• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » درمیان یـاران مهربان
  کد خبر : 1966965

  درمیان یـاران مهربان

  درمیان یـاران مهربانReviewed by Aryan♥ on Jan 3Rating: «مسجدجامعی» از محبوب‌ترین چهره‌های فرهنگی کشور است و دوران وزارت او یکی از پربارترین دوران‌ها برای اهالی فرهنگ و هنرمحسوب‌می‌شود روز «کتاب‌گردی» از مهم‌ترین پیشنهادهای مسجدجامعی در حوزه نشرو کتاب است که با استقبال گسترده اهالی فرهنگ و هنر مواجه شد آنچه که مسلم است سوابق مدیریتی…

  درمیان یـاران مهربانReviewed by Aryan♥ on Jan 3Rating:

  «مسجدجامعی» از محبوب‌ترین چهره‌های فرهنگی کشور است و دوران وزارت او یکی از پربارترین دوران‌ها برای اهالی فرهنگ و هنرمحسوب‌می‌شود
  روز «کتاب‌گردی» از مهم‌ترین پیشنهادهای مسجدجامعی در حوزه نشرو کتاب است که با استقبال گسترده اهالی فرهنگ و هنر مواجه شد آنچه که مسلم است سوابق مدیریتی مسجدجامعی چه برای شورا و چه برای بدنه دولت، بسیار مفید است
  « مسجدجامعی» کارشناسی ارشد جغرافیای انسانی از دانشگاه تهران دارد و وزیر فرهنگ دولت دوم اصلاحات بوده است محمد سالاری اعلام کرد که رییس جمهور با «مسجد جامعی» در خصوص ریاست کتابخانه ملی صحبت کرده است ا گرچه از« حسام‌الدین آشنا» هم به‌عنوان گزینه دیگر «صالحی امیری» نام می‌برند اما احتمال اینکه «مسجدجامعی» انتخاب وزیرفرهنگ دوم دولت یازدهم باشد بسیار قوی و پررنگ است
  سال انتخابات است و رفت‌وآمدها بسیار،چه در کابینه دولت و چه در جبهه‌های دیگر. امسال باتوجه به تمام شدن موعد روی کار بودن دولت و سازمان‌هایی مانند شهرداری و شورای شهر، شاهد تغییر موضع و موقعیت‌های افراد بسیاری هستیم که تا پیش از این خبری از آن‌ها نبود.
  نزدیکان کابینه یازدهم، امید به تمدید مهلت روی کار ماندن دولت حسن روحانی در انتخابات پیش رو دارند و ازاین رو سعی می‌کنند تا رابطه خود با این دولت را مستحکم یا حداقل حفظ نمایند.در جبهه‌های مقابل اما اوضاع پیچیده‌تر ازاین‌هاست.
  شهرداری و شورای شهر فعلی نمی‌دانند که با انتخابات دور بعد، اوضاع برایشان بر مدار دیگری خواهد چرخید یا خیر و ازاین رو بی‌ثباتی بیشتری در این نهادها به چشم می‌خورد. دیگر وقت آن است که تصمیم بزرگ برای بسیاری‌شان گرفته و موضع‌گیری‌شان به طور صریح مشخص شود.
  این روزها اگرچه اخبار ضدونقیضی درخصوص شورای شهر به گوش می‌خورد اما پرصداترین اخبار این روزهای شورا، مربوط به استعفای«احمدمسجدجامعی» است. شنیده‌های غیر رسمی حاکی از این است، احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران، ریاست آینده مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران را بر عهده خواهد داشت.
  حدود دو ماه پس از از رفتن «سیدرضا صالحی‌امیری» به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنوز رییس جدید کتابخانه ملی انتخاب نشده و هنوز «صالحی امیری» خود عهده‌دار ریاست این کتابخانه است.

  «مسجد جامعی» رییس جدید؟
  حالا بر اساس شنیده‌های غیر رسمی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت‌های هفتم و هشتم، بر مسند ریاست مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران خواهد نشست و «مسجدجامعی» انتخاب وزیر برای تصدی این پست خواهد بود. «مسجدجامعی» از محبوب‌ترین چهره‌های فرهنگی کشور است و دوران وزارت او یکی از بهترین و پربارترین دوران‌ها برای اهالی فرهنگ محسوب می‌شود.
  مسجدجامعی در این سال‌های اخیر هم بی‌کار ننشسته است. روز «کتاب‌گردی» از مهم‌ترین پیشنهادهای« مسجدجامعی» در حوزه نشرو کتاب است که با استقبال گسترده اهالی فرهنگ و هنر مواجه شد.
  محمدرضا گلزار، لیلی گلستان، مهتاب کرامتی، هوشنگ کامکار، پوریا عالمی، کریستف رضاعی، فرشته طائرپور، منوچهر شاهسواری ، مهناز افشار، گلی امامی، ابراهیم حقیقی، فرهاد توحیدی، مرتضی کاظمی و علیرضا سمیع آذر از جمله کسانی بودند که به شدت از طرح «کتاب‌گردی » استقبال و از مسجدجامعی برای راه‌اندازی این کمپین تشکر کردند.

  مدیری مجرب و چهره‌ای محبوب
  «احمد مسجدجامعی» فرزند آیت ا… مصطفی مسجدجامعی سال ۱۳۳۵، در تهران متولد شد؛ در یکی از محله‌های بازار بزرگ تهران. «مسجدجامعی» کارشناسی ارشد جغرافیای انسانی از دانشگاه تهران دارد و وزیر فرهنگ دولت دوم اصلاحات بوده است.
  بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی مانند نمایشگاه بین‌المللی کتاب، نمایشگاه بین‌المللی قرآن و خانه کتاب از دستاوردهای مدیریتی اوست وهنوز که هنوز است؛ اکثر کارشناسان و اهالی سینما دوران حضور مسجد جامعی در وزارت ارشاد را یکی از بهترین دوران‌ها و بازترین فضاها دانسته‌اند ومی دانند.
  در دور سوم شورای شهرتهران، عضو این شورا شد و در دورچهارم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با حمایت ائتلاف اصلاح طلبان، به شورای اسلامی شهر تهران راه پیداکرد و در نهایت با کسب ۱۶ رای رییس شورای شهر چهارم شد اما در سال دوم این شورا، وی با کسب ۱۳ رای در مقابل ۱۸ رای از ریاست این شورا برکنار شد و ریاست شورای شهر را بار دیگر به مهدی چمران بازپس داد.

  شورا یا دولت؟ انتخاب کدام است؟
  اگرچه احمد مسجدجامعی و نزدیکانش در مقابل خبر انتصاب او به عنوان رییس کتابخانه ملی ایران و استعفایش از شورای شهر تهران سکوت اختیار کرده و همه‌چیز را به آینده موکول کردند اما در این میان بسیاری از افراد دیگر در خصوص این انتصاب واکنش نشان داده و در مورد آن اظهار نظر کردند.
  از جمله این اظهارنظرها صحبت‌های محمد سالاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران است که در گفت وگویی اعلام کرد که رییس جمهور شخصا با «مسجد جامعی» در خصوص ریاست کتابخانه ملی صحبت کرده:« همان‌طور که شنیده ایم، رییس جمهور با آقای احمد مسجد جامعی در خصوص ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صحبت کرده اند.
  دراین زمینه احمد مسجدجامعی باید در خصوص ادامه حضور در شورای شهر تهران و یا استعفا از شورا برای حضور در کتابخانه ملی تصمیم گیری کنند». آنچه که مسلم است سوابق مدیریتی مسجدجامعی چه برای شورا و چه برای بدنه دولت، بسیار مفید است و حضورش در هر یک از این دونهاد، مفید و مثمرثمر است. موضوعی که سالاری هم به آن تاکید کرد و گفت:«البته اعتقاد دارم حضور مسجد جامعی در شورای شهر تهران به واسطه تجربه و توانی که دارند می تواند منجر به پیشبرد بهتر ماموریت ها به ویژه در حوزه فرهنگی شود.هرچند که حضور آقای مسجدجامعی در کتابخانه ملی نیز با توجه به سابقه مدیریت عالی وی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، می تواند بسیار مفید و موثر باشد».

  خیزی برای آینده
  کاندیداتوری مسجدجامعی موضوعی دور از ذهن و نا آشنا نیست. این روزها در حالی نام مسجدنامی به‌عنوان رییس آینده کتابخانه ملی ایران به گوش می‌رسد که تا پیش از این هم بارها نام او به‌عنوان کاندیدای تصدی پست‌های مختلف فرهنگی به گوش می خورد که مهم‌ترین آن‌ها جانشینی علی جنتی بود.
  اما شاید بزرگ‌ترین تفاوت این دو ماجرا، تفاوت در آرایش کاندیداها باشد. در تمامی ماجراهای گذشته مسجدجامعی، رقیبی جدی برای تصدی پست پیشنهادی‌اش داشت و این در حالی است که این بار ریاست کتابخانه ملی تنها یک گزینه جدی دارد و آن هم احمد مسجد جامعی است و اگرچه از حسام‌الدین آشنا هم به‌عنوان گزینه دیگر صالحی امیری نام می‌برند اما احتمال اینکه مسجدجامعی انتخاب وزیرفرهنگ دوم دولت یازدهم باشد، بسیار قوی و پررنگ است.
  انتخاب مسجد جامعی به‌عنوان رییس کتابخانه ملی ایران می‌تواند گامی مهم در جهت جای‌گیری او در تیم حسن روحانی باشد و با فرض تمدید دولت حسن روحانی با انتخابات سال آینده باشد.شاید حسن روحانی ، رییس جمهور دوازدهم و مسجدجامعی وزیر ارشادش باشد،کسی چه می داند؟
  تهرام ۱۶۲۵

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.