• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » روحانی باید در حوزه ایجاد اشتغال از نیروهای بهتری استفاده می کرد/ انتصاب های دولت یازدهم بدون درک درست از شعور سیاسی جامعه بود
  کد خبر : 1966256

  روحانی باید در حوزه ایجاد اشتغال از نیروهای بهتری استفاده می کرد/ انتصاب های دولت یازدهم بدون درک درست از شعور سیاسی جامعه بود

  روحانی باید در حوزه ایجاد اشتغال از نیروهای بهتری استفاده می کرد/ انتصاب های دولت یازدهم بدون درک درست از شعور سیاسی جامعه بودReviewed by on Jan 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر محمد حسن الهی منش کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه در گفت و گو با…

  روحانی باید در حوزه ایجاد اشتغال از نیروهای بهتری استفاده می کرد/ انتصاب های دولت یازدهم بدون درک درست از شعور سیاسی جامعه بودReviewed by on Jan 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر محمد حسن الهی منش کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه در گفت و گو با «تهران نیوز» با عنوان این موضوع که دولت ها باید با توجه به ظرفیت های نظام سیاسی مهارت خود را پیاده سازی کنند گفت: درخصوص معضل بیکاری دولت های حاکم باید از ظرفیت های نظام سیاسی خود استفاد کنند از جمله این ظرفیت ها می توان به ظرفیت های استخراجی، توزیعی، نمادین و توانایی تنظیمی اشاره کرد. اما دولت باید در خصوص موضوع بیکاری از ظرفیت های استخراجی نظام سیاسی خود استفاده نماید.

  انتخاب هاب ناصحیح روحانی 
  وی گفت : در خصوص استخراج منابع انسانی در دولت آقای روحانی با توجه به شعار های انتخاباتی که داده بودند بدون پشتوانه کارشناسی و بدون درک درست از شعور سیاسی جامعه وبی برنامه عمل بود. به تعبیر بنده معضل بیکاری در کشور ما نهادیه شده و جزء مشکلات ساختاری محسوب می شود.
  این استاد دانشگاه با انتقاد از انتخاب های آقای روحانی درکارگزاران امر اشتغال درکشور گفت: آقای روحانی باید در حوزه اشتغال از نیروهای بهتری استفاده می کردند. ما در دولت یازدهم متخصصِ متعهدی که لیاقت این مردم فهیم را داشته باشد را کمتر داشتیم. شاید آقای روحانی در کوتاه مدت قصد انجام کارهایی را داشتند اما با توجه به بیکاری و عدم اشتغال در حوزه های مختلف و چون اقدامات در راستای استراتژی ها درست پیاده نشده است عملکرد مناسبی را از ایشان شاهد نیستیم.
  دولت در بحث اشتغال موفق نبود
  الهی منش با اشاره به بحث هدفمندی یارانه ها افزود: چون هدفمندی یارانه ها در راستای استراتژی درست پیاده نشد و همه از کارشناسان حوزه سیاست گرفته تا دست اندرکاران قوه مقننه وکارگزاران نظام واقف به این مسئله بودیم که هدفمندی یارانه ها کار خوب و ارزشمندی است ولی ما باید در امور سیاسی اثر بخشی و هم کارایی را مدنظر قرار بدیم یعنی ما باید یک کار خوب را انتخاب بکنیم و آن کار خوب رو درست اجرا بکنیم به تعبیری حاصل این دو بهره وری است. در مجموع آقای روحانی نتوانست در بحث اشتغال موفق شود.
  وی در ادامه افزود: اجرای نادرست هدفمندی یارانه ها انگیزه لازم برای اشتغال در برخی خانوارها را از بین برد و خود مزید بر علت شد تا معضل بیکاری در جامعه تشدید شود.
  الهی منش گفت: اشتغال باید در تمامی مسائل مورد بررسی قرار بگیرد صنعت، کشاورزی، خدمات و حتی در بخش کارمندان وقتی فساد های مدیران دولتی افشاگری شد تا اندازه ای باعث کاهش انگیزه ها، خلاقیت و علایق کارمندی را کاهش داده است. به طور مثال وقتی در فصل برداشت برنج واردات برنج صورت می گیرد انگیزه کشاورزان در تولید از بین می رود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.