساس اولویت‌های ثبت در لیست قرار گرفته‌اند که با توجه به ارزش معماری و آجرکاری و کاشی‌کاری به ثبت می‌رسند.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اولویت‌های ثبت میراث فرهنگی گفت: ثبت بناهای عظیم در اولویت فهرست ثبت آثار میراث فرهنگی است و با توجه به سیاست اداره‌کل میراث فرهنگی استان برای توسعه متوازن ثبت ملی آثار تاریخی در سطح استان و تلاش برای حفاظت از این آثار تاریخی از طریق ثبت ملی آن‌ها، پرونده ثبت ملی ۱۲ اثر تاریخی در استان اصفهان تهیه و پس از تدوین، در شورای ثبت و حرائم استان بررسی شده است.

  وی با اشاره به اقدامات میراث فرهنگی در حوزه ثبت حریم‌های ابنیه تاریخی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون حریم ۱۵۵ اثر تاریخی در استان اصفهان به ثبت ملی رسیده که نسبت به کل تاریخ ثبت ۲ برابر شده است. از ابتدا تاکنون حریم ۳۲۲ اثر تاریخی از جمله حریم میدان تاریخی نقش‌جهان، مدرسه چهارباغ، بازار هنر، باغ‌موزه چهل‌ستون و منارجنبان به ثبت رسیده و در تلاش هستیم که تا پایان سال رتبه نخست ثبت حرایم آثار تاریخی را در کشور به دست آوریم.

  الهیاری با اشاره به بودجه میراث فرهنگی برای حفظ و نگهداری از ابنیه و آثار تاریخی استان خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۶ درصد بودجه استانی میراث فرهنگی تخصیص داده شده و ردیف بودجه ملی نیز هنوز به صورت نهایی اعلام نشده و امیدوار هستیم که امسال شاهد تخصیص بخشی از بودجه باشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.